NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

KOLEJNE TYSIĄCE TON ODPADÓW Z NIEMIEC TRAFIĄ DO POLSKI

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Jak informuje serwis nj24.pl, mimo protestów mieszkańców Pogórza Izerskiego, Główny Inspektor Ochrony Środowiska wydał kolejne decyzje zezwalające na wwóz do Polski 74 tys. ton odpadów z Niemiec. Odpady te mają trafić do Proszowej oraz Rębiszowa.

Odecyzji GIOŚ poinformowano parę dni temu na stronie urzędu miejskiego w Mirsku. Według lokalnych mediów, mieszkańcy Rębiszowa i Proszowej, a także Przecznicy, Gierczyna i innych miejscowości Pogórza Izerskiego, obawiający się wwożenia kolejnych ton odpadów, są zszokowani tą sytuacją. Twierdzą, że nikt się z nimi nie liczy, bo stawiają tu na agroturystkę i liczą na przyjazdy np. rodzin z dziećmi. Obawiają się, że jeśli drogi znów będą niszczone przez liczne ciężarówki, wiozące tony niemieckich śmieci, to ludzie nie przyjadą.

Zaskoczenia nie kryją przedstawiciele Odnowy – Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Mirsk. Przypomnijmy, że na początku października 2020 roku mieszkańcy Mirska i okolic zorganizowali protest pod hasłem „Stop odpadom z Niemiec”. W manifestacji udział wzięli politycy samorządowi oraz parlamentarzyści Konfederacji, SLD, Zielonych i KO. Jak informowaliśmy, do Polski miało trafić dokładnie 40 tys. 500 ton odpadów pochodzących z Niemiec, tzw. pyłów gazów odlotowych z kominów hut i fabryk. Zgodę na wwóz firmie Eigenschen Trocken – und Umwelttechnik GmbH wydał Główny Inspektor Ochrony Środowiska (GIOŚ). Odbiorcą odpadów jest firma PRI-BAZALT Rekultywacja Sp. z o. o. mająca siedzibę w Rębiszowie (woj. dolnośląskie).

Wydawało się, że przez protesty racje mieszkańców zostaną wzięte pod uwagę – sprawie obiecali przyjrzeć się urzędnicy z Ministerstwa Klimatu. Teraz okazuje się, że GIOŚ wydał dwie nowe decyzje (datowane na 11 maja br.) i zgodę na wwóz łącznie 74 tys. ton odpadów. Mają to być rdzenie form odlewniczych uszkodzonych lub zużytych po procesie odlewania oraz zmieszanych odpadów betonu, gruzu ceglanego i odpadów z materiałów ceramicznych. Odpady mają trafić do nieczynnych wyrobisk poeksploatacyjnych w Rębiszowie oraz Proszowej. Proces ten jest oficjalnie kwalifikowany jako odzysk, a nie składowanie.

Według treści dokumentów cytowanych przez nj24.pl, pierwsza decyzja dotyczy przywozu 20 tys. ton uszkodzonych lub zużytych rdzeni i form odlewniczych, które mają trafić do wyrobiska poeksploatacyjnego w Proszowej. Zezwolenie, podobnie jak w ubiegłym roku, dotyczy niemieckiej firmy Eigensche Trocken- und Umwekttechnik GmbHm. Wypełnieniem wyrobiska, co sklasyfikowano jako odzysk odpadów, ma zająć się firma PRI- BAZALT Rekultywacja Sp. z o.o.

Druga decyzja zezwala na wwóz 54 tys. ton zmieszanych odpadów betonu, gruzu ceglanego i odpadów materiałów ceramicznych do Rębiszowa. Dotyczy ona tych samych firm.

Wysyłający odpady jest uprawniony do maksymalnie 2800 transportów, przy czym GIOŚ podaje firmy spedycyjne, które mają zając się dowozem. Jak podano, pierwsza partia 20 tys. ton odpadów ma zostać dostarczona do Polski do 30 listopada 2021 roku. Druga, 54 tys. ton ma trafić do Polski do końca lutego przyszłego roku.

Jak informują przedstawiciele „Odnowy”, obecnie dokładnie badają kody odpadów, które mają być zwożone do Polski. Na razie nie ma decyzji w sprawie ewentualnych protestów, ale nie są one wykluczone.

nj24.pl / Kresy.pl

6.00 avg. rating (98% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: