NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

AMAZON WYGRAŁ W SĄDZIE UE Z KOMISJĄ EUROPEJSKĄ. NIE MUSI ZAPŁACIĆ 250 MLN EURO

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Zgodnie z orzeczeniem Sądu UE, Amazon nie musi zapłacić 250 mln euro z tytułu zaległych podatków z uwagi na unieważnienie wcześniejszej decyzji KE w tej sprawie. „Sąd Unii Europejskiej zadał cios wysiłkom Unii Europejskiej, aby wycisnąć więcej podatków z dużych firm technologicznych” – komentuje „Rzeczpospolita”.

Wśrodę Sąd Unii Europejskiej stwierdził, że decyzja Komisji Europejskiej o uznaniu, wydanej w Luksemburgu, korzystnej dla spółki zależnej od Amazon Inc. interpretacji podatkowej za zakazaną pomoc publiczną, jest nieważna. Tym samym, koncern nie musi zapłacić 250 mln euro z tytułu zaległych podatków.

Sąd UE jest drugim po Trybunale Sprawiedliwości najważniejszym unijnym sądem. Jak pisze dziennik „Rzeczpospolita”, jest to zwycięstwo Amazona, a zarazem istotny cios dla wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, Margrethe Vestager. Prowadzi ona bowiem kampanię ukierunkowaną na ograniczenie „ekscesów” podatkowych w UE ze strony części światowych gigantów technologicznych, takich jak Amazon, Apple Inc. czy Google.

„Rzeczepospolita” szeroko opisuje tło całej sprawy. Mianowicie, od 2006 roku grupa Amazon prowadziła działalność handlową w Europie za pośrednictwem dwóch spółek z siedzibą w Luksemburgu. Pierwsza to Amazon Europe Holding Technologies SCS („LuxSCS”), spółka komandytowa prawa luksemburskiego, której wspólnikami były podmioty amerykańskie grupy Amazon. Drugim podmiotem jest Amazon EU Sarl („LuxOpCo”) – spółki w pełni zależna od LuxSCS.

W latach 2006–2014 pierwsza z tych spółek, LuxSCS,posiadała wartości niematerialne i prawne niezbędne do prowadzenia działalności grupy Amazon w Europie. Zawarła też różne umowy z podmiotami amerykańskimi grupy Amazon, w tym umowy licencyjne i przeniesienia dotyczące istniejących wcześniej praw własności intelektualnej (tzw. „umowy przystąpienia”) z Amazon Technologies, Inc. (ATI) oraz umowę o podziale kosztów związanych z programem rozwoju wspomnianych wartości niematerialnych i prawnych („umowa o podziale kosztów”) z ATI i drugim podmiotem, A.9.com, Inc.

Dzięki temu, LuxSCS zyskała prawo do korzystania z niektórych praw własności intelektualnej w sferze technologii, danych dotyczących klientów i znaków towarowych. Miała też prawo do udzielania sublicencji na te wartości niematerialne i prawne. Na tej podstawie, LuxSCS zawarł w szczególności umowę licencyjną z LuxOpCo, który był głównym podmiotem gospodarczym wykonującym działalność handlową grupy Amazon w Europie. Na jej mocy, LuxOpCo zobowiązało się do uiszczania opłaty na rzecz LuxSCS w zamian za korzystanie z wartości niematerialnych i prawnych.

Na wniosek Amazona, w listopadzie 2003 roku luksemburskie organy podatkowe wydały podatkową interpretację indywidualną. Koncern oczekiwał potwierdzenia sposobu traktowania obu wspomnianych spółek dla celów luksemburskiego CIT – podatku dochodowego od osób prawnych. Sprawa dotyczyła zasadniczo określenia rocznego dochodu LuxOpCo podlegającego opodatkowaniu. Wydana wówczas interpretacja podatkowa potwierdziła, że LuxSCS nie podlegał luksemburskiemu CIT z powodu swej formy prawnej. Zatwierdzono też metodę obliczania kwoty opłaty rocznej należnej LuxSCS od LuxOpCo na podstawie wspomnianej umowy licencyjnej. De facto oznaczało to zwolnienie Amazona z luksemburskiego CIT, ze względu na jego formę prawną.

W 2017 roku Komisja Europejska uznała, że taka decyzja to w istocie zakazana pomoc publiczna i zażądała uiszczenia wszystkich należności, opiewających wówczas na 250 mln euro. Ostatni wyrok Sądu UE oznacza, że KE nie wykazała selektywnej korzyści dla luksemburskiej spółki Amazona, ani że doszło do nieuzasadnionego zmniejszenia obciążenia podatkowego. Stwierdzono zatem nieważność decyzji Komisji.

rp.pl / Kresy.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: