NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
WOJNA NA M-FORUM - CZYLI DLA CZEGO W POLSCE NIC SIĘ NIE UDAJE GDY !!
MARCIN BUSTOWSKI - WSZYSTKO TO CZEGO WAM NIE POWIEDZIAŁEM NA Y.T I F.B - BEZ CENZURY
Szczepionka COVID-19 Zgony w wieku 21 192 lat, obrażenia na poziomie 2 698 177 na dzień 19 czerwca
Wstrzykują tlenek grafenu jako adiuwant w szczepionkach COVID-19.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Podatek od psa. Nie każdy wie, że trzeba płacić

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

To jeden z najmniej znanych w Polsce podatków, choć istnieje od dziesięcioleci. Mimo że wielu Polaków opiekuje się psami, nie każdy płaci od niego podatek – a powinien. Choć opłata nie obowiązuje w każdej gminie. Sprawdź, gdzie i ile trzeba płacić.

 

Podatek od psa. Nie każdy wie, że trzeba płacić

Choć podatek od psa w Polsce funkcjonuje od 30 lat, został wprowadzony w styczniu 1991 roku, wciąż nie każdy wie, że powinien go płacić. Jego stawkę poszczególne gminy ustalają samodzielnie, jednak ustawa określa, że maksymalnie może być to 130 zł. Portal Biznes Info sprawdził w Ministerstwie Finansów, ile gminy na nim zarabiają.

Podatek od psa co prawda nie obowiązuje w każdym miejscu w Polsce, jednak wiele gmin zdecydowało się, by go wprowadzić. Górną granicę 130 zł wprowadził rząd, to waloryzacja podatku, bo jeszcze w 2020 roku maksymalna kwota sięgała 125 zł 40 gr.

Ministerstwo Finansów podkreśla, że nie gromadzi danych dotyczących wysokości podatku od psa uchwalanych przez rady konkretnych gmin, jednak nieoficjalnie wiadomo, że żadna z gmin nie zdecydowała się, by pobierać maksymalną kwotę.

Zobacz także: Opłata reprograficzna. Podatek czy nie? Ekspert wyjaśnia

Z kolei „Rzeczpospolita” publikowała ostatnio dane z kilku miast, mieszkańcy Szczecina płacą 50 zł od psa, a mieszkańcy Krakowa – 36 zł. Znacznie więcej, bo 70 zł, płacą natomiast mieszkańcy Polic. A ile płaci się w Warszawie? Zupełnie nic, bowiem podatek od psa w stolicy nie obowiązuje.

Zgodnie z danymi sprawozdawczości budżetowej jednostek samorządu terytorialnego za 2020 r., 428 gmin wykazało dochody wykonane (w kwocie większej od 0 zł) z tytułu opłaty od posiadania psów, na łączną kwotę 4 mln zł – poinformowało portal Biznes Info Ministerstwo Finansów.

Jeśli ktoś, kto mieszka na terenie gminy, w której odprowadzanie podatku od psa jest obowiązkiem, a jeszcze tego nie zrobił – czas minął 30 kwietnia, a teraz trzeba liczyć się z odsetkami. To maksymalnie 10 proc. rocznie od nieopłaconego podatku.

Jednak jeśli czworonóg urodził się w połowie roku lub później, to z fiskusem należy rozliczyć się najpóźniej w ciągu dwóch miesięcy od dnia narodzin. Opłata wynosi wówczas połowę stawki rocznej.

Nie każdy musi uiszczać tę daninę. Poza mieszkańcami gmin, w których podatek od psa nie obowiązuje, zwolnieni z opłaty są m.in.członkowie personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych, osoby niepełnosprawne, a także osoby powyżej 65. roku życia, prowadzące samodzielnie gospodarstwo domowe.

Źródło:
money.pl
Oto memy z psami w rolach głównych. Musicie je zobaczyć! | Głogów Nasze  Miasto
CZERWONE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: