NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

„Syryjczycy są zmęczeni wojną”: jak ponowny wybór Baszara al-Assada na prezydenta SAR wpłynie na przyszłość kraju

Dzięki wysiłkom Baszara al-Assada i pomocy Rosji w ostatnich latach Syrii udało się uniknąć katastrofy i przejęcia władzy w kraju przez terrorystów. O tym oświadczył sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow, komentując wyniki wyborów głowy państwa w republice. 26 maja z dużą frekwencją zwyciężył obecny przywódca Syrii Baszar al-Assad. Eksperci zauważają, że mieszkańcy Syrii są zmęczeni chaosem i wojną. Chociaż sytuacja w kraju pozostaje trudna, Syria, przy wsparciu Rosji, z ufnością dąży do normalizacji sytuacji, twierdzą analitycy.
„Syryjczycy są zmęczeni wojną”: jak ponowny wybór Baszara al-Assada na prezydenta SAR wpłynie na przyszłość kraju

Głównym osiągnięciem prezydenta Syrii Baszara al-Assada w ostatnich latach było to, że krajowi udało się uniknąć katastrofy. O tym oświadczył sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow.

„Prawdopodobnie najcenniejszym osiągnięciem ostatnich lat, ostatnich 4-5 lat w Syrii, jest to, że… z wielką pomocą naszego kraju udało nam się uniknąć katastrofy i nie poddać całego kraju w całości w ręce. ręce islamistów i terrorystów – powiedział Pieskow …

Według służby prasowej Kremla, rosyjski prezydent Władimir Putin pogratulował swojemu syryjskiemu odpowiednikowi 28 maja ponownego wyboru w wyborach 26 maja.

„Wyniki głosowania w pełni potwierdziły Wasz wysoki autorytet polityczny, zaufanie współobywateli do kursu jak najszybszego ustabilizowania sytuacji w Syrii i wzmocnienia jej instytucji państwowych”, czytamy w telegramie gratulacyjnym.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji odniosło się również do głosowania w Syrii. Departament postrzega wybory jako „suwerenną sprawę SAR” i „ważny krok w kierunku wzmocnienia jej wewnętrznej stabilności”.

Dziesięć lat temu, na tle „arabskiej wiosny”, w Syrii rozpoczęły się akcje antyrządowe, które przerodziły się w zamieszki, a następnie w …

„W związku z tym uważamy oświadczenia niektórych stolic zachodnich o nielegalności wyborów, które odbyły się jeszcze przed ich przeprowadzeniem, za element brutalnej presji politycznej na Damaszek i kolejną próbę ingerencji w wewnętrzne sprawy Syrii w celu zdestabilizowania to. Nikt nie ma prawa dyktować Syryjczykom, kiedy i na jakich warunkach wybrać głowę państwa – podkreśliło rosyjskie MSZ.

W wyborach w Syrii wzięli udział obserwatorzy z kilku krajów, w tym delegacja rosyjska, w skład której wchodzili senatorowie, deputowani do Dumy Państwowej oraz członkowie Izby Publicznej.

Przypomnijmy, że w marcu ministrowie spraw zagranicznych Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych wydali oświadczenie, w którym sprzeciwili się przeprowadzeniu wyborów prezydenckich w Syrii w 2021 roku.

Oświadczenie zostało przekazane w imieniu amerykańskiego sekretarza stanu Anthony’ego Blinkena, brytyjskiego ministra spraw zagranicznych Dominique Raaba, francuskiego ministra spraw zagranicznych Jean-Yvesa Le Driana, a także szefów niemieckich i włoskich ministerstw spraw zagranicznych Heiko Maas i Luigi Di Maio.

Vladimir Sotnikov, starszy pracownik naukowy w Wydziale Centrum Bezpieczeństwa Międzynarodowego IMEMO i Wydziale Bliskiego i Środkowego Wschodu Instytutu Orientalistyki Rosyjskiej Akademii Nauk, przypomniał w komentarzu do RT, że kolektywny Zachód zrobił nie uznają wyników wyborów prezydenckich w Syrii w 2014 roku.

„Nie ma nic nowego w tym podejściu. Wybory do SAR są zgodne z prawem, ponieważ odbyły się zgodnie z konstytucją republiki. Postać Baszara al-Assada nie odpowiada zachodnim rządom, ale nie oferują one żadnej alternatywy. Wśród opozycji i powstańców nie ma ani jednej znaczącej postaci politycznej, która mogłaby przewodzić krajowi w tak trudnym okresie ”- wyjaśnił Sotnikov.

Według niego rządowi Assada udaje się utrzymać względną stabilność w kraju.

„Jeśli ten rozkaz zostanie złamany, nikt nie da gwarancji, że terroryści nie dojdą do władzy w Syrii” – powiedział ekspert.

Podobny punkt widzenia podziela Aleksander Wawiłow, profesor Akademii Dyplomatycznej rosyjskiego MSZ.

„Kraje zachodnie sprzeciwiły się wyborom w Syrii, ponieważ doskonale rozumiały, że wygra tam Baszar al-Assad. Jednocześnie siły opozycji można porównać z patchworkową kołdrą, która składa się z oddzielnych części. Nie mogą się między sobą porozumieć. Dziś tylko Assad może poprowadzić prace nad odbudową Syrii ”- zauważył ekspert w komentarzu do RT.

 

 

„Zmęczony chaosem”

 

Zwycięstwo Baszara al-Assada w wyborach prezydenckich w Syrii ogłosił wczoraj przewodniczący parlamentu Syrii Hammoud Sabbag.

Na konferencji prasowej powiedział, że obecny lider uzyskał 13 540 860 głosów, co stanowi 95,1% ogólnej liczby wyborców, którzy przybyli do lokali wyborczych. W sumie 18 107 109 osób ma prawo głosu w RPA i za granicą. Frekwencja w wyborach wyniosła 78,64%: 14 239 140 Syryjczyków wyraziło wolę.

Na terenie republiki było 12 tysięcy lokali wyborczych. Ponadto otwarto 46 placówek w syryjskich misjach dyplomatycznych za granicą.

Konkurentami Assada w wyborach byli były poseł socjalistycznych związkowców Abdullah Sallum Abdullah i przedstawiciel patriotycznej opozycji Mahmud Ahmed Murai. Politycy uzyskali odpowiednio 1,5 i 3,3% głosów.

„Syria wcale nie jest tym, czym próbowali ją zdemaskować: miasto przeciwko miastu, jeden ruch religijny przeciwko drugiemu, wojna domowa. Dziś w Dumie udowadniamy, że naród syryjski jest zjednoczony ”- zacytował Reuters w Dumie wypowiedzi Assada.

Ze względu na dużą frekwencję władze zdecydowały się przedłużyć głosowanie o kilka godzin – lokale wyborcze zamykano dopiero o północy.

Zwracając się do swoich krytyków, Assad powiedział, że ich „opinia jest bezwartościowa”, a Syryjczycy wyraźnie wskazali na swoją postawę, wykazując wysoką frekwencję.

Według Władimira Sotnikowa wysoka frekwencja jest istotnie ważnym wskaźnikiem nastrojów w kraju.

„Syryjczycy są zmęczeni wojną, chaosem i niestabilnością. Dlatego traktują wybory jako gwarancję normalizacji sytuacji – wyjaśnił ekspert.

Jednocześnie część kraju nie wzięła udziału w głosowaniu. W północno-wschodnich regionach RPA, które znajdują się pod kontrolą formacji kurdyjskich i Stanów Zjednoczonych, podczas wyborów zamknięto przejścia na terytoria kontrolowane przez Damaszek, aby ludność nie mogła dostać się do lokali wyborczych.

 

W prowincji Idlib nie odbyło się również głosowanie. Przypomnijmy, że po rozmowach w Astanie (dawna nazwa Nur-Sultan. –  RT ), w których brały udział Rosja, Turcja, Iran i przedstawiciele opozycji syryjskiej,  zdecydowano o przekształceniu Idlibu w strefę deeskalacji. Turcja monitoruje sytuację w tym obszarze.

Jak wyjaśnił Władimir Wawiłow, obecnie rząd Assada kontroluje około 70% terytorium kraju.

„Z czasem stosunek ten będzie rósł na korzyść Damaszku. Proces reintegracji będzie kontynuowany z pomocą Rosji ”- przewiduje ekspert.

Rola Moskwy

 

Przypomnijmy, że konflikt  w Syrii rozpoczął się w 2011 roku na tle „arabskiej wiosny”, która przetoczyła się przez region. W Syrii protesty szybko przerodziły się w krwawe starcia. Opozycja utworzyła grupy zbrojne, z których największą była Wolna Armia Syryjska (FSA).

W warunkach chaosu i wojny domowej w kraju uaktywniły się struktury terrorystyczne. Gałęzie Al-Kaidy * utworzyły Dżabhat al-Nusra ** i Państwo Islamskie ***.

Bojownicy Państwa Islamskiego rozpoczęli aktywną ofensywę w Iraku i Syrii i byli w stanie przejąć kontrolę nad tak dużymi miastami, jak iracki Mosul i syryjska Rakka.

 

Ekspansja terrorystów zaalarmowała cały świat. W sierpniu 2014 r. Stany Zjednoczone poprowadziły w regionie operację przeciwko IS. Jednocześnie Waszyngton nie koordynował swoich działań z władzami Syrii.

Sytuacja nadal się pogarszała i we wrześniu 2015 roku Damaszek zwrócił się do Moskwy o wsparcie. Skoordynowana operacja rozpoczęła się już 30 września: rosyjskie siły powietrzne uderzyły w cele terrorystyczne, startując z bazy lotniczej Chmeimim. Kampania zakończyła się sukcesem: do końca 2017 roku prawie całe terytorium RPA zostało wyzwolone od terrorystów.

Eksperci przewidują wzmocnienie stabilności w Syrii w dającej się przewidzieć przyszłości.

„W przyszłości całe terytorium Syrii zostanie zjednoczone pod przywództwem Damaszku, SAR stanie się samowystarczalnym i niezależnym państwem. Kluczowym czynnikiem w tym procesie jest udział Rosji, która pomaga Syrii w powrocie do głównego nurtu normalnego życia. Pomagają też inne państwa zaprzyjaźnione z republiką ”- powiedział Władimir Sotnikow.

Alexander Vavilov podziela tę opinię. Jednak jego zdaniem mówienie o normalizacji sytuacji w Syrii jest wciąż przedwczesne, ponieważ w kraju wciąż jest wiele nierozwiązanych problemów.

„W szczególności nowa konstytucja nie została jeszcze zatwierdzona. Jednak z pomocą partnerów zewnętrznych Syria z czasem nadal wróci do normalnego życia. Wsparcie Rosji odgrywa szczególną rolę. Gdyby nie Moskwa, Syria stanęłaby w obliczu całkowitej katastrofy. W momencie rozpoczęcia rosyjskiej operacji w SAR Damaszek kontrolował tylko 30% kraju. Tak więc bez udziału Rosji takie pozytywne zmiany i obecna stabilizacja byłyby niemożliwe” – podsumował Wawiłow.

https://russian.rt.com/

Syria – Demotywatory.pl

 

 

6.00 avg. rating (98% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: