Robert Lewandowski. Foto: PAP/DPA
Robert Lewandowski. Foto: PAP/DPA

Robert Lewandowski został zaszczepiony przeciwko COVID-19. Skutki uboczne dały o sobie znać i zawodnik nie wziął udziału w środowym treningu.

Gwiazda polskiej reprezentacji w piłce nożnej Robert Lewandowski oraz trzech innych zawodników nie wzięło udziału w treningu w środę. Powodem są skutki uboczne po szczepieniu przeciwko COVID-19.

Zawodnicy polskiej reprezentacji byli szczepieni we wtorek. Kadra została zaszczepiona preparatem firmy Johnson & Johnson.

Oprócz Lewandowskiego w treningu nie mógł wziąć udziału Arkadiusz Milik, Jakub Moder i Kamil Jóźwiak. Jak jednak podano nie chodzi tu o żadne poważne skutki uboczne i zawodnicy w najbliższych dniach powinni wrócić do zajęć z drużyną.

Co ciekawe, rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował, że ośmiu piłkarzy nie zdecydowało się na szczepienie przeciwko COVID-19.

Przy czym tylko czterech z nich przechodziło chorobę już wcześniej.

W środę w treningu nie wzięli udziału również Paweł Dawidowicz i Maciej Rybus, który odczuwają drobne urazy, z którymi pojawili się na zgrupowaniu. We wtorek i środę mieli specjalne zajęcia z fizjoterapeutą i niedługo powinni powrócić do treningów.

Przygotowania do Euro

Polska kadra przed Euro będzie rezydować w hotelu Radisson Blu w Sopocie. Wcześniej odbędzie zgrupowanie w Opalenicy, w trakcie którego rozegra dwa towarzyskie spotkania: z Rosją (1 czerwca) i z Islandią (8 czerwca).

Następnie reprezentacja uda się na turniej finałowy, który wystartuje 11 czerwca od spotkania Turcja – Włochy na Stadio Olimpico w Rzymie. Dla Polaków mistrzostwa Europy rozpoczną się 14 czerwca, kiedy zagramy ze Słowacją, a potem z Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).

Źródło: Onet