NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Rada ds. Praw ONZ w celu zbadania zbrodni podczas konfliktu w Gazie

Rada Praw Człowieka ONZ zbada również „systematyczne” nadużycia na okupowanych terytoriach palestyńskich i Izraelu.

Chłopiec z Palestyny ​​idzie obok swojego prowizorycznego namiotu pośród gruzów domów, które zostały zniszczone przez izraelskie naloty na Gazę [Mohammed Salem / Reuters]
Chłopiec z Palestyny ​​idzie obok swojego prowizorycznego namiotu pośród gruzów domów, które zostały zniszczone przez izraelskie naloty na Gazę [Mohammed Salem / Reuters]

Rada Praw Człowieka ONZ zgodziła się wszcząć otwarte międzynarodowe dochodzenie w sprawie naruszeń podczas 11-dniowego konfliktu między Izraelem a grupami palestyńskimi w Gazie oraz w sprawie „systematycznych” nadużyć na okupowanych terytoriach palestyńskich i wewnątrz Izraela.

W głosowaniu 24 państw za, 9 przeciw i 14 wstrzymujących się, 47-osobowe forum przyjęło rezolucję po całodniowej sesji specjalnej zorganizowanej w czwartek przez Organizację Współpracy Islamskiej (OIC) i delegację palestyńską do Stanów Zjednoczonych. Narody.

Rezolucja wzywa do utworzenia stałej komisji śledczej – najpotężniejszego narzędzia, jakim dysponuje Rada – w celu monitorowania i zgłaszania przypadków łamania praw w Izraelu, Strefie Gazy oraz okupowanym Zachodnim Brzegu i Wschodniej Jerozolimie. Byłby to pierwszy taki kraj pochodzenia z „stałym” mandatem.

Zgodnie z tekstem komisja ma również zbadać „wszystkie podstawowe przyczyny nawracających napięć, niestabilności i przedłużania się konfliktu”, w tym dyskryminację i represje.

Dochodzenie powinno skupić się na ustaleniu faktów i zebraniu dowodów do postępowania sądowego, a także powinno mieć na celu zidentyfikowanie sprawców, aby upewnić się, że zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Izrael powiedział, że nie będzie współpracował z sondą.

„Dzisiejsza haniebna decyzja jest kolejnym przykładem rażącej antyizraelskiej obsesji Rady Praw Człowieka ONZ” – powiedział w oświadczeniu izraelski premier Benjamin Netanjahu. „Ta parodia stanowi kpinę z prawa międzynarodowego i zachęca terrorystów na całym świecie”.

Rzecznik palestyńskiej grupy Hamas, która rządzi Gazą, z zadowoleniem przyjął śledztwo, nazywając swoje własne działania „uzasadnionym oporem” i wzywając do „natychmiastowych kroków w celu ukarania” Izraela.

Władze Palestyny ​​z zadowoleniem przyjęły rezolucję, mówiąc, że stanowi ona „międzynarodowe uznanie systemowego ucisku Izraela i dyskryminacji narodu palestyńskiego”.

„Tej rzeczywistości apartheidu i bezkarności nie można dłużej ignorować” – dodał.

Stany Zjednoczone wyraziły głębokie ubolewanie z powodu tej decyzji.

„Dzisiejsza akcja grozi natomiast zagrozić poczynionemu postępowi” – głosi oświadczenie wydane przez misję USA przy ONZ w Genewie.

Kristen Saloomey z Al Jazeery, relacjonująca z Nowego Jorku, powiedziała, że ​​specjalne posiedzenie Rady Praw Człowieka zostało zwołane „po bezprecedensowym poziomie międzynarodowej kontroli i nacisku na działanie” w następstwie ostatniej przemocy.

„Chociaż [ciało] nie ma mocy karania tych, których uznają za winnych, oznacza to bezprecedensowy poziom kontroli dla Izraela w sytuacji, w której znalazł się w przeszłości”.

Otwierając sesję, szefowa ONZ ds. Praw człowieka Michelle Bachelet powiedziała, że ​​niedawne ataki Izraela na oblężoną Strefę Gazy, w których zginęło ponad 200 Palestyńczyków, mogą stanowić „zbrodnie wojenne”.

„Chociaż podobno wymierzono je w członków grup zbrojnych i ich infrastrukturę wojskową, izraelskie ataki spowodowały śmierć i obrażenia wielu cywilów, a także zniszczenia i zniszczenia obiektów cywilnych na dużą skalę” – powiedział Bachelet, podkreślając skalę zniszczeń w Gazie, który był pod 14-letnią izraelską blokadą.

„Jeśli zostaną uznane za nieproporcjonalne, takie ataki mogą stanowić zbrodnie wojenne” – powiedział Bachelet na 47-osobowym forum genewskim.

Powiedziała również, że „masowe” wystrzeliwanie rakiet przez Hamas w kierunku Izraela było „wyraźnym naruszeniem międzynarodowego prawa humanitarnego”.

„Jednak działania jednej strony nie zwalniają drugiej z jej zobowiązań wynikających z prawa międzynarodowego”.

Ostrzegła, że ​​przemoc może wybuchnąć ponownie, chyba że usunie się „pierwotne przyczyny”.

 

Według ministerstwa zdrowia w Gazie w 11-dniowej ofensywie na Strefę Gazy, która rozpoczęła się 10 maja, zginęło co najmniej 254 Palestyńczyków, w tym 66 dzieci, a ponad 1900 osób zostało rannych.

Co najmniej 12 osób, w tym trzech zagranicznych pracowników i dwoje dzieci, zostało zabitych w Izraelu przez rakiety wystrzelone przez Hamas i inne ugrupowania zbrojne ze Strefy Gazy w tym samym okresie.

Walki wybuchły po tygodniach narastających napięć w związku z izraelskimi działaniami w okupowanej wschodniej Jerozolimie.

Groźba przymusowego wydalenia rodzin palestyńskich w sąsiedztwie Szejka Jarraha doprowadziła do masowych protestów, które doprowadziły do ​​ostrej represji izraelskiej i nalotów na meczet Al-Aksa – uważany za trzecie najświętsze miejsce w islamie.

W odpowiedzi palestyńskie frakcje w Gazie, w tym Hamas, wystrzeliły rakiety w kierunku Izraela. Izrael następnie rozpoczął ofensywę wojskową na Gazę.

Youmna Al Sayed, raportująca Al Jazeera ze Strefy Gazy, powiedziała, że ​​Palestyńczycy wzywają społeczność międzynarodową do pociągnięcia Izraela do odpowiedzialności, „biorąc pod uwagę ataki na ludność cywilną na gęsto zaludnionym obszarze i budynkach mieszkalnych” oraz do niszczenia budynków mieszczących biura mediów w Strefa Gazy.

„[Palestyńczycy] chcą, aby społeczność międzynarodowa podjęła działania, a nie tylko potępiła izraelskie zbrodnie [popełnione] na cywilach i Strefie Gazy” – powiedział Al Sayed.

ŹRÓDŁO AL JAZEERA I AGENCJE INFORMACYJNE
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: