NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Atom medyczny: rosyjscy naukowcy opracowali metodę wytwarzania radionuklidu do diagnostyki raka

Rosyjscy naukowcy opracowali skuteczną metodę wytwarzania izotopów terbu-152 do diagnostyki raka. Wcześniej terb-152 mógł być produkowany tylko w CERN w Szwajcarii, teraz można to zrobić na konwencjonalnym cyklotronie w Rosji. Zdaniem naukowców wygoda i prostota nowego podejścia mogą decydować o wprowadzeniu radiofarmaceutyków na bazie terbu-152 do praktyki medycznej.
Atom medyczny: rosyjscy naukowcy opracowali metodę wytwarzania radionuklidu do diagnostyki raka

Naukowcy z Instytutu Kurczatowa i Wspólnego Instytutu Badań Jądrowych zaproponowali nową metodę produkcji terbu-152, jednego z najbardziej obiecujących izotopów do diagnostyki raka. Wcześniej można było go produkować tylko w akceleratorach CERN w Szwajcarii. Wyniki prac zostały opublikowane w czasopiśmie Nuclear Instruments and Methods in Physics Research Section B. Zostało to zgłoszone RT przez służby prasowe Instytutu Kurczatowa.

Zdaniem naukowców istnieje duże zapotrzebowanie na radiofarmaceutyki izotopowe terbu do wykrywania nowotworów złośliwych, co potwierdzają ostatnie badania kliniczne. Jednak terb-152 mógł być produkowany tylko w ograniczonych ilościach w zakładzie ISOLDE w CERN.

Jak powiedziano RT w służbie prasowej Instytutu Kurczatowa, wcześniej ten sam rosyjski zespół naukowców znalazł już sposoby wytwarzania izotopów rutenu-97  i terbu-149. A jeśli dla terbu-149 prace przeprowadzono z helem-3, to w nowym badaniu przetestowano inną reakcję jądrową – bombardowanie cząstkami alfa.

„Skuteczność diagnostyczna terbu-152 została wcześniej udowodniona w wielu badaniach na zwierzętach, a ostatnio potwierdzona badaniami klinicznymi. Ten izotop jest interesujący, ponieważ jego właściwości przypominają lutet, który jest dziś głównym radionuklidem stosowanym w leczeniu raka. Oznacza to, że terb-152 i lutet-177 mogą być używane parami do skutecznej diagnostyki i leczenia raka ”- wyjaśnił w wywiadzie Ramiz Aliyev, autor pracy, kierownik laboratorium radionuklidów i radiofarmaceutyków w Instytucie Kurczatowa. z RT.

Ramiz Aliyev i jego współpracownicy są przekonani, że wygoda i prostota opracowanego podejścia mogą stać się decydującymi czynnikami przy wprowadzaniu leków na bazie terbu-152 do praktyki medycznej. Naukowiec wyjaśnił, że obecnie zwykły cyklotron nadaje się do produkcji rzadkich izotopów, a podczas jednej sesji można uzyskać taką ilość izotopów, jaka wystarczy do podania kilkudziesięciu pacjentom.

„Instalacja w CERN jest jedyna, a na świecie są już dwa lub trzy tuziny akceleratorów cząstek alfa nadających się do produkcji terbu-152 nową metodą. Zatem nasze możliwości znacznie się poszerzają ”- powiedział Ramiz Aliyev.

Według twórców ten radionuklid jest obiecujący nie tylko w diagnostyce, ale także w celach terapeutycznych. Lekarze mają możliwość oceny wrażliwości pacjenta na leczenie i dobrania dla niego indywidualnej dawki leku, czyli udzielenia pacjentom pomocy na zasadach medycyny spersonalizowanej.

Naukowcy planują uzyskać związki na bazie terbu-152 i peptydów, które można wykorzystać do wizualizacji guzów neuroendokrynnych i raka prostaty. Takie związki pomogą w każdym przypadku przewidzieć skuteczność leczenia lekiem na bazie lutetu i dobrać odpowiednią indywidualną dawkę dla pacjenta.

https://russian.rt.com/

 

medycyna - Memy.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: