NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Zafundowaliśmy posłom paliwo za 12 milionów złotych! Tłumaczą się, że jeżdżą tylko służbowo

I jak tu nie nazywać ich pijawkami? Dopiero co w Fakcie pisaliśmy o poselskich podróżach taksówkami, za które podatnicy zapłacili majątek! Okazuje się, że za paliwo do ich prywatnych samochodów też płacimy. I to ile! Aż 12,4 mln zł! Fakt wziął pod lupę poselskie podróże, za które płacą Polacy. I co? Parlamentarzyści przejechali za nasze, aż 15 milionów kilometrów! To tak, jakby 371 razy okrążyli kulę ziemską!

Posłowie podróżnicy na kilometrówki wydali 12 mln zł od początku kadencji.

Posłowie podróżnicy na kilometrówki wydali 12 mln zł od początku kadencji. Foto: Daniel Sałaciński / Materiały prasowe

Nie dość, że mają darmowe podróże lotnicze po kraju, nie płacą za bilety kolejowe i autobusowe, mają też zwroty za taksówki, to jeszcze im mało. Od początku kadencji (końcówka 2019 i cały 2020 r.) wlali do baków swoich prywatnych aut w sumie blisko 7 cystern paliwa! Za ten przywilej płacą podatnicy. Posłowie otrzymują zwrot za paliwo, jeśli podróż odbyła się „w związku z pełnieniem mandatu”. Miesięcznie mogą przejechać do 3500 km. Uwzględniając kilometrówkę, miesięcznie do paliwa dopłacimy im 2925 zł.

Wydatki posłów. 40 954,20 zł na paliwo

Od początku kadencji limit ten wyniósł 40 954,20 zł. I jak wynika ze sprawozdań z wydatków na biura, taki limit do cna wyjeździło kilkunastu parlamentarzystów. Wśród nich jest Tomasz Siemoniak (54 l.) z KO. – Jeżdżę do swojego okręgu wyborczego do Wałbrzycha. Do tej pory więcej podróżowałem pociągami i samolotami. Ale mamy pandemię i transport publiczny jest ograniczony, więc jeżdżę samochodem – wyjaśnia Faktowi. – Jeśli chce sprawować obowiązki poselskie, to muszę spotykać się z ludźmi – mówi poseł Siemoniak. Skarży się też, że takie podróże samochodem są męczące. – To kawał drogi, ale nie mam innego wyjścia – dodaje poseł.

Wydatki posłów. „Niech tłumaczą się ci, co mieszkają w Warszawie i biorą kilometrówki”

Podobnie tłumaczy się Kamil Bortniczuk z PiS. On także „wyjeździł” cały limit. – Zostałem wybrany jako poseł z Opola, a im dalej się ma do Warszawy, tym większa potrzeba podróżowania – tłumaczy parlamentarzysta. Jak twierdzi, specjalnie do tych podróży kupił samochodów za własne pieniądze. – To tzw. mobilne biuro poselskie – zachwala poseł Bortniczuk. I podpowiada: – Jeżeli ktoś mieszka w Warszawie i jeździ metrem i wykorzystuje kilometrówki, to można taką osobę ciągnąć za język i pytać, gdzie podróżuje służbowo – dodaje Bortniczuk.

Fundujemy posłom hotele. Tyle zapłaciliśmy za ich luksusy

Wydatki posłów. Wiceministrowie też korzystają z kilometrówek

Który z klubów najwięcej wydaje na takie podróże własnym autem? PiS, które wydało na ten cel ponad 5,9 mln zł. Trudno się jednak temu dziwić – akurat to ugrupowanie ma najwięcej posłów. Co jednak ciekawe, wśród osób, które korzystały z kilometrówki, są też wiceministrowie, którym przecież przysługują służbowe samochody. I tak, wiceszef MSWiA Maciej Wąsik „wyjeździł” prywatnym autem 23 409,56 zł, Wiceszef resortu sprawiedliwości Marcin Warchoł wykorzystał aż 36116,33 zł na podróże swoim samochodem w celach służbowych. Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych wystąpił o zwrot wydatków na kwotę 36116,33 zł!

Wydatki Kancelarii. Tyle kosztują nas posłowie

Z kolei kiedy przeanalizować wydatki „na osobę” prym wiedzie koło Polskie sprawy ze średnimi wydatkami w wysokości 38 109,69 zł na osobę i Koalicja Polska, gdzie średni ryczałt na paliwo wyniósł 32 809,26 zł.

Tyle zapłacimy za podróże dla posłów w kolejnych latach!

Kto i ile wydał na paliwo do prywatnych aut:

PiS – 5 960 033 zł, średnio 25 801, 01 zł na posła

KO – 3 721 718 zł, średnio 29 075,92 zł na posła

Lewica – 1 272 252 zł, średnio 27 069,20 zł na posła

Koalicja Polska – 754 613 zł, średnio 32 809,26 zł na posła

Konfederacja – 226 637,50 zł, średnio 20 603,41 zł na posła

Polska 2020 – 122 669,90 zł, średnio 20 444,99 zł na posła

Kukiz’15 – 67 157,25 zł, średnio 16 789,31 zł na posła

Polskie Sprawy – 1 143 291,10 zł, średnio 38 109,69 zł na posła

Niezrzeszeni – 192 046,10 zł, średnio 32 007,68 zł na posła.

https://www.fakt.pl

Opodatkujemy wodę paliwo alkohol memy, gify i śmieszne obrazki facebook,  tapety, demotywatory zdjęcia

 

6.00 avg. rating (98% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: