NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Hipokryzja level hard!! Sypie się Pandemiczna narracja.. Najbardziej winne media! VIDO PL
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Umowy śmieciowe do likwidacji. Polski Ład zmieni przepisy pracy

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

16 Maja 2021

Polski Nowy Ład już po chwili od ogłoszenia został przez jednych został okrzyknięty prawdziwą rewolucją, a przez innych stosem obietnic. Jednym z założeń nowego porządku w Polsce jest likwidacja umów śmieciowych. Nie jest on wcale nowy, ale czy zostanie zrealizowany?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym są umowy śmieciowe i dlaczego są solą w oku Polski

  • Które partie polityczne zabiegają o ich likwidację

  • Co z umowami śmieciowymi zrobi Polski Ład

Umowy śmieciowe bolączką rynku pracy

Umowy śmieciowe to potoczne określenie umów cywilnoprawnych regulowanych przez odpowiednie zapisy ustawy Kodeks cywilny, a w związku z tym – wyłączenie pracownika spod jurysdykcji ustawy Kodeks pracy. To właśnie one stanowią zmorę studentów, absolwentów szkół wyższych, ale także dorosłych ludzi, którzy chcą pracować i zarabiać godne pieniądze.

Prof. Arkadiusz Sobczyk, współautor nowego Kodeksu pracy w rozmowie Radiem TOK FM w 2018 r. określił umowy śmieciowe jako „wstyd cywilizacyjny” naszego kraju oraz podkreślił, że polskiemu przedsiębiorcy wydaje się, że jest „panem i władcą pewnej przestrzeni społecznej”. – Najlepiej będzie, gdy znikną [umowy śmieciowe – red.] – skwitował.

Z danych Eurostatu opublikowanych trzy lata temu wynika, że wówczas to właśnie Polska była jednym z największych bastionów UE w kwestii umów śmieciowych. W kwietniu 2018 r. zatrudnionych na umowie zlecenie pozostawało 3,4 mln osób, czyli 26,1 proc. wszystkich pracujących.

Studentom obiecuje się, że dzięki umowie śmieciowej dostaną więcej pieniędzy do ręki, a innym pracownikom wmawia, że jest to najbardziej elastyczna forma zatrudnienia. Pracodawca nie mówi nic, że nie odprowadza dzięki temu składek do ZUS, a pracownik traci prawo do płatnego urlopu czy L4 – de facto oszczędza.

Co więcej, umowę śmieciową można wypowiedzieć bez zachowania okresu wypowiedzenia, jeśli strony nie postanowią inaczej. Wszak możemy zdecydować się na pozew do sądu o ustalenie stosunku pracy, ale do takiego zakładu już raczej nie wrócimy.

Umowy śmieciowe do likwidacji

O likwidację umów śmieciowych od dłuższego czasu zabiega Lewica. Młodzieżówki tej partii mówią, że nigdy nie widzieli umowy o pracę na oczy. – To mityczny stwór – wszyscy słyszeli, a nikt nie widział – tłumaczą.

Likwidacja umów śmieciowych to również głośno podnoszony temat przez liderów Lewicy. Ta zabiega nie tylko o to, ale przygotowuje także alternatywne rozwiązania. Niedawno partia złożyła w Sejmie projekt ustawy o przyznaniu zatrudnionym na umowie cywilnoprawnej prawa do emerytury minimalnej.

Polski Nowy Ład zaprezentowany przez rząd Zjednoczonej Prawicy także zakłada likwidację umów śmieciowych. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w kwestii pracy zostanie wprowadzony „jeden model kontraktów”.

Posiadanie dwóch umów o pracę nie wyklucza tzw. „dorabiania sobie”, nie wyklucza pracy dorywczej, a jedynymi osobami, które zostają w jej przypadku wykluczone są pracownicy pozbawieni dodatkowo wszelkich praw wynikających z tytułu zatrudnienia. Czy Polski Nowy Ład zmieni te oblicze? Na to przyjdzie nam jeszcze poczekać, bowiem pierwsze zmiany mają wejść w życie na początku 2022 r.

biznesinfo.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: