NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
WOJNA NA M-FORUM - CZYLI DLA CZEGO W POLSCE NIC SIĘ NIE UDAJE GDY !!
MARCIN BUSTOWSKI - WSZYSTKO TO CZEGO WAM NIE POWIEDZIAŁEM NA Y.T I F.B - BEZ CENZURY
Szczepionka COVID-19 Zgony w wieku 21 192 lat, obrażenia na poziomie 2 698 177 na dzień 19 czerwca
Wstrzykują tlenek grafenu jako adiuwant w szczepionkach COVID-19.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

IDF chwali się toczeniem „ pierwszej wojny AI ”, dając wiarę w pogląd, że Gaza służy jako poligon doświadczalny dla izraelskich technik walki

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

IDF chwali się toczeniem `` pierwszej wojny AI '', dając wiarę w pogląd, że Gaza służy jako poligon doświadczalny dla izraelskich technik walki

Jedenastodniowy wybuch między Izraelem a Hamasem został nazwany przez izraelskie wojsko „pierwszą wojną sztucznej inteligencji”, który przechwalał się używaniem zaawansowanych technologii komputerowych do przesiewania oszałamiającej ilości danych wywiadowczych, które gromadzi w Gazie.

„Po raz pierwszy sztuczna inteligencja (AI) była kluczowym elementem i zwielokrotniającym siłę w walce z wrogiem” – powiedział starszy oficer Korpusu Wywiadowczego Sił Obronnych Izraela (IDF), cytowany przez izraelskie media.

Elitarna jednostka wywiadowcza 8200 wykorzystywała programy zwane „Alchemik”, „Ewangelia” i „Głębia mądrości”, aby jeszcze bardziej wzmocnić i tak już przytłaczającą przewagę, jaką IDF ma nad bojownikami w zablokowanej enklawie Gazy. Według izraelskiego wojska analiza wykorzystująca sztuczną inteligencję została zastosowana do ogromnych ilości danych zebranych za pomocą obrazowania satelitarnego, kamer monitorujących, przechwytywania komunikacji i wywiadu ludzkiego.

Ilość inteligencji była oszałamiająca. IDF stwierdziło na przykład, że każdy punkt w Gazie był fotografowany co najmniej 10 razy dziennie podczas konfliktu. Wygląda na to, że wojsko jest zadowolone z tego, co uzyskało z algorytmów.

Na przykład program „Ewangelia” oznaczył w czasie rzeczywistym setki celów do uderzenia przez izraelskie siły powietrzne, podczas gdy system „Alchemist” ostrzegał izraelskie wojska przed możliwymi atakami na ich pozycje, zgodnie z doniesieniami.

Izraelski wywiad twierdził również, że jego technologia umożliwiła bardzo precyzyjne mapowanie sieci tuneli pod Gazą, z których korzystali palestyńscy bojownicy. Powiedzieli, że te dane pomogły zabezpieczyć zabójstwo starszego dowódcy Hamasu Bassema Issy, najwybitniejszego oficera zabitego przez IDF od izraelskiej operacji w Gazie w 2014 roku, oraz kilku innych agentów.

„Lata pracy, nieszablonowe myślenie i połączenie całej potęgi dywizji wywiadowczej z elementami w terenie doprowadziły do ​​przełomowego rozwiązania podziemia” – powiedział starszy oficer o rzekomej mapie.

Krytycy Izraela prawdopodobnie nie podzielą entuzjazmu IDF dla swojego kamienia milowego w zakresie aplikacji AI, postrzegając to jako bardziej promocję. Pozornie nierozwiązywalny konflikt z Hamasem i kontrola, jaką Izrael ma nad dostępem do Gazy, sprawiają, że terytorium to jest dogodnym miejscem do testowania w terenie technologii wojskowych i bezpieczeństwa.

Niektórzy twierdzą, że procesy prowadzone podczas regularnych wybuchów przemocy są niezbędne, aby Izrael mógł utrzymać przewagę konkurencyjną na światowym rynku broni. Izraelscy producenci sprzedają zaawansowane drony, systemy obrony przeciwrakietowej i inne produkty zagranicznym klientom pod etykietami typu „przetestowany w boju” lub „sprawdzony w walce”. Sektor obronny kraju utrzymuje przytulne związek z jego wojsko i rząd w ogóle.

Nie tylko systemy uzbrojenia, ale także technologie gromadzenia informacji, które dostarczyły pożywki dla algorytmów analitycznych IDF, są również w dużym stopniu zakorzenione w konflikcie izraelsko-palestyńskim. Publiczne obawy dotyczące ataków terrorystycznych dokonywanych przez zradykalizowanych członków populacji na terytoriach palestyńskich okupowanych przez Izrael pozwoliły na uzasadnienie i wykorzystanie środków do wielu narzędzi policyjnych. Obejmują one masowy nadzór za pomocą kamer ulicznych, zbiorcze gromadzenie metadanych komunikacyjnych, monitorowanie mediów społecznościowych w czasie rzeczywistym i inne.

 

IDF twierdzi, że użycie działań wojennych opartych na sztucznej inteligencji w Gazie pozwoliło im zminimalizować liczbę ofiar wśród ludności cywilnej. Urzędnicy służby zdrowia w Gazie poinformowali, że podczas walk zginęło co najmniej 243 palestyńskich cywilów, w tym 66 dzieci. Strona izraelska powiedziała, że ​​zabiła 100 bojowych agentów i obwinia niewypalone rakiety Hamasu za niektóre ofiary cywilne w Gazie. Po stronie izraelskiej w wyniku walk zginęło 12 cywilów i jeden żołnierz.

 

https://www.rt.com/

 

 

 

CZERWONE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: