NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Kurze odchody pod ministerstwem rolnictwa. Zieloni chcą powstrzymania ekspansji ferm przemysłowych

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
fermy przemysłowe, greenpeace polska, kurze odchody

Dzisiaj działacze Greenpeace Polska pojawili się pod ministerstwem rolnictwa, domagając się, żeby minister „wziął wreszcie odpowiedzialność za to, co dzieje się z polską wsią i powstrzymał niekontrolowaną ekspansję ferm przemysłowych”.

Czy minister zapewni wsparcie małym gospodarstwom?

– Zamykanie oczu na szkody dla ludzi i przyrody, jakie przynosi przemysłowy chów zwierząt nie rozwiąże problemu. Prawdziwą solidarność z rolnikami minister może okazać robiąc wszystko co w jego mocy, żeby wsparcie dostały wreszcie drobne, rodzinne gospodarstwa. Tak długo, jak publiczne wsparcie będzie płynąć do fermowych biznesmenów, tak długo wszyscy będziemy tracić – przekonuje Greenepace Polska.

Obecnie trwa w Brukseli spotkanie ministrów rolnictwa, na którym ustalane jest, jaka forma produkcji rolnej będzie w kolejnych latach wspierana z unijnych pieniędzy. – Niestety wszystko wskazuje na to, że ciągle będą to szkodliwe fermy przemysłowe! Dlatego Grzegorz Puda- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymał przesyłkę – namiastkę tego, z czym na co dzień mierzą się sąsiedzi ferm – informują Zieloni i domagają się żeby minister „postawił się lobby hodowli przemysłowej i stanął wreszcie murem za małymi gospodarstwami”.

Kurzy pomiot przed wejściem do ministerstwa

Aktywiści Greenpeace, ubrani w stroje ochronne osób likwidujących skutki epidemii ptasiej grypy, wysypali przed wejściem do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi kurze odchody, które symbolizowały problem, jaki dla ludzi i przyrody stwarza nadmierna koncentracja ferm przemysłowych. Jeden z banerów trzymanych przez aktywistów był przeróbką billboardu promocyjnego ministra Grzegorza Pudy. Na przeróbce minister stoi uśmiechnięty na tle ogromnej hałdy martwych kur z jednego z mazowieckich kurników. Hasło na billboardzie głosi: „Fermy przemysłowe? Nie mój problem”.

– Trwająca epidemia ptasiej grypy, największa w historii Polski, pokazuje, że ekspansja ferm przemysłowych – doskonałego inkubatora dla chorób – przekroczyła już dawno granice zdrowego rozsądku. Ale epidemia to tylko czubek góry lodowej problemów, jakie fundują nam fermy. Są one szkodliwe dla lokalnych społeczności, dla przyrody, klimatu, są rosnącym zagrożeniem dla zdrowia publicznego. Rządzący muszą w końcu dostrzec ten problem i zmierzyć się z nim. Nie mogą, tak jak to robi minister Puda, udawać, że ich to nie dotyczy. Fermy przemysłowe niszczą naszą przyszłość. Dlatego nie powinno być dla nich przyszłości! – powiedział Krzysztof Cibor z Greenpeace podczas wydarzenia.

greenpeace kajaki ferma przemyslowa cenyrolnicze pl

Minister Puda jak Piłat?

Greenpeace zwrócił uwagę, że minister rolnictwa próbuje wymigać się od odpowiedzialności i twierdzi, że nie ma narzędzi, by powstrzymać destrukcyjną ekspansję ferm przemysłowych. To nieprawda, kilka propozycji rozwiązań leżących w kompetencjach ministra – takich jak ustawa odorowa czy przygotowanie planu dekoncentracji w istniejących już hodowlach – przedstawiła w zeszłym tygodniu koalicja Stop Fermom.

Narzędziem służącym rozwojowi lokalnego, ekologicznego rolnictwa i powstrzymania ekspansji ferm przemysłowych mogłaby być dobra unijna polityka rolna. Niestety ten gigantyczny program, który dysponuje ⅓ pieniędzy unijnych, mimo krytyki ze strony naukowców, obywateli i unijnego Trybunału Obrachunkowego, w ocenie ekologów będzie kontynuował swój niszczycielski wpływ na przyrodę, klimat i zdrowie. Obecnie trwa w Brukseli spotkanie ministrów rolnictwa, na którym najprawdopodobniej zaakceptowana zostanie nowa Wspólna Polityka Rolna umożliwiająca, zdaniem Zielonych, dalsze wspieranie ferm przemysłowych.

Na naszych oczach znikają małe, rodzinne gospodarstwa

– Wspólna Polityka Rolna w obecnym kształcie jest zła. Na wierzchu zielona, ale w środku zepsuta. Gigantyczne pieniądze płyną szerokim strumieniem do największych gospodarstw rolnych i ferm przemysłowych, znikają na naszych oczach małe, rodzinne i ekologiczne gospodarstwa, które powinny być fundamentem naszego bezpieczeństwa żywnościowego. Jeśli WPR w tym kształcie zostanie przyjęta, minister rolnictwa musi zrobić wszystko, by ograniczyć jej zły wpływ. Musi zadbać, by te pieniądze służyły tym rolniczkom i rolnikom, którzy produkują żywność w sposób przyjazny ludziom i przyrodzie. By nie wspierać dalej ferm przemysłowych. Jeśli tego nie zrobi, problem, który tutaj dzisiaj zasygnalizowaliśmy, stanie się codziennością nie do zniesienia – powiedział Krzysztof Cibor.

Przedstawiciele Greenpeace po wydarzeniu przekazali ministrowi rolnictwa listę postulatów, które służyć powinny rozwojowi przyjaznego ludziom i przyrodzie rolnictwa.

cenyrolnicze.pl

PETYCJA:

Avaaz – McDonald’s: nie dopuśćmy do kolejnej pandemii!

6.00 avg. rating (99% score) - 1 vote
CZERWONE

One thought on “Kurze odchody pod ministerstwem rolnictwa. Zieloni chcą powstrzymania ekspansji ferm przemysłowych

  1. wziął wreszcie odpowiedzialność za to, co dzieje się z polską wsią i powstrzymał niekontrolowaną ekspansję ferm przemysłowych

    raczej niekontrolowaną ekspansję szpikowana produktów spożywczych chemią.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: