NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
WOJNA NA M-FORUM - CZYLI DLA CZEGO W POLSCE NIC SIĘ NIE UDAJE GDY !!
MARCIN BUSTOWSKI - WSZYSTKO TO CZEGO WAM NIE POWIEDZIAŁEM NA Y.T I F.B - BEZ CENZURY
Szczepionka COVID-19 Zgony w wieku 21 192 lat, obrażenia na poziomie 2 698 177 na dzień 19 czerwca
Wstrzykują tlenek grafenu jako adiuwant w szczepionkach COVID-19.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

„Już się nie boję”: Palestyńczycy przysięgają zwalczać eksmisje w Jerozolimie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Co najmniej 218 palestyńskich gospodarstw domowych we Wschodniej Jerozolimie ma przeciwko nim sprawy eksmisyjne, co naraża 970 osób na przymusowe wysiedlenie, twierdzi ONZ.

Okupowana Wschodnia Jerozolima – Sąd Okręgowy w Jerozolimie odroczył w tym tygodniu orzeczenie w sprawie odwołania złożonego przez siedem palestyńskich rodzin, składających się z 44 osób, którym grozi wydalenie z domów w rejonie Batan al-Hawa w Silwan.

Palestyńczycy mówią jednak, że to, co postrzegają jako „judaizację” Wschodniej Jerozolimy, obejmujące wypędzenia, będzie kontynuowane – to tylko kwestia czasu.

Opóźnienie sądu w środę nastąpiło po wcześniejszym orzeczeniu sądu magistrackiego, że rodziny, będące częścią 19 rodzin z Batan al-Hawa, zostały wydalone ze swoich domów, aby zrobić miejsce dla izraelskich osadników, którzy twierdzą, że mieszkali tam przed 1948 r. został założony.

„Sąd opóźni wydanie orzeczenia, ponieważ sytuacja we Wschodniej Jerozolimie jest teraz bardzo napięta, ponieważ palestyńskie rodziny również stoją w obliczu wydalenia w Szejku Jarrah i nalotów na meczet Al-Aksa” – powiedział Fakhri Abu Diab, szef Komitetu Obrony Silwan’s Lands and Real Estate i badacz spraw Jerozolimy, powiedział Al Jazeera.

„Ponieważ amerykański sekretarz stanu Antony Blinken jest obecnie w regionie, to również nie jest dobry czas, aby czynić Palestyńczyków bez dachu nad głową” – powiedział Abu Diab.

„Jednak izraelskie sądy ostatecznie staną po stronie osadników w przyszłości i wydalenia będą kontynuowane”.

„ Już się nie boję ”

W Shekih Jarrah doszło ostatnio do starć, kiedy Palestyńczycy protestowali przeciwko trwającemu wydaleniu kilku rodzin z ich domów i starli się z izraelskimi siłami bezpieczeństwa, co doprowadziło do wielu rannych i aresztowań.

Walid Husseini – bratanek zmarłego Faisala Husseiniego, który był przedstawicielem łącznikowym Organizacji Wyzwolenia Palestyny ​​(OWP) podczas rozmów pokojowych Konferencji w Madrycie w 1991 roku – powiedział Al Jazeerze, że tym razem Palestyńczycy nie poddadzą się, gdy zaczną się ponownie wydalenia.

„Sytuacja na miejscu jest podobna do tej z pierwszej Intifady, ponieważ coraz więcej Palestyńczyków upolitycznia się i przestaje się bać” – powiedział Husseini, były dziennikarz, który brał udział w pierwszym powstaniu palestyńskim.

„Zrezygnowali z bezsilnej Autonomii Palestyńskiej, tak jak wcześniej zrezygnowali ze skorumpowanego palestyńskiego przywództwa OWP.

„Zdają sobie sprawę, że muszą wziąć sprawy w swoje ręce, ponieważ społeczność międzynarodowa nie będzie naciskać na Izrael”.

 

Walid Husseini mówi, że sytuacja na miejscu jest podobna do pierwszego powstania palestyńskiego [Al Jazeera]

Wydaje się, że palestyńskie obawy przed judaizacją Wschodniej Jerozolimy są poparte faktami i zapewnieniami Izraela, że ​​Jerozolima pozostanie zjednoczona i na zawsze pozostanie stolicą Izraela. 

Wypędzanie Palestyńczyków przez Izrael z ich domów we Wschodniej Jerozolimie było trwającym przez lata procesem, po którym następowały okresy ciszy i opóźnień w miarę narastania międzynarodowej krytyki i zwiększania presji na Izrael.

Izraelska organizacja Peace Now stwierdziła, że ​​planowane wysiedlenia były częścią szerszych planów izraelskich ruchów osadniczych, we współpracy z władzami izraelskimi, aby wydalić około 100 rodzin z Batan al-Hawa, na podstawie roszczeń własności sprzed 1948 r.

Wielu osadników, którzy mieszkali na tym obszarze przed 1948 r., Otrzymało rekompensatę finansową od izraelskiego rządu.

Jednak zgodnie z izraelskim prawem Palestyńczycy wysiedleni z Zachodniej Jerozolimy i innych obszarów uznanej na całym świecie Zielonej Linii Izraela nie kwalifikują się do odszkodowania, ani też nie mają prawa do odzyskania swojej ziemi.

„Przerwij wszelkie rozliczenia”

Biuro ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) stwierdziło, że oczekujące wydalenia są częścią izraelskiego ustawodawstwa, w tym szczegółowych przepisów, które ułatwiają przejmowanie nieruchomości w celu założenia izraelskich osiedli.

Kolejna ankieta przeprowadzona przez OCHA w 2020 roku wykazała, że ​​co najmniej 218 palestyńskich gospodarstw domowych we Wschodniej Jerozolimie zostało skierowanych przeciwko nim, w większości wszczętych przez organizacje osadnicze, narażając 970 osób, w tym 424 dzieci, na ryzyko wysiedlenia.

„Większość nowych przypadków zidentyfikowano w rejonie Batan al-Hawa w Silwan, który pozostaje społecznością o największej liczbie osób zagrożonych wysiedleniem z powodu trwających eksmisji” – powiedział OCHA.

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres w niedawnym raporcie powiedział, że izraelskie władze „muszą natychmiast i całkowicie zaprzestać wszelkich działań osadniczych na [okupowanych terytoriach palestyńskich], w tym we Wschodniej Jerozolimie”, dokonują przeglądu stosowania niektórych izraelskich praw, „które były używane jako podstawa do eksmisji Palestyńczyków z ich posiadłości we Wschodniej Jerozolimie ”oraz„ powstrzymania rozbiórki i przymusowych eksmisji ”.

Judaizacja Wschodniej Jerozolimy wykracza poza wypędzenia, które miały miejsce i te planowane.

Według ONZ Palestyńczycy mają trudności z uzyskaniem pozwoleń na budowę i mogą budować tylko na 15% okupowanej Wschodniej Jerozolimy, chociaż stanowią 40% jej populacji, podczas gdy 30% Wschodniej Jerozolimy jest przeznaczone na budowę nielegalnych izraelskich osiedli.

Biurokracja władz miasta Jerozolimy ogranicza palestyńskie budownictwo, konsekwentnie odmawiając sporządzania szczegółowych planów urbanistycznych – warunku wstępnego uzyskania pozwoleń na budowę – dla palestyńskich dzielnic, powiedziała izraelska grupa praw B’Tselem.

Zadeklarowanie części parku narodowego Wschodniej Jerozolimy dodatkowo ogranicza dostęp Palestyńczyków, a do tej pory w okupowanej części miasta ogłoszono cztery parki narodowe.

Odwołanie miejsca zamieszkania

Polityka izraelska we Wschodniej Jerozolimie miała na celu wywieranie presji na Palestyńczyków, by wyjechali, kształtując w ten sposób geograficzną i demograficzną rzeczywistość, która udaremni wszelkie przyszłe próby zakwestionowania izraelskiej suwerenności w tym kraju, powiedział B’Tselem.

„Palestyńczycy, którzy opuszczają Wschodnią Jerozolimę z powodu tej polityki lub z innych powodów, ryzykują utratę stałego pobytu i związanych z nim świadczeń socjalnych” – powiedziała organizacja.

„Od 1967 roku Izrael odebrał prawo stałego pobytu około 14 500 Palestyńczykom ze Wschodniej Jerozolimy w takich okolicznościach”.

OCHA powiedział, że izraelskie środki w coraz większym stopniu odcinają Wschodnią Jerozolimę, niegdyś centrum życia politycznego, handlowego, religijnego i kulturalnego ludności palestyńskiej na okupowanym terytorium palestyńskim, od reszty Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy.

Muhammad, nauczyciel z Silwan, który nie chciał, aby jego pełne nazwisko zostało opublikowane, powiedział Al Jazeerze, że Izraelczycy niezwykle utrudniają życie Palestyńczykom w okupowanej Wschodniej Jerozolimie masowymi aresztowaniami, masowymi atakami nocnymi i punktami kontrolnymi w całym mieście.

„Boję się o swoją rodzinę i nie pozwolę moim dzieciom, a zwłaszcza synom, iść daleko na piechotę, więc upieram się, żeby jeździć wszędzie” – powiedział.

„Przez resztę czasu upewniam się, że pozostaną w domu i szczerze mówiąc, bardzo boję się o przyszłość moich dzieci”.

ŹRÓDŁO AL JAZEERA
CZERWONE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: