NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Izraelskie ubezpieczenie na życie. System obrony powietrznej „Żelazna Kopuła”

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Od 10 lat Izrael dysponuje systemem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej „Żelazna Kopuła”. Ale tak, jak w ostatnich dniach, system ten nie był jeszcze nigdy obciążony. W jaki sposób działa?  

Izraelski system obrony przeciwrakietowej „Żelazna Kopuła”„Żelazna Kopuła” przechwytuje rakiety Hamasu

Od nasilenia się konfliktu izraelsko-palestyńskiego w mediach społecznościowych setki tysięcy razy obejrzano filmy pokazujące skuteczność izraelskiego systemu obrony powietrznej „Żelazna Kopuła”. Najwięcej nagrań przedstawia ostrzeliwanie Tel Awiwu w nocy z wtorku, 11 maja, na środę. Wyją syreny, dziesiątki świecących kul przemierzają nocne niebo, nagle gwałtownie rozbłyskują i słychać odgłos eksplozji. Niebezpieczeństwo dla ludności ponownie zostało zażegnane.

W mediach społecznościowych „Żelazna Kopuła” wychwalana jest jako ubezpieczenie na życie dla Izraelczyków.

Jak działa „Żelazna Kopuła”?

System składa się ze stacji radarowej i centrum dowodzenia uzbrojeniem, które rozpoznaje nadlatujące cele, np. rakiety, tuż po ich starcie i oblicza ich trajektorię lotu oraz punkt uderzenia. Trwa to zaledwie sekundy. Zależnie od odległości od Strefy Gazy Izraelczycy mają tylko od 15 do 90 sekund na ukrycie się w schronie przeciwlotniczym.

Izraelski system obrony przeciwrakietowej „Żelazna Kopuła”.Czas potrzebny Izraelczykom na znalezienie schronienia w razie alarmu, zależnie od odległości od Strefy Gazy.

Trzecim elementem systemu są baterie rakiet przechwytujących typu „Tamir”. Każda bateria składa się z trzech albo czterech wyrzutni zawierających 20 rakiet. „Tamir” opuszcza wyrzutnię tylko wtedy, gdy centrum dowodzenia ustali, że wrogi pocisk jest wymierzony w tereny zamieszkane. Rakiety „Tamir” mogą manewrować w locie. Nie trafiają jednak bezpośrednio w pociski przeciwnika, tylko wybuchają w ich pobliżu i w ten sposób je niszczą. W przeciwnym razie części wrogiego pocisku mogłyby spowodować szkody.

Baterie rakiet są mobilne i można je przemieszczać. W tej chwili Izrael dysponuje dziesięcioma bateriami rakiet „Tamir”. Ich producent, państwowy koncern zbrojeniowy Rafael Defence Systems, podaje, że każda bateria może chronić miasto średniej wielkości. System może przechwytywać i niszczyć pociski o zasięgu do 70 kilometrów. Aby skutecznie chronić całe terytorium państwa, Izrael – zdaniem ekspertów – powinien dysponować 13 bateriami rakiet „Tamir”.

Izrael ma także inne systemy obrony powietrznej. System „Żelazna Kopuła” przeznaczony jest do obrony przeciwko rakietom krótkiego zasięgu, chociaż w razie potrzeby może zwalczać także inne cele.

Izraelski system obrony przeciwrakietowej „Żelazna Kopuła”Stanowisko „Żelaznej Kopuły” w pobliżu Aszkelonu, ok. 10 km od Strefy Gazy

Jak skuteczny jest ten system?

Jego producent mówi o skuteczności na poziomie 90 procent. Szef obrony przeciwrakietowej Izraela Moshe Patel powiedział w wywiadzie dla francuskiej agencji prasowej AFP, że „Żelazna Kopuła” w ciągu minionych dziesięciu lat przechwyciła i zniszczyła ponad 2400 pocisków. Koncern zbrojeniowy Rafael zawyża tę liczbę do ponad 2500 zniszczonych celów.

„Każda przechwycona rakieta mogłaby spaść na tereny zamieszkane i wyrządzić tam duże szkody, jak również pociągnąć za sobą ofiary śmiertelne” – czytamy na stronie internetowej izraelskich sił zbrojnych.

Izraelska armia podaje, że w ciągu kilku ostatnich dni w kierunku Izraela odpalono ponad tysiąc pocisków rakietowych, z których jednak 200 spadło na Strefę Gazy. Wydaje się, że radykalna islamistyczna organizacja palestyńska Hamas postawiła za cel swojej strategii odpalanie w krótkich odstępach salw produkowanych przez siebie pocisków rakietowych Kassam, żeby zbadać w ten sposób skuteczność „Żelaznej Kopuły” albo postawić ją na granicy wydolności.

Izraelski system obrony przeciwrakietowej „Żelazna Kopuła”Rakiety przechwytujące „Tamir” mogą manewrować w locie

Ile kosztuje użycie „Żelaznej Kopuły”?

Zdaniem mediów każde odpalenie rakiety Tamir to koszt około 66 tys. euro. Tym tłumaczy się fakt, dlaczego strona izraelska przechwytuje tylko te pociski, które mogą spaść na tereny zamieszkane.

Stany Zjednoczone wsparły finansowo opracowanie systemu „Żelazna Kopuła”. USA zakupiły także w 2019 roku od Izraela dwie baterie rakiet tego systemu, które przechodzą cykl prób.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: