Prof. Simon chce przymusu szczepień dla seniorów. A jeśli „nie chcą, to niech umierają na własne życzenie”

Prof. Krzysztof Simon Źródło: TVN24
Prof. Krzysztof Simon Źródło: TVN24

Prof. Simon był gościem w „Faktach po faktach” TVN24. Ekspert zapowiedział, że będzie optował za obowiązkiem szczepień dla seniorów.

Profesor Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu powiedział w „Faktach po Faktach”, że popiera przymus szczepień dla najstarszych Polaków.

– Przecież przymusowe szczepienia są dla dzieci. Przymusowe szczepienia ma każdy Polak, jak jedzie do Gambii, Zambii, Senegalu – stwierdził. Simon powiedział, iż „będzie optował, że jednak ludzi po 65. roku życia trzeba przymusowo zaszczepić”.

– Nie chcą, to niech umierają na własne żądanie. Trudno się mówi, ale tragedia nas znowu dotknie. Będziemy mieli jesień średniowiecza z kolei – dodał.

Producent szczepionek płacił prof. Simonowi

Przypomnijmy, że prof. Krzysztof Simon w listopadzie 2019 roku brał pieniądze na badania od Pfizera – informacja o tym znajduje się na stronie Wiley Online Library.

Pisaliśmy o tym:

Prof. Simon wziął udział w reklamie maseczek. Co z Kodeksem Etyki Lekarskiej?

Prof. Krzysztof Simon wystąpił niedawno w komercyjnej reklamie maseczek. Choć Kodeks Etyki Lekarskiej takich praktyk zabrania, to telewizyjna gwiazda od covida przekonuje, że wszystko jest w porządku, bo reklamował polski produkt. Pisaliśmy o tym:

Źródło: TVN24, NCzas