NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Astra Zeneca : 27 umarło w jednym szpitalu w Warszawie!!
JAKIE MIAŁ POWODY SĄD DO ZBADANIA MARCINA BUSTOWSKIEGO POD KONTEM PSYCHIATRYCZNYM ?
Zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie na COVID. Wypisy i inne
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Szczepienia. Prezes koncernu AstraZeneca zabrał głos i to, co mówi nie spodoba się wszystkim

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Foto: Win McNamee / Getty Images
Pascal Soriot, prezes koncernu AstraZeneca, przytoczył nowe wyniki badań nad szczepionkami, z których wynika, że skuteczność „Astry” i Pfizera nie różnią się zanadto.
 Prezes koncernu AstraZeneca w rozmowie z „Financial Times” mówi o tym, w jaki sposób Londyn wynegocjował sobie lepsze warunki, krytykuje między słowami koncerny, które za cel postawiły sobie maksymalizację zysków przy okazji dystrybucji szczepionek oraz przytacza najnowsze dane dot. skuteczności preparatów.
  • Prezes koncernu AstraZeneca Pascal Soriot zabrał głos
  • W wywiadzie dla „Financial Timesa” przyznał m.in., że Londyn w zamian za finansowanie badań naukowych nad szczepionką, zagwarantował sobie pierwszeństwo dostaw
  • Pascal Soriot zauważył także, że preparat kierowanej przez niego firmy ma przyszłość niezależnie od tego, czy UE będzie go kupować, czy też nie

Szczepionka firmy AstraZeneca budzi prawdopodobnie największe emocje spośród wszystkich dostępnych na rynku preparatów. Z jednej strony mamy doniesienia o jej niższej skuteczności. Z drugiej strach przed możliwymi zakrzepami, który doprowadził część państw do wstrzymania podawania tej szczepionki swoim obywatelom, choć Europejska Agencja Leków jasno wskazuje, że ewentualne ryzyko jest znacznie mniejsze od potencjalnych korzyści. Na końcu wreszcie – spór firmy z Komisją Europejską, która podjęła kroki prawne przeciwko spółce.

 EMA zabiera głos ws. szczepionki AstraZeneca. Kilka krajów wstrzymało szczepienia z jej użyciem

W takiej atmosferze wywiadu dziennikowi „Financial Times” udzielił prezes firmy Pascal Soriot. Jak przypomniał, ostatnie wyniki badań wskazują, że skuteczność preparatu stworzonego we współpracy naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego z firmą AstraZeneca jest niemal identyczna, jak w przypadku specyfiku firm Pfizer/BioNTech (odpowiednio 89 proc. i 90 proc.).

Europa nie chce szczepionek? Są inni chętni

Pascal Soriot odniósł się także do opóźnionych dostaw szczepionek zamówionych przez Unię Europejską.

– Można twierdzić, że szklanka jest do połowy pusta, zrealizowaliśmy mniej niż połowę zakładanych dostaw do Europy. Można mówić również, że szklanka jest do połowy pełna, na całym świecie dostarczyliśmy ponad 400 mln dawek i ocaliliśmy dziesiątki tysięcy istnień – mówi i dodawał:

Jestem Europejczykiem i kocham Europę, więc nie zrozum mnie źle, ale Europa jest tylko częścią świata. Jest na nim wiele innych państw, które naprawdę chcą tej szczepionki. Ta szczepionka ma więc przyszłość.

Odniósł się w ten sposób do dyskusji na temat ewentualnego stałego wstrzymania dalszych zamówień szczepionki produkowanej przez jego firmę i wpływu tej decyzji na przyszłość preparatu.

Jak Londyn wygrał z Brukselą

Równocześnie zauważył, że jego zdaniem trudno winić AstraZenekę o zbyt wolny postęp procesu szczepień w UE. Jak wskazał, USA mają bardzo wysoki odsetek zaszczepionych, choć nie korzystają z preparatu firmy AstraZeneca.

Pascal Soriot równocześnie otwarcie potwierdził, że zamówienia rządu Zjednoczonego Królestwa miały przyznany priorytet w zamian za dofinansowanie badań na Uniwersytecie Oksfordzkim jeszcze zanim do współpracy z naukowcami weszła AstraZeneca. Soriot przypomniał, że jeśli rząd inwestuje w taki sposób, „nie robi tego za darmo”. W tym wypadku ceną było pierwszeństwo dostaw

Według CEO firmy AstraZeneca rząd Jej Królewskiej Mości wykonał „świetną pracę” w całym procesie szczepień, zaczynając już w chwili tworzenia procesu ich pozyskiwania, gdy jako odpowiedzialną za proces wyznaczył Kate Bingham.

– Nie był to kierownik ds. zakupów, który negocjowałby cenę czy wpisywałby cyferki do tabel w Excelu – mówił i dodawał, że Bingham „znała” przemysł farmaceutyczny. Choć Soriot nie dał się wciągnąć w rozmowę na temat tego, czy Bruksela prowadziła swoją politykę zakupową dobrze, to jego słowa można odczytać jako krytykę podejścia, w którym kluczowe było wynegocjowanie jak najlepszej ceny.

Konkurencja

Pascal Soriot nie chciał także wprost odnosić się do postawy swojej konkurencji – Pfizera i Moderny prognozujących miliardowe przychody ze sprzedaży szczepionek. Powiedział jedynie, że:

Chcemy zapewnić szczepionki bez zysku, bo uważamy, że jako przemysł nie powinnyśmy czerpać zysków z pandemii

W tym kontekście przypomniał, że AstraZeneca zamierza dostarczać preparat państwom biednym i średniozamożnym, gdy w tym samym czasie „Pfizer skupia się na USA, Europie i kilku innych państwach”. – Miejmy nadzieje, że wkrótce zaczną dostarczać szczepionki także biedniejszym państwom – dodał.

Z nieoficjalnych informacji, znanych za sprawą belgijskiej polityk, wynika, że ceny szczepionek wyglądają następująco:

  • AstraZeneca – 1,78 euro;
  • Johnson & Johnson – 8,50 dol.;
  • Pfizer/BioNTech -12 euro;
  • Moderna 18 dol.                                                                                                                                  Business Inisder Polska
6.00 avg. rating (98% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: