NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Volocopter prezentuje nową wersję swojej latającej taksówki na dłuższe trasy

Jeszcze kilka lat temu latające taksówki brzmiały jak technologia z filmów science-fiction, tymczasem słuchamy o nich coraz częściej, bo mają już za sobą pierwsze poważne testy i coraz śmielej wkraczają w nasze miejskie życie.

Jedną z firm, która dysponuje najbardziej zaawansowaną technologią w tym zakresie, a do tego przeprowadziła najwięcej testów w warunkach rzeczywistych, jest niemiecki Volocopter. Ten od 2013 roku działa w branży latających taksówek i regularnie prezentuje ulepszone wersje swojego elektrycznego pojazdu VoloCity, nieustannie poprawiając jego stabilność, aerodynamikę i inne aspekty. Tyle że ten oferuje możliwość autonomicznego transportu jedynie dla dwóch osób na dystansie ok. 30 kilometrów, nic więc dziwnego, że producent postanowił w końcu rozszerzyć ofertę o coś większego.

W związku z tym podzielił się z nami nowym modelem, który ma połączyć przedmieścia i zatłoczone centra miast, a mowa o zaprojektowanym na dłuższe trasy i do transportu większej liczby pasażerów VoloConnect. Co ciekawe, razem z nim zaprezentowano hybrydowy system „wznieś i popchnij”, bo podczas gdy dotychczasowe modele przypominały pod tym względem drony, nowy wykorzystuje horyzontalne wirniki do wznoszenia się w powietrze i osiągania odpowiedniej wysokości (ciągle mamy przecież do czynienia z pojazdem typu VTOL, czyli ze zdolnością do pionowego startu i lądowania), ale później do akcji wkracza para wentylatorów, które wysyłają pojazd naprzód.

Tym razem na pokład taksówki mogą wejść nawet 4 osoby, maksymalna prędkość wynosi 250 km na godzinę, a akumulator na jednym ładowaniu wystarcza na pokonanie odległości do 100 km. Firma poinformowała, że model VoloConnect jest w przygotowaniu od ok. 2 lat, prototypy są już po testach i wszystko szybko zmierza w stronę testów egzemplarzy w pełnej skali. Jak łatwo można zauważyć na zdjęciach, nowy model różni się designem nie tylko od VoloCity, ale i propozycji innych znaczących graczy rynku eVTOL.

Wszystko za sprawą sięgnięcia po napęd wektorowy, który daje obietnicę lepszych osiągów, ale jednocześnie jego droga do wszystkich niezbędnych certyfikatów jest dużo trudniejsza i dłuższa: – Napęd wektorowy jest bardziej złożony i wydajny. Złożoność równa się wydajność o wyższym koszcie i ryzyku, ale lepszej opłacalności – tłumaczy Mike Hirschberg, dyrektor Vertical Flight Society. CEO Volocopter, Florian Reuter, jest jednak przekonany o sukcesie i zapowiada uzyskanie niezbędnych pozwoleń w ciągu 5 lat: – Jesteśmy przekonani, że ta rodzina pojazdów latających i lata doświadczeń i innowacji, na których jest zbudowana, wyznaczy drogę dla komercyjnego i międzynarodowego startu elektrycznych usług miejskiej mobilności powietrznej.

Źródło: GeekWeek.pl/Voloctopter/ Fot. Voloctopter

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: