NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Po prezentacji Polskiego Ładu, polscy przedsiębiorcy chcą uciekać do Czech.

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Po prezentacji Polskiego Ładu, polscy przedsiębiorcy chcą uciekać do Czech. Setki telefonów dziennie

17 Maja 2021r

Czechy oblegane przez polskich przedsiębiorców za sprawą Polskiego Ładu. Program przypomina działanie Robin Hooda, który zabierał bogatym i dawał biednym, a polscy przedsiębiorcy szukają wyjścia z sytuacji. Jak informują Czesi, setka telefonów dziennie to standard.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Skąd ogromne zainteresowanie prowadzeniem biznesu w Czechach
  • Czy faktycznie u sąsiadów jest taniej
  • W jaki sposób legalnie przenieść biznes do Czech

Czechy pełne Polaków

Polski Ład zawiera kilka istotnych postanowień względem przedsiębiorców: podnosi kwotę wolną od podatku do 30 tys. złotych oraz II próg podatkowy do 120 tys. złotych. Z drugiej strony likwiduje ryczałtową składkę zdrowotną oraz możliwość odliczenia jej od podatku.

Pierwsze analizy postulatów Polskiego Ładu wskazują, że na rozwiązaniach Zjednoczonej Prawicy zyskają najbiedniejsze grupy społeczeństwa oraz przedsiębiorcy zarabiający najmniej. Ci, którzy zarabiają najwięcej stracą – wynika z analiz przytaczanych przez money.pl.

Dla przedsiębiorcy zarabiającego 12 tys. złotych brutto skala strat fiskalnych może wynieść nawet 5,5 tys. złotych w skali roku, a dla inkasującego 20 tys. złotych może być to nawet 14 tys. złotych rocznie. Nic zatem dziwnego, że polscy przedsiębiorcy zaczęli szukać alternatywnych rozwiązań.

Drogą ucieczki od Polskiego Ładu mają być Czechy. Algorytm Google pokazuje, że po ogłoszeniu programu rządu fraza „firma w czechach” wystrzeliła kolosalnie w górę. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także fraza „firma na słowacji”.

Wiesław Firla prawnik z przygranicznej Ostrawy obsługujący polskich przedsiębiorców tłumaczy, że zainteresowanie przeniesieniem firmy za południową granicę jest ogromne. Czasami telefonów jest nie tylko kilkadziesiąt, ale nawet setka.

Czechy zyskają na Polskim Ładzie?

Portal money.pl informuje, że w Czechach wcale nie mamy do czynienia z rajem podatkowym. Podatek dochodowy wynosi zazwyczaj 15 proc. i 22 proc., a za CIT zapłacimy 19 proc. Składka zdrowotna to koszt ok. 7 proc., a emerytalna ponad 14 proc.

Jednakże przedstawiciele firm przekonują, że jest nieco taniej niż w Polsce. Dla przykładu – przy dochodach 5 tys. złotych i 1 tys. kosztów uzyskania dochodu w Czechach podatek liniowy wyniesie nas ok. 810 zł, a w Polsce 1549 złotych.

Fikcyjne przeniesienie firmy do Czech to nie jest najlepsze rozwiązanie – wskazują prawnicy i tłumaczą, że w efekcie może dobrać się do nas skarbówka. Legalnie można otworzyć filię spółki w czeskim mieście lub przeprowadzić się za granicę.

Przedsiębiorcy wskazują, że kluczem do sukcesu może okazać się świetny pełnomocnik. Sprytni prawnicy mogą pomóc kupić istniejącą już spółkę w Czechach i w ten sposób zredukować koszty do minimum.

biznesinfo

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: