NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Amerykański obstrukcjonizm wobec Izraela i pokoju w Palestynie

Dym i płomienie wzbijają się podczas izraelskich nalotów, podczas gdy transgraniczne akty przemocy między izraelskim wojskiem a palestyńskimi bojownikami trwają w Gazie, 14 maja 2021 r. / Reuters

Od redakcji: Yuan Sha jest asystentem naukowym na Wydziale Studiów Amerykańskich Chińskiego Instytutu Studiów Międzynarodowych. Była stypendystka Fulbrighta na Columbia University, ma doktorat z polityki międzynarodowej na China Foreign Affairs University. Yuan opublikował kilka artykułów na temat stosunków bezpieczeństwa między Chinami a Stanami Zjednoczonymi w chińskich czasopismach akademickich i regularnie współpracuje z wieloma chińskimi mediami. Artykuł odzwierciedla opinie autora, a niekoniecznie poglądy CGTN.

Napięcia między Izraelem a Palestyną nie wykazują żadnych oznak osłabienia, powodując śmierć ponad stu cywilów, głównie po stronie palestyńskiej. Konflikt szybko przekształca się w jedną z najgorszych aktów przemocy między obiema stronami od czasu wojny w Gazie w 2014 r. Obstrukcjonizm Stanów Zjednoczonych w szybkiej deeskalacji konfliktu spotkał się z odwrotem ze strony społeczności międzynarodowej, ujawniając moralną słabość jej rzekomego globalnego przywództwa .

Amerykański obstrukcjonizm

Stany Zjednoczone od dawna odgrywają rolę utrudniającą w konflikcie izraelsko-palestyńskim. Pomimo sukcesywnie wzniosłej retoryki administracji USA, USA wielokrotnie dowiodły swojej połowicznej determinacji w negocjowaniu prawdziwie wykonalnego i trwałego porozumienia pokojowego.

Ku konsternacji świata Stany Zjednoczone bezmyślnie wykorzystały swoje prawo weta, aby zablokować wspólne oświadczenie z 12 maja, przygotowane przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, wzywające do ograniczeń ze wszystkich stron we Wschodniej Jerozolimie. Stany Zjednoczone są jedynym wyjątkiem w 15-osobowej Radzie Bezpieczeństwa ONZ, który sprzeciwia się temu posunięciu. Zablokował również zaplanowane na piątek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa.

Stany Zjednoczone są szczególnie aktywne w dążeniu do proizraelskiej narracji. Zarówno prezydent USA Joe Biden, jak i sekretarz stanu Anthony Blinken pospieszyli, by poprzeć „prawo Izraela do samoobrony”, ale w widoczny sposób bagatelizowali cierpienia Palestyńczyków. Jednostronne wsparcie Stanów Zjednoczonych dla Izraela kosztem narodu palestyńskiego ujawniło, jak Stany Zjednoczone stosują podwójne standardy na arenie światowej i jak obojętne są na rażące łamanie praw człowieka. Jej obstrukcjonizm wobec zbiorowych wysiłków ONZ na rzecz pokoju ujawnił również hipokryzję tak zwanego przyjęcia przez administrację Bidena multilateralizmu i nieodłącznie unilateralistyczny charakter amerykańskiej polityki zagranicznej.

Wybuch po izraelskim uderzeniu wymierzył w budynek w mieście Gaza, 14 maja 2021 r. / Mahmud Hams / AFP

Obliczenia w USA

Wydawało się skandaliczne, że Stany Zjednoczone wystąpiły przeciwko społeczności międzynarodowej w sprawie rozwiązania tego kryzysu humanitarnego, ale jest to racjonalne posunięcie w obliczeniach strategicznych administracji Bidena, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Na froncie wewnętrznym proizraelskie stanowisko było „poprawne politycznie”. Proizraelskie grupy interesów miały wpływ na politykę Stanów Zjednoczonych, gdzie nawet względnie wyważone stanowisko wobec konfliktów izraelsko-arabskich wywołałoby ich sprzeciw. Ponieważ atmosfera polityczna w Waszyngtonie staje się tak toksyczna, że ​​polityczna dwubiegunowość zastępuje racjonalne podejmowanie decyzji, administracja Bidena nie zaryzykowałaby karmienia Partii Republikańskiej odejściem od proizraelskiego stanowiska.

Na froncie międzynarodowym, wybierając stronę konfliktu izraelsko-palestyńskiego, Stany Zjednoczone wzięły pod uwagę swoją wielką strategię. Od dłuższego czasu strategia USA na Bliskim Wschodzie polega na zapewnieniu, że żaden kraj ani żadna grupa nie będą w stanie jej rzucić wyzwania. Przekierowując swój strategiczny priorytet w kierunku regionu Azji i Pacyfiku, administracja Bidena nie chce, aby żadne niekorzystne siły wykorzystywały pustkę, jaką pozostawiła w innych częściach świata. Dlatego w interesie USA byłoby wspieranie sojuszników w regionie jako sposobu na utrzymanie hegemonii.

Pod naciskiem społeczności międzynarodowej Stany Zjednoczone prawdopodobnie poprą otwarte spotkanie w tej sprawie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na początku przyszłego tygodnia. Niemniej jednak ich zamiar bardziej polega na wzmocnieniu izraelskiej przewagi na polu bitwy niż na szczerym dążeniu do szybkiego rozwiązania. Stany Zjednoczone prowadzą tutaj niebezpieczną grę, ponieważ jakiekolwiek opóźnienie akcji ONZ tylko przedłuży rozlew krwi.

Nieodpowiedzialność USA

Nieodpowiedzialne działania rządu USA zagroziły pokojowi i stabilności w regionie.

Po pierwsze, niekwestionowane poparcie dla Izraela i brak empatii dla Palestyńczyków pokazują tylko pokusę nadużycia ze strony USA, która ośmieli agresywne działania Izraelczyków i wzbudzi zażalenia wśród Palestyńczyków. wojna między obiema stronami i zakłócenie arabsko-izraelskiego procesu pokojowego.

Po drugie, jeszcze bardziej podżegałby do nienawiści rasowej i konfliktów religijnych. Gwałtowne starcia między mieszkańcami żydowskimi i arabskimi rozprzestrzeniają się w całym Izraelu, nadciągając lata harmonii między obiema społecznościami. Może nawet zapalić beczkę prochu w regionie, wciągając w zamieszanie sąsiednie narody arabskie.

Wreszcie, gdy kryzys wymknie się spod kontroli, przekształci się w poważny kryzys humanitarny – przepełnienie uchodźców utrudniłoby walkę z szalejącą pandemią COVID-19; stworzyłoby również podatny grunt dla terroryzmu, dodatkowo destabilizując region i cały świat.

W tej chwili społeczność międzynarodowa musi zintensyfikować działania i pośredniczyć w rozwiązaniu deeskalacyjnym. Jest to również warunek wstępny dla zainteresowanych stron, aby dążyć do trwałego „rozwiązania dwupaństwowego”, aby zapewnić pokojowe współistnienie obu stron, co jest niezbędne nie tylko dla dobrobytu obu narodów, ale także dla dobra świata. na wolności.

https://news.cgtn.com/

Sama-milosc

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: