NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Czy wzrost rentowności obligacji pozwoli zwiększyć ich sprzedaż, tak by pomóc sfinansować program ,,Nowego Ładu”? – Zapraszam do komentarzy

W 2015 roku powstał nowy rodzaj obligacji, zwany ,,obligacjami wieczystymi”. Jest to typ obligacji nie podlegający wykupowi. Świadczenie zwrotne z tytułu kupna obligacji przez obligatariusza dotyczy jedynie odsetek. Mechanizm działa tak jak renta wieczysta lub dywidendy od zakupu akcji, gdzie wielkość zysku wynikająca z nabycia obligacji wypłacana jest w równych odstępach czasowych, aż do wygaśnięcia danej obligacji. Zwykłe obligacje skarbowe wyróznia to, że zwrotowi podlega całkowity kapitał zainwestowany wraz z odsetkami, przy załózmy to 2 letnim terminie wykupu. Można byłoby ten mechanizm porównać do odwróconej hipoteki, gdzie stałe środki o określonej wartości przelewane są na konto emeryta w zamian za odstąpienie przez niego mieszkania. Taki emeryt moze wtedy życ przykladowo 2-3 lata i z tego tytulu dostac 5000 zł takiej dodatkowej emerytury a oddać mieszkanie o wartości 300 000 zł.

 

Z czego aktualnie rząd Morawieckiego mialby wykupić te obligacje, zwlaszcza jak do sfinansowania jest teraz program ,,Nowego Ładu,,? No a lepiej byloby chyba w ich zamysle wyemitować własnie takie obligacje wieczyste i płacić same odsetki do zrównania ich wartości z kapitałem zainwestowanym + zysk, wiedzac ze i tak w dluzszej przyszlosci nie uregulują zobowiązan wobec obligatariuszy bo caly ten system gospodarczy wyjebie sie na leb i zostaną same zgliszcza…

 

ARTYKUŁ PONIŻEJ

 

Rynki obligacji słyną z forsowania swoich planów, a w Europie Wschodniej obecnie forsują podwyżki stóp procentowych, nie zważając na to, co banki centralne mają do powiedzenia w tej sprawie.

Rentowności obligacji Węgier i Polski rosną szybciej niż gdziekolwiek indziej w Europie. Rentowność węgierskich obligacji podskoczyła w zeszłym tygodniu o 32 punkty bazowe, sygnalizując, że inwestorzy są gotowi na podwyżki stóp procentowych, gdy inflacja ponownie zacznie rosnąć przed szerokim otwarciem gospodarki tego lata.

Podobnie jak inni bankierzy we Frankfurcie, bankierzy centralni na Węgrzech i w Polsce zasygnalizowali, że nie spieszą się z ograniczaniem inflacji, która może okazać się tymczasowa, wolą poczekać i wspierać wciąż kruche ożywienie gospodarcze po pandemii.

Traderzy są mniej cierpliwi. Na Węgrzech, według danych Bloomberga, rynek oczekuje podwyżek stóp o 130 punktów bazowych w ciągu dwóch lat.

„Bank centralny porusza się po cienkiej linie” – powiedział ekonomista ING Peter Virovacz. „Jeśli uda mu się w wiarygodny sposób zakomunikować, że wierzy, iż CPI wróci w przyszłym roku do przedziału tolerancji 2-4%, może przeczekać skok i uniknąć jastrzębiego cyklu”.

Sytuacja przywodzi na myśl żart doradcy politycznego Jamesa Carville’a, że kiedy umrze chciałby wrócić na rynek obligacji, ponieważ „można wszystkich zastraszyć.”

Carville mówił o traderach, którzy podnosili rentowność w proteście przeciwko powiększającemu się deficytowi budżetowemu w połowie lat 90-tych, ale można tu znaleźć analogie z wyprzedażą węgierskich i polskich obligacji w obawie, że boom gospodarczy spowoduje spiralę inflacji.

Ci współcześni mściciele mogą zyskiwać przewagę, a strategowie JPMorgan Chase & Co. ponownie zalecają niedoważanie obligacji w Europie Środkowej i Wschodniej.

Przedwczesne zakończenie programów skupu jest dużym ryzykiem dla Polski, gdzie bank centralny skupił równowartość 48% emisji oraz dla Węgier, gdzie stanowi on prawie jedną trzecią zakupów, według JPMorgan.

QE Conundrum

Jeśli polscy decydenci przyspieszą harmonogram podwyżek stóp, bank centralny będzie musiał również zakończyć program luzowania ilościowego, potencjalnie usuwając obecne zabezpieczenie dla rynku.

Jeden z polskich decydentów, Eugeniusz Gatnar, wezwał ostatnio do podwyżki stóp w czerwcu. Jego głos pozostaje jednak w mniejszości w 10-osobowym gronie. Prezes banku centralnego Adam Glapiński powiedział, że stopy pozostaną na rekordowo niskim poziomie do końca kadencji obecnych decydentów, która kończy się na początku 2022 roku.

Mimo to, zagrożenie inflacją może być realne: na Węgrzech tempo rocznych cen konsumpcyjnych przyspieszyło ostatnio do 5,1%. W Polsce wynosi ono 4,3%. Oba te wskaźniki przekroczyły górną granicę tolerancji banków centralnych i są porównywalne z odczytem inflacji w USA na poziomie 4,2%, który w zeszłym tygodniu spowodował, że rynki znalazły się w ogonku.

„Z inflacją zaskakującą w górę i wzrostem na plusie, uważamy, że narracja rynkowa będzie coraz bardziej skupiać się na trwałości QE w Europie Środkowo-Wschodniej” – powiedział Saad Siddiqui, strateg JPMorgan ds. rynków wschodzących.

 

https://www.bnnbloomberg.ca/bond-vigilantes-swarm-european-economies-where-inflation-is-hot-1.1604430

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: