NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

POLACY CHCĄ WPROWADZENIA KARY ŚMIERCI, BEZWZGLĘDNEGO DOŻYWOCIA I KIEROWANIA DO OBOZU PRACY [BADANIE]

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
43 proc. Polaków popiera przywrócenie w Polsce kary śmierci, ponad 80 proc. jest za karą bezwzględnego dożywocia, 2/3 opowiada się za wprowadzeniem kary w postaci kierowania do obozu pracy, a co piąty Polak jest za karą chłosty – tak wynika z badania Instytut Wymiaru Sprawiedliwości.

Działający przy Ministerstwie Sprawiedliwości Instytut Wymiaru Sprawiedliwości przeprowadził Ogólnopolskie Badanie Wiktymizacyjne Polaków 2020. Jego wyniki opisał na swoich stronach internetowych dziennik „Rzeczpospolita”.

Jak podano, badanie przeprowadzono wśród 5 tys. obywateli RP w wieku powyżej 15. roku życia. Zadawane w nim pytania dotyczyły przestępczości i związanych z nią zagrożeń, oceny zaufania wobec służb i sądów, zmian w polityce karnej oraz surowości kar.

Uczestnicy badania przyznawali, że najbardziej dotkliwe są dla nich oszustwa internetowe. Ponad 11 proc. ankietowanych padło ofiarą takich oszustów. Wskazywano też na uporczywe nękanie (10 proc.), umyślne zniszczenie rzeczy (7 proc.), włamania na konto mailowe/społecznościowe lub aukcyjne (5 proc.)

Okazało się zarazem, że zgłaszalność oszustw internetowych czy włamań na konto była wśród badanych najniższa i wynosiła 20 proc. Najwięcej osób, 70 proc. zgłaszało na policję kradzież pojazdów mechanicznych: samochodów, motocykli, a także skuterów.

Ogólnie, z badania wynika, że Polacy w większości czują się bezpiecznie, spacerując o zmroku w okolicy zamieszkania (75 proc.). Takiego komfortu nie odczuwa 25 proc. badanych. Obawy respondentów dotyczyły przede wszystkim brawurowo jeżdżących kierowców (45 proc.). Rzadziej wskazywano na lęk przed włamaniem do mieszkania (29 proc.), agresję ze strony osób pijanych i pod wpływem narkotyków (24 proc.) czy obawę przed byciem zaczepionym przez grupy agresywnej młodzieży lub niszczeniem mienia przez wandali (po 23 proc.). 4 proc. badanych przyznało, że boi się ataku terrorystycznego.

55 proc. badanych ocenia pracę policji w miejscu swojego zamieszkania pozytywnie, przeciwnego zdania było 26 proc. Praca sądów oceniana jest wyraźnie gorzej. Pozytywną ocenę wystawiło sądom tylko 36 proc. badanych, a aż 42 proc. ocenia ich pracę „raczej źle” lub „bardzo źle”.

W badaniu zadano też szereg pytań o to, co należy zrobić, by ograniczyć przestępczość. Blisko połowa respondentów (46 proc.) uważa, że w tym celu należy zaostrzyć przepisy i stosować surowsze kary. Niewiele mniej, bo 45 proc. jest zdania, że wystarczy konsekwentnie karać według istniejącego prawa.

Ponad połowa badanych uważa, że największe znaczenie dla ograniczenia przestępczości ma skuteczniejsza praca policji, prokuratury i innych służb (56 proc.). Zwracano też uwagę na potrzebę częstszej reakcji na niepokojące zachowania innych ze strony najbliższego otoczenia (44 proc.) i częstsze stosowanie tzw. kar wolnościowych, polegających na pracy na rzecz społeczności (42 proc.).

43 proc. biorących udział w badaniu Polaków opowiedziało się za wprowadzeniem kary śmierci; przeciw było 41 proc. Ponadto, wyniki badania wskazują, że Polacy w większości popierają stosowania innych surowych kar. Aż 81 proc. jest za wprowadzeniem w Polsce kary dożywocia bez możliwości wyjścia na wolność, a blisko 2/3 osób (64 proc.) opowiedziało się za wprowadzeniem kary polegającej na skierowania do obozu pracy (26 proc. było przeciw). Z tej kategorii najmniejszą popularność zyskało wprowadzenie kary chłosty, co popiera 21 proc. badanych (67 było przeciw).

Czytaj także: Blisko połowa Polaków chce przywrócenia kary śmierci [SONDAŻ]

Obecnie, obozy pracy jako takie funkcjonują w Chinach i w Korei Północnej. W Rosji więźniowie kolonii karnych muszą, w różnym wymiarze, uczestniczyć w obowiązkowym świadczeniu pracy, przy czym ich wynagrodzenie w zdecydowanej większości idzie na pokrycie ich utrzymania. Pewne formy pracy karnej funkcjonują w systemie więziennictwa w USA.

rp.pl / Kresy.pl

6.00 avg. rating (99% score) - 1 vote
CZERWONE

One thought on “POLACY CHCĄ WPROWADZENIA KARY ŚMIERCI, BEZWZGLĘDNEGO DOŻYWOCIA I KIEROWANIA DO OBOZU PRACY [BADANIE]

  1. a wiecie kogo by miałaby dotyczyć ta kara śmierci i obozów pracy ? jak myślicie,teraz programują ludzi i ci ludzie będą żądać śmierci dla tych,którzy są przeciwni NWO

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: