NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

„Kawa na ławę”: Piasecki zagiął Jakiego na wizji..

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Wczoraj, 16-05-2021 17:04

Dyskusja trwała jeszcze po programie

Przyspieszony kurs z liczenia procentów oraz podatków zrobił Patrykowi Jakiemu na antenie TVN24 Konrad Piasecki. Choć po programie okazało się, że obaj byli w błędzie.

Zarówno Konrad Piasecki, jaki i Patryk Jaki zaliczyli wpadkę na wizji

Zarówno Konrad Piasecki, jaki i Patryk Jaki zaliczyli wpadkę na wizjiŹródło: Kadr z TVN24

W sobotę 15 maja politycy Zjednoczonej Prawicy zaprezentowali Polski Ład, który ma odbudować Polskę po covidowym kryzysie. Program zapowiada m.in. prawdziwą rewolucję w podatkach, która najbardziej uderzy w dobrze zarabiających Polaków. To właśnie z ich kieszeni Prawo i Sprawiedliwość zafunduje ulgi biedniejszym obywatelom, którzy stanowią trzon ich elektoratu. Radykalnie zmieni się np. sytuacja osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą (tzw. samozatrudnieni). Ryczałtowa obecnie składka zdrowotna (obecnie ok. 382 zł dla każdego, niezależnie czy zarabia 8 tys. zł, czy 80 tys. zł) zostanie zastąpiona liniową w wysokości 9 proc. bez możliwości odpisania od podatku.

M.in. ta sprawa poróżniła polityków goszczących w programie „Kawa na ławę”. Jednak prawdziwą konsternację na twarzy europosła Patryka Jakiego i szczery ubaw dziennikarza TVN24 wywoła kwestia tego, ile konkretnie na Nowym Ładzie stracą samozatrudnieni zarabiający ok. 9 tys zł. Wyraźnie bowiem dał o sobie znać fakt, że rachunki nie są najmocniejszą stroną Patryka Jakiego.

Te programy kochała Polska. Zniknęły z anteny TVP

– Jeżeli ja dzisiaj słyszę, że dla osoby, która na JDG będzie zarabiała 8-9 tys., to będzie wzrost składki zdrowotnej o 100 zł, a dzięki temu będzie można obniżyć podatki dla zdecydowanej większości Polaków, to jestem z tego zadowolony – stwierdził Patryk Jaki.

– Nie, nie panie pośle, moment – ożywił się Konrad Piasecki. – Pan mówi, że to jest 100 zł. Jeśli ktoś zarabia 8-9 tys. na JDG, to będzie teraz płacił 9 proc. od tej sumy. 9 proc. od 9 tys. to nie jest 100 zł tylko ok. 800 zł – zauważył dziennikarz.

Patryk Jaki po wymownej chwili milczenia próbował ratować twarz. Zrobił wrzutkę o amortyzacji, przesunięciu drugiego progu podatkowego i zaczął gestykulować, chcąc przekonać być może nie tylko widzów, ale i siebie, że wie, o czym mówi.

Patryk Jaki zdawał się też nie wiedzieć, że samozatrudnieni przeważnie rozliczają się w ramach stawki liniowej wynoszącej 19 proc. Choć w tej kwestii także redaktor Piasecki był w błędzie, uparcie twierdząc na antenie, że jest to jedyna forma, jaką mogą wybrać osoby prowadzące JDG.

Występ Jakiego szybko odbił się echem w mediach społecznościowych. Internauci punktowali polityka Solidarnej Polski. Oberwało się też Piaseckiemu, który na antenie znacznie uprosił podatkową sytuację samozatrudnionych, bo podatek liniowy dla JDG to tylko jedna z kilku możliwych do wyboru form opodatkowania.

Do dyskusji na antenie TVN24 na Twitterze odnieśli się także Jaki i Piasecki. Z tą różnicą, że europoseł zarzucił dziennikarzowi manipulację, a Piasecki przyznał, że w obaj po prostu byli w błędzie.

„Patryk Jaki mówił tak, jakby JDG rozliczano wyłącznie na podstawie normalnej skali 17-32 proc., ja – jakby wyłącznie na podstawie liniowej stawki 19 proc. Żaden z nas nie miał racji. Bo można albo tak, albo tak” – napisał gospodarz „Kawy na ławę”.

wp.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: