NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Powstał LiDAR wielkości palca. Nadchodzi rewolucja w pojazdach autonomicznych

Niecały rok temu informowaliśmy, że byli inżynierowie Samsunga stworzyli najmniejszy LiDAR w historii, który mierzył dosłownie 3.81 x 3.81 centymetra, a już doczekali się godnego konkurenta, czyli urządzenia o wielkości palca.

LiDAR to bez wątpienia przyszłość samochodów autonomicznych, ale nie tylko, bo warto pamiętać, że ten służy do mapowania otoczenia i wykrywania przeszkód, ale i umożliwia wygenerowanie dodatkowego wirtualnego ekranu dotykowego w dowolnym miejscu za pomocą urządzenia wyposażonego w stosowną technologię.

Niestety, duży rozmiar tego typu urządzeń sprawia, że nawet samochody korzystają z nich stosunkowo rzadko, nie wspominając już o takich sprzętach jak smartfony, laptopy, tablety, komputery czy nawet telewizory. Pewien przełom nastąpił w ubiegłym roku za sprawą Glamos, czyli małego LiDAR opracowanego przez byłych inżynierów Samsunga z firmy CoreDAR, a teraz do akcji wkracza kolejny miniaturowy model.

A mowa o nanofotonicznej (dział nauki zajmujący się zachowania światła w nanoskali) technologii LiDAR opracowanej przez zespół badawczy POSTECH, który właśnie podzielił się swoimi wynikami w Nature Nanotechnology. Możemy tam przeczytać, że ten ultraprecyzyjny LiDAR może być stosowany nie tylko w samochodach autonomicznych, ale i inteligentnych robotach, dronach, kamerach panoramicznych 3D, platformach rozszerzonej rzeczywistości czy telewizji przemysłowej.

Co więcej, ma wielkość palca, podczas gdy najwyższej klasy mechaniczne systemy LiDAR stosowane na dachach autonomicznych pojazdów mają wielkość co najmniej dwóch pięści złożonych razem i kosztują dziesiątki tysięcy dolarów, a do tego wymagają ładowania, które pochłania ogromne ilości energii i rodzi problemy związane z odprowadzaniem ciepła.

Poza tym, naukowcy wyjaśnili, w jaki sposób nanofotonika może zrewolucjonizować systemy LiDAR i to na wielu aspektach – od podstawowych zasad pomiaru LiDAR do najnowszych ultraszybkich i ultraprecyzyjnych nanofotonicznych metod pomiarowych i nanofotonicznych urządzeń, jak metapowierzchnie, solitonowe grzebienie optyczne i optyczne falowody. – Obecnie zespół badawczy prowadzi kolejne badania, żeby opracować ultralekkie bazujące na metapowierzchniach złożone systemy LiDAR. Jeśli te badania się powiodą, możemy spodziewać się produkcji ultraszybkich i ultraprecyzyjnych systemów LiDAR w przystępnej cenie – tłumaczy profesor Junsuk Rho.

Źródło: GeekWeek.pl/phys.org / Fot. phys.org

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: