Największy pozew w historii Polski gotowy. Berkowicz: „Mamy do czynienia z rządem działającym na szkodę całej polskiej gospodarki”

Konrad Berkowicz w TVP INFO Źródło: TVP INFO
Konrad Berkowicz w TVP INFO Źródło: TVP INFO

Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz poinformował, że 14 czerwca branża gastronomiczna, wspierana od samego początku przez Konfederację, złoży pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa za bezprawny lockdown. – Siedem miesięcy nielegalnego zamknięcia gastronomii to niebywały wręcz skandal i zbrodnia dokonana na prężnie rozwijającej się branży gospodarki – stwierdził.

Berkowicz przekazując wiadomość o pozwie podkreślił, że zakazywanie prowadzenia działalności gospodarczej na podstawie rozporządzenia (co zrobił rząd PiS) nie ma podstawy prawnej, jest po prostu nielegalne. – Potwierdzają to kolejne wyroki Wojewódzkich Sądów Administracyjnych m.in. z Opola, Szczecina czy Warszawy – przekazał poseł, który już kilka miesięcy temu zorganizował w Sejmie specjalną konferencję.
Uczestniczyli w niej przedstawiciele branży gastronomicznej: Sławomir Grzyb (sekretarz Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej) oraz Dorota Rydygier (właścicielka krakowskiej restauracji Voila). Właśnie wtedy zapowiedzieli, że branża złoży zbiorowy pozew przeciwko Skarbowi Państwa.
Ostatecznie do pozwu przyłączyło się kilka set firm. – Już wiadomo, że będzie to największy pozew zbiorowy w historii Polski – zaznaczył Berkowicz.
Wcześniej podjęcie takich samych kroków zapowiedzieli przedstawiciele branży turystycznej, hotelarskiej oraz fitness.
– Mamy do czynienia z rządem działającym na szkodę całej polskiej gospodarki, który odpowiada za dewastację wielu tysięcy firm za pomocą nielegalnych obostrzeń – ocenił poseł.
nczas.com