Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak jest ojcem 13-letniego dziecka. Mężczyzna opublikował w sieci listę lektur, z którymi ma zapoznać się jego córka.

​— Jestem bardzo zainteresowany, kto z warszawskiego 21 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego chce z moją 13-letnią córką prowadzić takie rozmowy — napisał prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.

Ojciec dziecka napisał na Facebooku, że każdy kandydat chcący dostać się do 21 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego powinien zapoznać się z takimi książkami, jak: „Opowieść podręcznej” Margaret Atwood, „Krwawa komnata” (z tomu „Czarna Wenus”) Angel Carter, „Kochankowie z Marony” Jarosława Iwaszkiewicza, „Orfeusz i Eurydyka” Czesława Miłosza, „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka, „Uczta” Platona czy „Najbrzydsza kobieta świata” Olgi Tokarczuk.

Kaźmierczak stwierdził, że początkowo lista nie wzbudziła jego podejrzeń, ponieważ części książek nigdy nie czytał. Postanowił jednak sięgnąć po „Krwawą komnatę”. Wówczas zauważył, że jest to mocno erotyczna opowieść.

— Oto, o czym m.in. chciał rozmawiać jakis pedofil bądź zboczeniec z moją 13-latka! O jej „wrażeniach, przemyśleniach i wnioskach dotyczących tej lektury” — napisał zdenerwowany ojciec.

Całe opowiadanie jest o seksie:

  • „mężczyzna w czarnej masce wolna ręką manipuluje przy kutasie, zakrzywionym w górę jak szabla, którą dzierży”
  • „Tuzin mężów wbijało na pal tuzin oblubienic”
  • „Bez żadnej powściągliwości”, „położył mi władczo rękę na piersi” i „kazał mi włożyć obrożę” bo „ze swojego stroju zachowała” tylko ją. „Słyszałam jego ostry krzyk i bluźnierstwa w chwili orgazmu, krwawiłam”

Kaźmierczak poinformował, że nie zostawi tej sprawy.

Źródło: Facebook