NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Oskarżenia najcięższego kalibru. Szef NIK o strasznym liście ws. „samobójstwa Kuby” i naciskach Kaczyńskiego w rządowej willi

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Marian Banaś udzielił wywiadu w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Szef Najwyższej Izby Kontroli zrelacjonował m.in. spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, premierem Mateuszem Morawieckim i obecnym szefem MSWiA, Mariuszem Kamińskim. Banaś opowiedział, jak na niego rzekomo naciskano podczas tych spotkań, by ustąpił ze stanowiska. Szefem NIK miał – według Banasia – zostać człowiek Kamińskiego, ale fiasko tego kadrowego posunięcia zainicjowało lawinę zdarzeń. Banaś mówi o zbieraniu haków i innych brudnych grach służb. Został zapytany przez dziennikarkę, czy ktoś go chce dziś zabić. Odpowiedź była na tyle czytelna, że można ją uznać za najcięższy kaliber oskarżenia wobec liderów PiS i specsłużb.

Marian Banaś.

Marian Banaś. Foto: Damian Burzykowski / newspix.pl

Zdaniem Mariana Banasia, były koordynator ds. służb specjalnych ma „monopol na wszystkie służby”. – Chciał tu wstawić swojego człowieka. Nie miał odwagi pójść do prezesa i powiedzieć, że nie chce Banasia, że ma swojego kandydata – mówił „DGP” Banaś. Banaś w rozmowie z Magdaleną Rigamonti z „Dziennika Gazety Prawnej” stwierdził, że to obecny szef MSWiA Mariusz Kamiński „w jakimś sensie rządzi Polską”.

Brudna gra Kamińskiego wokół fotela szefa NIK?

– Kamińskiemu nie udało się wstawić swojego człowieka do NIK, więc trzeba było zrobić coś takiego, żeby skompromitować Banasia w oczach prezesa, całego obozu rządowego, opozycji, zrobić ze mnie sutenera, właściciela burdelu, oszusta – mówił Banaś.

– To on rozdaje karty. Jeśli ma się monopol na informację i można wobec każdego spreparować zarzuty, oskarżenia – mówi prezes NIK, dodając, że w PiS „zbierane są haki na każdego”. Wiem na pewno, że te haki Kamiński zbiera, a co z nimi robią, to kwestia domyślna – twierdzi.

Banaś o spotkaniu z prezesem PiS i premierem Morawieckim

W rozmowie z dziennikiem, Banaś relacjonuje przebieg spotkania, do którego doszło w 2019 roku z prezesem PiS i premierem Mateuszem Morawieckim w rządowej willi przy ul. Parkowej.

– Usłyszałem, że dla PiS, dla Polski byłoby dobrze, żebym zrezygnował z funkcji. Powiedziałem: panowie, jestem legalnie wybranym prezesem i zamierzam nim być do końca kadencji – mówił „DGP” Banaś. Stwierdził też, że Jarosław Kaczyński „polecił” Mateuszowi Morawieckiemu, aby ten dołączył do spotkania. –Miał wywierać na mnie wpływ. To były sugestie – stwierdził szef NIK.

Banaś o fałszywym alarmie. „Przeżywałem to 40 lat temu”

Szef NIK w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” stwierdził, że PiS może „zrobić wszystko”, byleby tylko odsunąć go od władzy. – Wiem, że oni mogą wszystko, że mogą go zaaresztować, podjąć próbę odebrania mi immunitetu, stawiać zarzuty. (…). Piątkowi goście też są brani pod uwagę – powiedział Banaś.

Syn Banasia i list ws. samobójstwa

Ciekawym fragmentem rozmowy był ten, w którym dziennikarka „Dziennika Gazety Prawnej” zapytała Banasia, czy sugeruje, że ktoś może próbować go zabić. Szef NIK odpowiedział: – A po co był ten list fałszywy o tym, że Kuba popełnia samobójstwo?

Odpowiedź o liście ws. „samobójstwa Kuby” była nawiązaniem do afery sprzed kilku dni. Policja oraz delegatury NIK otrzymały z anonimowego konta list, którego autor podawał się za Jakuba Banasia, czyli syna prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Po tym donosie ewakuowano wiele budynków ważnych instytucji państwowych.

„Wysadzę dom, zniszczę wszelkie dowody, już nigdy go nie przeszukacie. Już nigdy nie będziecie szantażować mnie, ani mojego ojca” – napisała do Najwyższej Izby Kontroli osoba podszywająca się pod syna Mariana Banasia. „Moje życie, moja świetnie zapowiadająca się kariera, zostały zrujnowane przez służby PiS. Szantażowano mojego ojca, aby zrezygnował ze stanowiska, miałem odegrać rolę karty przetargowej. Koniec tego, skończyło się. Każdy człowiek ma swoje granice wytrzymałości. Moje zostały już przekroczone” – pisał autor. Anonimowe doniesienia o planowanym samobójstwie okazały się nieprawdziwe.

Jakub Banaś wszystkiemu zaprzeczył. Powiązał sprawę spreparowania listu z przeszukaniami, które służby zarządziły w mieszkaniu jego rodziców. Policja miała też sprawdzić, czy sam Jakub Banaś nie zrobił sobie krzywdy (poinformował o tym na Twitterze Dariusz Rosati). Mundurowi mieli odwiedzić go w domu.

O synu Banasia zrobiło się głośno po reportażu TVN na temat kamienicy Banasiów, gdzie rzekomo prowadzony był hotel „na godziny”. Potem pojawiły się wątpliwości, co do oświadczeń majątkowego samego prezesa NIK. W artykułach prasowych opisujących te wątpliwości również przewijało się nazwisko syna szefa NIK.

Nieprzypadkowy termin wysłania listu?

Spreparowany list ws. samobójstwa Jakuba Banasia został wysłany do służb niedługo przed zapowiadaną przez NIK ważną konferencją. Miała ona uderzać w rządzących.

– Na kilka godzin przed konferencją dotyczącą wyborów kopertowych. A przecież ten list z jakiegoś fałszywego konta policja dostała po 23.00. To pokazuje, co się dzieje i do czego panowie są zdolni. Patrzę na to z przerażeniem. Ja to już raz przeżyłem, za PRL-u. Władza PiS stosuje dokładnie te same metody zastraszania ludzi, co władze komunistyczne (…). Przeżywałem to już 40 lat temu – oświadczył Banaś.

Szef NIK o wyborach kopertowych. „Pojawia się kwestia odpowiedzialności premiera przed Trybunałem Stanu”

Zdaniem Banasia, PiS w „pierwszej fazie ataku” użyło w jego stronę opozycji i mediów. Pytany o to, czy jego zdaniem reportaż TVN o pokojach wynajmowanych na godziny w nieruchomości należącej do Banasia był inicjatywą służb, stwierdził, że „to wszystko zostało zrobione po to, by go skompromitować i usunąć z NIK”.

– Bo byłem niewygodny. Jestem też przekonany, że inne media w ogóle nie były zorientowane, co się dzieje. To wszystko pasowało do gry politycznej, która się wówczas toczyła – podkreślił.

Banaś w rozmowie z „DGP” poruszył także kwestię wyborów kopertowych. W trakcie rozmowy padło pytanie, dlaczego NIK nie wystosował do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacka Sasina i premiera Mateusza Morawieckiego.

– Dlatego że dopiero w piątek przed konferencją dostaliśmy pisma z KPRM oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych, czekaliśmy na pismo z MSWiA, które notabene nie doszło do dziś. W grę wchodzą zawiadomienia do prokuratury na najwyższych urzędników w państwie, w tle pojawia się kwestia odpowiedzialności premiera przed Trybunałem Stanu – dodał, zaznaczając, że jest to zbyt poważna sprawa, by się śpieszyć i działać pod wpływem presji mediów czy emocji. Dodał też, że kontrola Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości „jest w fazie końcowej”.

6.00 avg. rating (99% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: