NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Co z polskim azylem dla Protasiewicza? Sprawa już jest jasna

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Pikieta solidarności z Ramanem Protasiewiczem w WarszawiePikieta solidarności z Ramanem Protasiewiczem w Warszawie – PAP/Wojciech Olkuśnik

W niedzielę lecący z Aten do Wilna zarejestrowany w Polsce samolot irlandzkich linii Ryanair został krótko przed wejściem w przestrzeń powietrzną Litwy zmuszony do zawrócenia i lądowania w Mińsku. Na lotnisku został zatrzymany opozycyjny dziennikarz, bloger i aktywista Roman Protasiewicz i jego partnerka Sofia Sapiega, obywatelka Rosji. Protasiewicz to jeden z autorów prowadzonego na Telegramie opozycyjnego kanału NEXTA, którego działanie władze uznały za ekstremizm. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez białoruskie organy ścigania.

Gdy Protasiewicza aresztowały białoruskie władze, pojawiły się informacje, że wcześniej udzielono mu w Polsce azylu.

Sierakowski: NEXTA to jest wróg numer jeden Łukaszenki [KOMENTARZ]

– Roman Protasiewicz ma azyl polityczny w Polsce – poinformował w poniedziałek rano w rozmowie z dziennikarzami wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

„Choć ostatnio mieszkał w Wilnie – azyl polityczny przyznała mu Polska” – napisał z kolei Wojciech Konończuk, wiceszef Ośrodka Studiów Wschodnich.

– Przypomnę, że polski rząd udzielił azylu temu działaczowi niepodległościowemu z Białorusi – i co się stało? Czy polski rząd, czy polskie służby należycie informowały o zagrożeniu obywatela, który był pod naszą ochroną? – to wszystko należy wyjaśnić – mówił szef PO Borys Budka.

Co z azylem dla Protasiewicza?

– Pan Protasiewicz nie posiadał azylu w Polsce. Kiedy był w Polsce, był pod ochroną polskich służb, był bezpieczny. Podjął decyzję o wyjeździe do Wilna, tym samym stał się przedmiotem ochrony służb litewskich – powiedział wczoraj wieczorem wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz w Polsat News.

Zatrzymanie samolotu w Mińsku. Rzeczniczka rosyjskiego MSZ: reakcja Zachodu jest szokująca

– Azyl dostał na Litwie, a Polska udziela mu takiego azylu jako członek Unii Europejskiej, jako państwo sojusznicze – przekazał z kolei redakcji Konkret24 wiceminister Paweł Jabłoński. Nie potrafił jednak odpowiedzieć na pytanie, czy Protasiewicz otrzymał w Polsce status uchodźcy.

Białoruska dziennikarka i jego była partnerka Katarzyna Jerozolimska portalowi OKO.press opowiada, jak dokładnie wyglądał cały proces odmowy przyznania mu azylu.

– Roma wyjechał do Polski jesienią 2019 r. po tym, jak zatrzymano twórcę kanału NEXTA Władimira Czudziencowa. Zrozumiał, że sam jest zagrożony, wiedział, że jest śledzony. Przyjechał do Warszawy i poprosił o azyl – mówi Katarzyna Jerozolimska.

Ekspert OSW: nie chcę sobie wyobrażać, przez co przechodzi Protasiewicz

– Roma czekał, ale decyzji nie otrzymał. (…) Kiedy zdecydowaliśmy o przeprowadzce do Wilna i wnioskowaniu o azyl w Litwie, udaliśmy się do Urzędu do spraw Cudzoziemców, by odebrać paszport Romy. Przyszliśmy zapytać, czy możemy zrezygnować z azylu w Polsce, bo zbyt długo trwa proces decyzyjny. Inspektorka odpowiedziała nam wtedy, że decyzję już dawno podjęto, kilka miesięcy wcześniej, i że była to odmowa – relacjonuje Jerozolimska.

Źródło: Konkret24, oko.press, Onet, PAP

Data utworzenia: 25 maja 2021, 11:02
6.00 avg. rating (99% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: