NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
WOJNA NA M-FORUM - CZYLI DLA CZEGO W POLSCE NIC SIĘ NIE UDAJE GDY !!
MARCIN BUSTOWSKI - WSZYSTKO TO CZEGO WAM NIE POWIEDZIAŁEM NA Y.T I F.B - BEZ CENZURY
Szczepionka COVID-19 Zgony w wieku 21 192 lat, obrażenia na poziomie 2 698 177 na dzień 19 czerwca
Wstrzykują tlenek grafenu jako adiuwant w szczepionkach COVID-19.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Komornik zajął konto za obcy dług

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pan Konrad musiał spłacić 11,5 tys. zł obcego długu za prąd w firmie Tauron. Problem w tym, że 25-latek nie podpisywał żadnej umowy z tym dostawcą prądu. Zrobił to za niego Rafał F. – były pracodawca pana Konrada, który wcześniej kupił od niego samochód. Mężczyzna przy jej podpisaniu posłużył się umową kupna-sprzedaży samochodu, z której zostały spisane dane pana Konrada.

Pan Konrad ma 25 lat. Przez ostatnie dwa lata mieszkał ze swoją narzeczoną w Anglii, gdzie oboje pracowali, aby zarobić na swoje wymarzone wesele. Niestety pieniądze musieli przeznaczyć na coś zupełnie innego.

– W lipcu 2019 roku wszedłem na swoje konto bankowe. Było zablokowane, nie mogłem wykonać żadnej operacji. Po czym wszedłem w transakcje, a tam jest egzekucja komornicza na kwotę 8 tys. 900 zł plus odsetki, plus koszty komornicze, to wyszła kwota 11 587 zł. Ja to musiałem zapłacić z tego względu, że nie mogłem żadnej operacji na swoim koncie wykonać – opowiada Konrad Jastrząb.

Zapłacili za kursy, nie mogą przystąpić do egzaminu państwowego

Dług wynikał z nieopłaconych rachunków za zużytą energię elektryczną w firmie Tauron. Problem w tym, że 25-latek nie podpisywał żadnej umowy z tym dostawcą prądu. Zrobił to Rafał F. – były pracodawca pana Konrada.

– Skojarzyłem adres. Pierwsze, co mi przyszło na myśl, że pracowałem u takiego gościa i pomyślałem, że to on. Później tłumaczył, że przyszedł do niego jakiś przedstawiciel Turonu i że chciał na ten adres założyć prąd, tylko że nie miał przy sobie swojego dowodu, tylko miał naszą umowę kupna-sprzedaży samochodu.  I na podstawie tej umowy kupna-sprzedaży samochodu pan przedstawiciel spisał te dane – mówi pan Konrad.

– Sytuacja miała miejsce trzy lata temu, więc nie jesteśmy w stanie dokładnie zweryfikować, odtworzyć tej konkretnej obsługi, zwłaszcza że nie możemy przechowywać kopii dowodu tożsamości – tłumaczy Aneta Guzik z spółki Tauron Sprzedaż.

Koronawirus. Czterokrotnie przełożono jej operację guza mózgu

Pan Konrad skierował sprawę do sądu przeciwko Rafałowi F. Mężczyzna przyznał się do winy i w styczniu tego roku usłyszał wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Sąd nakazał mu również zwrot 11,5 tysiąca złotych. Wyrok jest prawomocny. Pan Konrad uważa jednak, że poniósł dużo większe straty.

– Jak było zajęcie komornicze, przebywałem w Anglii. Musiałem przylatywać do Polski, musiałem wynająć swojego pełnomocnika, musiałem na przesłuchania się stawiać. Ten dług urósł, zapłaciłem 11 587 zł plus jakieś około 8 tys. zł dodatkowo, to poniesione koszty – wylicza.
Dominik Bogacz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie wyjaśnia, że sąd orzekając wyrok posługiwał się kwotą szkody, którą określił prokurator w akcie oskarżenia.

– Tutaj przepisy prawa karnego mówią jasno, że dotyczą tylko bezpośredniej szkody, a nie wszystkich dodatkowych kosztów, które pokrzywdzony poniósł w związku ze zdarzeniem – informuje.

Zapłacili za kursy, nie mogą przystąpić do egzaminu państwowego

Poszliśmy  pod adres, na który została zawarta umowa z Tauronem. Okazało się, że Rafał F. tylko wynajmował tę nieruchomość i dwa lata temu ją opuścił. Skontaktowaliśmy się z nim telefonicznie.

– Wie pani, to jest sprawa dla sądu, a nie tam… Koniec dyskusji, przepraszam bardzo, do widzenia – uciął rozmowę.

– Pokrzywdzony może dochodzić dalszych roszczeń, jeżeli uważa, że poniósł większą szkodę niż określono w wyroku karnym, ale wymaga to odrębnego postępowania cywilnego – zaznacza Dominik Bogacz z sądu w Częstochowie.

Pan Konrad czeka na informację od komornika, czy będzie z czego egzekwować zasądzony dług. Rozważa również założenie sprawy cywilnej przeciwko Tauronowi, jednak wiąże się to z kolejnymi kosztami, a na to para nie może sobie w tej chwili pozwolić. Trzy miesiące temu narzeczeni zostali rodzicami. I choć są bardzo szczęśliwi, to utrzymanie dziecka kosztuje.

Tuż po śmierci ktoś wybrał z jego konta wszystkie oszczędności

– Przede wszystkim żal mamy do Turonu, bo to jest niedorzeczne, żeby taka sytuacja zaistniała. To nie do pomyślenia, że taka umowa, bez dowodu osobistego mogła zostać zawarta – komentuje Katarzyna Kuter, narzeczona pana Konrada.

– Mogę tylko zaprosić pana Konrada do kontaktu z nami. Będziemy mogli sprawdzić tę sytuację, jak to wygląda z naszej strony. Zbadać, czy możemy i w jaki sposób możemy mu pomóc. Deklaruję, że się postaramy – mówi Aneta Guzik z Tauron Sprzedaż.

– Chcemy, żeby oddali nam pieniądze. To, co zajął komornik plus te pieniądze, które przeznaczyliśmy m.in. na przeloty – zaznacza Katarzyna Kuter.

https://interwencja.polsatnews.pl

CZERWONE

One thought on “Komornik zajął konto za obcy dług

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: