NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

KONTROWERSJE WOKÓŁ PROJEKTU MSWIA W SPRAWIE DUŻYCH ZMIAN W OSP

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Według projektu MSWiA, Ochotniczą Straż Pożarną czekają poważne zmiany – mają powstać nowe jednostki ratowniczo-gaśnicze, a te jednostki OSP, które nie będą w stanie się przekształcić, miałyby zająć się np. działalnością kulturalną. Projekt przewiduje dodatki do emerytur, ale zarazem likwiduje bezpłatne dotąd szkolenia prowadzone przez Państwową Straż Pożarną.

MSWiA zaproponowało zmiany przepisów dotyczących Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce, w myśl których, jak podało we wtorek TOK FM, strażacy-ochotnicy zasadniczo staliby się tylko ratownikami gaśniczymi. Według propozycji resortu spraw wewnętrznych, przestaliby nosić mundury strażackie i utraciliby darmowe szkolenia prowadzone przez Państwową Straż Pożarną. Za te ostatnie musiałaby zapłacić gmina. Jednocześnie, będą musieli być w gotowości w remizach, ale zyskując dodatek do emerytury. Obecnie w sprawie nowych przepisów prowadzone są konsultacje społeczne, ale projekt ustawy trafił już do parlamentu.

Druhowie i druhny OSP nie zgadzają się na te propozycje i podkreślają, że kultywują ponad 100-letnią tradycję, w tym także w rodzinach, gdzie niekiedy strażakami-ochotnikami są kolejne pokolenia. Według przedstawicieli OSP, w Polsce jest ich 10 razy więcej niż zawodowych strażaków. Krytykują też pomysł dotyczący płatnych szkoleń.

Według portalu Onet.pl, projekt ustawy w nowy sposób reguluje status OSP i ma na celu zbliżenie go do rozwiązań istniejących w Państwowej Straży Pożarnej. Według MSWiA, projekt ma poprawić zdolność bojową jednostek OSP i współpracę administracji rządowej i samorządowej w zakresie zadań ochrony przeciwpożarowej i obrony cywilnej. W tym celu mają zostać wyodrębnione nowe jednostki ratowniczo-gaśnicze i tylko takie będą traktowane jako jednostki ochrony przeciwpożarowej. Pozostałe jednostki OSP, które nie będą w stanie przekształcić się w JRG, będą mogły zajmować się np. działalnością kulturalną, edukacyjną i utracą możliwość finansowania przewidzianego obecnie w ustawie o ochronie przeciwpożarowej. Jednak w opinii ekspertów w projekcie brakuje regulacji co do zasad i trybu wypłaty ekwiwalentu za udział strażaka w akcjach ratowniczo-gaśniczych i szkoleniach.

Według zaproponowanej przez MSWiA nowelizacji, pracownicy OSP mają mieć zapewnione świadczenia za wysługę lat. Szef resortu, minister Mariusz Kamiński wyjaśnia, że chodzi o wprowadzenie stałego dodatku emerytalnego dla osób, które przez 25 lat brały udział w akcjach gaśniczych. – Chcemy ich w ten sposób uhonorować – powiedział szef MSWIA.

Jednak strażacy-ochotnicy twierdzą, że do tego wystarczyłaby nowelizacja ustawy, a nie całkowite przemodelowanie całej organizacji.

„Widać, że tę ustawę pisał ktoś, kto nigdy nie był członkiem OSP i nie rozumie tego zaangażowania i powołania” – uważa cytowany przez TOK FM Edward Kuchta, wiceszef OSP w Bukowinie Tatrzańskiej. Co więcej, strażacy-ochotnicy nie wykluczają protestu w Warszawie. Kuchta zapowiedział, że jeśli władza spróbuje zabrać im mundury, nazwę i tradycję, to na pewno się na to nie zgodzą.

Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego OSP RP, a zarazem były premier i lider PSL zapowiedział już, że w trakcie konsultacji społecznych organizacja będzie domagać się podwyższenia świadczeń emerytalnych do 1/5 minimalnego wynagrodzenia za prace.

Wiceszef MSW Maciej Wąsik twierdzi, że w kwestii projektowanych w OSP zmian „nikt nikomu nic nie zabrania”.

„OSP są stowarzyszeniami i są samorządne. Projekt ustawy nic im nie narzuca ani niczego nie zabrania. Decydują sami” – napisał wiceminister na Twitterze.

tokfm.pl / onet.pl / TVP Info/Kresy.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: