Według danych opublikowanych dzisiaj przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC), liczba zgłoszonych zgonów po szczepieniach przeciwko COVID przekroczyła 4000. Dane pochodzą bezpośrednio z raportów przesłanych do Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS).

VAERS jest głównym systemem raportowania działań niepożądanych szczepionek w USA, finansowanym przez rząd. Raporty przesłane do VAERS wymagają dalszych badań, zanim związek przyczynowy zostanie potwierdzony.

W każdy piątek VAERS publikuje wszystkie zgłoszenia obrażeń wywołane szczepieniami otrzymane w określonym dniu, zwykle około tygodnia przed datą publikacji. Dzisiejsze dane pokazują, że w okresie od 14 grudnia 2020 r. Do 7 maja do VAERS zgłoszono łącznie 192 954 zdarzeń niepożądanych , w tym 4057 zgonów – wzrost o 220 w porównaniu z poprzednim tygodniem – i 17 190 poważnych obrażeń , o 1176 więcej niż w zeszłym tygodniu.

Od publikacji danych VAERS 7.05.2021 r.

https://www.medalerts.org/vaersdb/findfield.php?TABLE=ON&GROUP1=CAT&EVENTS=ON&VAX=COVID19

W Stanach Zjednoczonych do 7 maja podano 254,8 miliona dawek szczepionki przeciwko COVID. Obejmuje to 110 milionów dawek szczepionki Moderna , 136 milionów dawek Pfizer i 9 milionów dawek szczepionki Johnson & Johnson (J&J) COVID .

Z 4057 zgonów zgłoszonych do 7 maja 24% wystąpiło w ciągu 48 godzin po szczepieniu, 16% w ciągu 24 godzin, a 38% wystąpiło u osób, które zachorowały w ciągu 48 godzin od zaszczepienia.

Dane VAERS z tego tygodnia pokazują:

CDC odkryło „prawdopodobny” związek między szczepionką J&J a zakrzepami krwi 13 maja Rzecznik poinformował, że urzędnicy CDC uznali „prawdopodobny związek przyczynowy” między szczepionką J&J COVID a potencjalnie zagrażającymi życiu zaburzeniami krzepnięcia krwi po zidentyfikowaniu 28 przypadków – w tym trzech zgonów – wśród osób, które otrzymały szczepionkę.

Dr Tom Shimabukuro, zastępca dyrektora biura bezpieczeństwa szczepień CDC, zidentyfikował 28 przypadków rzadkich zakrzepów krwi w VAERS wśród osób zaszczepionych szczepionką J&J.

Shimabukuro powiedział, że cztery z 28 osób pozostały w szpitalu od 7 maja, z których jedna znajdowała się na OIOM-ie. Dwóch zostało wypisanych do szpitala po ostrym leczeniu, 19 pacjentów zostało wypisanych, a trzech zakończyło się śmiercią.

Obecne dowody „sugerują prawdopodobny związek przyczynowy” ze szczepionką J&J i przypadkami zakrzepicy z zespołem trombocytopenii , powiedział Shimabukuro. Dr Sara Oliver z CDC powiedziała, że korzyści płynące ze szczepionki nadal przewyższają ryzyko i obecnie nie są potrzebne żadne aktualizacje polityki szczepień.

Ochrona zdrowia dzieci przeszukała dane VAERS pod kątem zdarzeń niepożądanych związanych z powstawaniem zaburzeń krzepnięcia i innych powiązanych schorzeń i znalazła 3272 raporty dotyczące wszystkich trzech szczepionek od 14 grudnia 2020 r. Do 7 maja.

Spośród 3272 zgłoszonych przypadków 1218 zgłoszeń przypisano firmie Pfizer, 1034 zgłoszeniom Moderna i 1000 zgłoszeniom J&J.

FDA zatwierdza szczepionkę Pfizer dla młodzieży w wieku od 12 do 15 lat

NPR donosi 10 maja, że ​​amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA) stwierdziła, że ​​dzieci w wieku od 12 do 15 lat mogą teraz zostać zaszczepione na COVID, ponieważ agencja rozszerzyła swoje zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach (EUA) dla szczepionki Pfizer-BioNTech.

Pfizer przedłożył poprawkę do swojego aktualnego EUA dla niezatwierdzonego produktu 9 kwietnia, aby rozszerzyć zakres stosowania swojej szczepionki dla nastolatków w wieku od 12 do 15 lat – z danymi klinicznymi z zaledwie sześciu miesięcy.

„Rodzice i opiekunowie mogą być pewni, że agencja przeprowadziła rygorystyczny i dokładny przegląd wszystkich dostępnych danych, tak jak w przypadku wszystkich naszych pozwoleń na nagłe użycie szczepionki COVID-19” – powiedziała dr Janet Woodcock , pełniąca obowiązki komisarza FDA.

Do tej pory szczepionka firmy Pfizer była dopuszczona tylko dla osób w wieku 16 lat i starszych. Firma podała, że ​​planuje poszukiwać nowych rozszerzeń EUA dla dzieci poniżej 12 roku życia we wrześniu, z rozszerzeniem skierowanym do niemowląt i małych dzieci w czwartym kwartale tego roku.

CDC mówi, że można podać szczepionkę COVID wraz z rutynowymi szczepionkami dla dzieci

13 maja CNN poinformował, że ekspert CDC powiedział w środę, że można podać eksperymentalną szczepionkę COVID w połączeniu z innymi szczepionkami.

Lekarze i inni klinicyści byli wcześniej odradzani podawania szczepionki COVID w ciągu dwóch tygodni od jakiejkolwiek innej szczepionki, ale dr Kate Woodworth z oddziału wad wrodzonych CDC powiedziała w środę, że rada się zmieniła – mówiąc, że istnieją znaczne dane na temat bezpieczeństwa szczepionek .

Woodworth powiedział, że rozważania kliniczne są aktualizowane, aby powiedzieć, że COVID i inne szczepionki mogą być podawane „bez względu na czas”, w tym tego samego dnia.

American Academy of Pediatrics powiedział również, że obsługuje dając rutynowe szczepienia ochronne wraz ze szczepionkami COVID.

Nastolatka trafiła do szpitala z powodu zakrzepów krwi w mózgu po podaniu szczepionki Pfizer

10 maja The Defender poinformował, że nastolatek z Utah pozostaje w szpitalu z zakrzepami krwi w mózgu po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki Pfizer na COVID.

Everest Romney, lat 17, otrzymał szczepionkę 21 kwietnia, a dzień później zaczął odczuwać ból szyi, gorączkę i silne bóle głowy. Po ponad tygodniu objawów i braku możliwości swobodnego poruszania szyją zdiagnozowano dwa skrzepy krwi w mózgu i jeden na zewnątrz.

Matka Romney nie chciała zniechęcać rodziców do szczepienia swoich dzieci, ponieważ uważa, że ​​każdy rodzic musi podjąć decyzję za swoje dzieci, ale powiedziała, że ​​chciałaby, aby jej wybór był inny.

Departament Zdrowia Utah powiedział, że zadaniem CDC jest badanie możliwych skutków ubocznych szczepionek. Po podaniu prawie 100 milionów dawek szczepionki Pfizera, CDC poinformowało, że od 12 kwietnia nie było ani jednego powiązanego przypadku tworzenia się skrzepu krwi w mózgu.

Brazylia zawiesza szczepionkę AstraZeneca po śmierci kobiety w ciąży, Słowacja zawiesza po śmierci kobiety

12 maja The Defender poinformował, że rząd federalny Brazylii zawiesił szczepionkę AstraZeneca dla kobiet w ciąży po śmierci przyszłej matki w Rio de Janeiro z powodu udaru prawdopodobnie związanego ze szczepionką. 35-letnia kobieta, która była w 23 tygodniu ciąży, zmarła z powodu udaru krwotocznego po wizycie w szpitalu pięć dni wcześniej.

Brazylijski federalny organ regulacyjny ds. Zdrowia, Anvisa, powiedział w oświadczeniu, że stosowanie szczepionki COVID firmy AstraZeneca przez kobiety w ciąży powinno zostać „natychmiast zawieszone”, ponieważ władze prowadzą dochodzenie w sprawie zgłoszonej śmierci. AstraZeneca oświadczyła w oświadczeniu, że kobiety w ciąży nigdy nie były objęte badaniami klinicznymi jej szczepionki.

Słowacja ogłosiła również we wtorek, że zawiesiła szczepionkę AstraZeneca na pierwsze szczepienia po tym, jak 47-letnia kobieta zmarła z powodu zakrzepicy żylnej zatoki mózgowej – zaburzenia krzepnięcia krwi, w którym w żyłach odprowadzających krew z mózgu tworzą się skrzepy. strzał.

„Badanie genetyczne ujawniło również zaburzenia krzepnięcia krwi u pacjenta” – powiedział regulator . „Ze względu na istnienie genetycznej predyspozycji do stanu zakrzepicy, ustalono, że istnieje związek między [szczepionką AstraZeneca] a późniejszą zakrzepicą zatoki żylnej” – dodał.

Nowe badanie łączy szczepionkę z zakrzepami krwi

Jak donosi The Defender 12 maja, nowe badania opublikowane w The BMJ potwierdziły dowody na krzepnięcie krwi i wykazały niewielkie ryzyko po otrzymaniu tylko jednej dawki szczepionki AstraZeneca.

Naukowcy zbadali prawdopodobieństwo zdarzeń krzepnięcia krwi u 282 572 osób w Danii i Norwegii. Korzystając z danych z rejestrów opieki zdrowotnej, przejrzeli informacje na temat osób w wieku od 18 do 65 lat, które otrzymały pierwszą dawkę leku AstraZeneca między 9 lutego a 11 marca.

Badacze zaobserwowali „zwiększoną częstość żylnych incydentów zakrzepowo-zatorowych, odpowiadającą 11 nadmiernym żylnym incydentom zakrzepowo-zatorowym na 100 000 szczepień i obejmującą wyraźnie zwiększoną częstość występowania zakrzepicy żył mózgowych z siedmioma obserwowanymi zdarzeniami w porównaniu z 0,3 spodziewanymi zdarzeniami wśród 282 572 osób, które otrzymały szczepionkę”. Wystąpiło również niewielkie zwiększone ryzyko zatorowości płucnej , zakrzepicy żył kończyn dolnych i innych zakrzepów żylnych.

Kanadyjskie prowincje Alberta i Ontario poinformowały we wtorek, że przestaną oferować pierwsze dawki szczepionki AstraZeneca, a Ontario powołuje się na dowody, że ryzyko rzadkich zakrzepów krwi jest wyższe niż wcześniej szacowano. Quebec i New Brunswick poszły w ich ślady w czwartek, podał Reuters .

Dr David Williams, główny lekarz ds. Zdrowia w prowincji Ontario, podjął decyzję z dużą ostrożnością i ze względu na wzrost liczby przypadków zakrzepowej małopłytkowości immunologicznej wywołanej przez szczepionki (VITT) – rzadkiej, potencjalnie śmiertelnej zakrzepicy krwi. zespół związany ze szczepionką AstraZeneca.

Norwegia nie użyje szczepionki AstraZeneca, J&J wstrzymał

Jak poinformował Rzecznik 12 maja, Norwegia nie wznowi stosowania szczepionki AstraZeneca ze względu na obawy dotyczące rzadkich zakrzepów krwi, które wystąpiły u niektórych pacjentów po ich pierwszej dawce, podczas gdy szczepionka J&J pozostaje wstrzymana. Komitet ekspertów powołany przez rząd norweski przeprowadził wszechstronną ocenę ryzyka obu szczepionek i zalecił wycofanie szczepionki AstraZeneca & J&J z norweskiego programu szczepień.

„Nie zalecamy stosowania szczepionek w krajowym programie szczepień ze względu na zaobserwowane poważne skutki uboczne” – powiedział przewodniczący komisji ekspertów Lars Vorland.

Dania była pierwszym krajem w Europie, który oficjalnie zrezygnował ze szczepionek AstraZeneca i J&J ze względu na ryzyko zakrzepów krwi, ale wiele krajów ograniczyło stosowanie AstraZeneca w niektórych grupach wiekowych.

67 dni i odlicza, CDC ignoruje zapytania Obrońcy

Jak poinformował Obrońca 12 maja, podejmowaliśmy wielokrotne próby skontaktowania się z CDC z listą pytań dotyczących raportów o obrażeniach wywołanych szczepionką COVID w VAERS, w tym trwających dochodzeń w sprawie zgłoszonych zgonów. Nasze pytania pozostają bez odpowiedzi.

Według strony internetowej CDC , „CDC śledzi każdy raport o zgonie, aby zażądać dodatkowych informacji i dowiedzieć się więcej o tym, co się wydarzyło i ustalić, czy śmierć była wynikiem szczepienia, czy też nie miała związku”.

8 marca Rzecznik skontaktowała się z CDC z pisemną listą pytań dotyczących zgłoszonych zgonów i obrażeń związanych ze szczepionkami COVID. Poprosiliśmy o informacje na temat tego, w jaki sposób CDC prowadzi dochodzenia w sprawie zgłoszonych zgonów, statusu trwających dochodzeń w sprawie zgonów i urazów zgłoszonych przez media, czy przeprowadzano sekcje zwłok, standardu określania, czy uraz jest powiązany przyczynowo ze szczepionką, oraz inicjatyw edukacyjnych zachęcanie i ułatwianie prawidłowego i dokładnego raportowania.

Po wielokrotnych telefonicznych i e-mailowych próbach uzyskania odpowiedzi na nasze pytania, specjalista ds. Komunikacji zdrowotnej z Grupy Roboczej ds. Szczepień CDC skontaktował się z nami 29 marca – trzy tygodnie po naszym wstępnym dochodzeniu.

Ta osoba otrzymała naszą prośbę o informacje od VAERS, ale powiedziała, że ​​nigdy nie otrzymała naszej listy pytań, mimo że pracownicy, z którymi rozmawialiśmy kilka razy, powiedzieli, że rzecznicy prasowi CDC pracowali nad pytaniami i potwierdzili, że przedstawiciel je otrzymał. Ponownie dostarczyliśmy listę pytań wraz z nowym terminem, ale nigdy nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Obrońca skontaktował się również z działem mediów CDC, który powiedział nam, że jednostka reagowania na COVID zostanie poinformowana, że ​​specjalista ds. Komunikacji zdrowotnej nigdy nie odpowiedział. Nie podano żadnego wyjaśnienia, dlaczego nasze zapytania zostały zignorowane. Kazano nam oddzwonić, co robiliśmy wiele razy.

Zapytaliśmy, dlaczego CDC finansowane przez podatników wydaje się odpowiadać innym mediom w odpowiednim czasie, ale nie odpowiedział The Defender. Nie udzielono żadnej odpowiedzi. Powiedziano nam, że ktoś do nas wróci.

Minęło 67 dni, odkąd wysłaliśmy nasz pierwszy e-mail z zapytaniem o dane i raporty VAERS, ale nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Ochrona zdrowia dzieci prosi każdego, kto doświadczył niepożądanej reakcji na jakąkolwiek szczepionkę, o złożenie raportu po wykonaniu tych trzech kroków .j  – to nic nie kosztuje!