NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Komisja zatwierdza 22,5 mld euro dla polskich morskich farm wiatrowych

Komisja Europejska zatwierdziła, zgodnie z unijnymi zasadami pomocy państwa, program wsparcia rozwoju morskiej energii wiatrowej w Polsce. Komisja stwierdziła, że środek ten pomoże Polsce w osiągnięciu celów w zakresie energii odnawialnej bez nadmiernego zakłócania konkurencji.

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margrethe Vestager, która odpowiada za politykę konkurencji, powiedziała: „Polski program jest bardzo dobrym przykładem tego, w jaki sposób polityka konkurencji może umożliwić państwom członkowskim wspieranie projektów związanych z zieloną energią, takich jak morskie farmy wiatrowe.

„Stanowi on zachętę dla przedsiębiorstw do inwestowania w takie ekologiczne projekty, w które w przeciwnym razie nie zainwestowałyby. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy świadkami wielu takich inicjatyw, które przyczyniają się do realizacji unijnego Zielonego Ładu, nie zakłócając nadmiernie konkurencji na jednolitym rynku.”

Pomoc będzie przyznawana w formie dwukierunkowego kontraktu na premię za różnicę, przez okres 25 lat, ale tylko do 100 000 godzin pełnego obciążenia na MW zainstalowanej mocy.

Zgodnie z modelem, premia od różnicy obliczana jest jako różnica pomiędzy ceną referencyjną a ceną rynkową za energię elektryczną. Gdy cena rynkowa jest niższa od ceny referencyjnej, beneficjenci będą uprawnieni do otrzymania płatności równych różnicy między tymi dwiema cenami. Natomiast w przypadku, gdy cena rynkowa jest wyższa od ceny referencyjnej, beneficjenci będą musieli zapłacić państwu różnicę między tymi dwiema cenami.

Program będzie realizowany w dwóch fazach. W pierwszej fazie programu projekty morskie otrzymają pomoc z wykorzystaniem wyjątku od wymogu przeprowadzenia aukcji, ze względu na istnienie bardzo ograniczonej liczby projektów. Cena referencyjna dla projektów w pierwszej fazie zostanie ustalona na drodze administracyjnej w oparciu o ich koszty, przy czym maksymalna cena zostanie ustalona na poziomie 71,82 EUR/MWh (87,74 USD).

Po uzyskaniu pozwolenia środowiskowego, które określi ostateczną charakterystykę techniczną projektu, każdy projekt przedłoży Komisji indywidualne zgłoszenie wraz z planem operacyjnym. Na podstawie odpowiedniego biznesplanu Komisja oceni indywidualnie konkretny poziom pomocy operacyjnej.

W ramach drugiego etapu programu pomoc będzie przyznawana w drodze otwartych i konkurencyjnych aukcji, które będą organizowane od 2025 r., a cena referencyjna projektów zostanie ustalona na podstawie odpowiedniej oferty.

Całkowity maksymalny budżet programu wynosi 22,5 mld EUR i będzie on realizowany do 2030 r.

 

źródło :https://www.rivieramm.com/news-content-hub/commission-approves-euro225bn-for-polish-offshore-windfarms-65621

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: