NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

POLSKA: PAŃSTWO WYRZUCA RODZINY NA BRUK POD BUDOWĘ NOWEGO LOTNISKA

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Mieszkańcy Kiedrzyna pod Radomiem znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Muszą opuścić domy, w których ich rodziny żyją od pokoleń. Jest to spowodowane planami wysiedlenia, spowodowanymi rozbudową znajdującego się tam lotniska. Oczekują na odszkodowania, jednak póki co nie dostali nawet zapewnienia, na ile konkretnie mogą liczyć. Nie wiedzą również dokąd mieliby się przeprowadzić. 29 kwietnia listonosz przyniósł mieszkańcom upomnienia od Wojewody Mazowieckiego sugerujące, że część rodzin rolników ma opuścić swoje domy w ciągu 7 dni. „Moi wnioskodawcy nie mają nic przeciwko rozbudowie lotniska, czują się jednak pominięci w całej procedurze” – podkreśla Piotr Wujec, prawnik, pełnomocnik rolników, którzy mają zostać wysiedleni. Zaznacza, że rolnicy nie opuszczą swoich domów w spodziewanym terminie, ponieważ „nie mają dokąd pójść”.

Rodziny mieszkają w Kiedrzynie od pokoleń. Niebawem będą musiały się wyprowadzić ze swoich wielopokoleniowych domów. Jest to spowodowane planami rozbudowy lotniska. Inwestycja jest elementem Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jej koszt wynosi miliard złotych.

Za projekt odpowiada Państwowe Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze (PPL). Projekt powstaje na mocy „specustawy lotniskowej”. Dokument ma na celu przyspieszenie realizacji inwestycji tego rodzaju. W miejscach wyznaczonych pod budowę lotnisk, mieszkańcy muszą opuścić swoje posesje. Należy im się odszkodowanie za wywłaszczenie. Wojewoda wydaje decyzje o przyznaniu nieruchomości pod budowę lotniska. Opisywany dokument został wydany 21 grudnia 2020 roku.

Decyzja wojewody zakłada, że mieszkańcy mają 4 miesiące na opuszczenie domów, od dnia jej uprawomocnienia. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze zaczęło jednak proponować mieszkańcom ugodę, w zamian za znacznie wcześniejsze opuszczenie domów (na przełomie marca i kwietnia). W zamian mieli dostać 2600 złotych brutto, 21 dni po wyprowadzeniu się z domu. Rekompensata miałaby być wypłacana co miesiąc. Rodziny, które mają zostać wywłaszczone podkreślają, że z przyczyn finansowych nie mogą się wyprowadzić. Z zarzutami ze strony rolników nie zgadza się PPL. W odpowiedzi na pytania portalu Kresy.pl spółka poinformowała, że dodatkowa zapomoga miałaby być podwyższona. „Dodatkowa, w stosunku do procedury prowadzonej przez Wojewodę oraz oferowanych przez niego świadczeń, zapomoga zaproponowana przez PPL jest wsparciem dobrowolnym ze strony PPL i wynosi 3210 złotych. Ma być wypłacana co miesiąc, przynajmniej do 22 września 2021 r. z możliwością przedłużenia o kolejne 6 miesięcy, jeśli w tym okresie nie zostanie wydana przez Wojewodę Mazowieckiego decyzja odszkodowawcza za wywłaszczoną nieruchomość. Kwota ta ma wesprzeć wywłaszczane rodziny w procesie przeprowadzki do nowych lokali, w podniesieniu ich standardu lub wynajęciu dodatkowych lokali.  Warunkiem wypłaty dodatkowej kwoty przez PPL jest dobrowolne przekazanie nieruchomości przez dotychczasowych właścicieli, a wpłata pierwszej comiesięcznej raty na konto właścicieli nastąpi niezwłocznie po dobrowolnym przekazaniu” – informuje rzecznik PPL Piotr Rudzki. Zdaniem Portów właściciele zaakceptowali wspomniane warunki. Podkreśla, że kwota odszkodowania za wywłaszczone nieruchomości ustalona zostanie z kolei przez Wojewodę Mazowieckiego. Właściwa ugoda nie została jednak podpisana.

Mieszkańcy skarzą się na złe traktowanie przez PPL. Podkreślają, że spółka nie chce z nimi rozmawiać. Uważają, że Porty „karzą ich” za odwołanie się od opisywanej decyzji.

Ponieważ mieszkańcy nie wiedzą ile dokładnie dostaną, z racji że decyzja wojewody nie jest prawomocna, muszą wyprowadzić się w ciemno.

Mimo braku podpisania ugody z PPL oraz nieprawomocnego charakteru decyzji wojewody, mieszkańcy dostali od spółki pismo, dotyczące wszczęcia procedury egzekucyjnej. Mieszkańcy skarżą się na brak dialogu ze strony Portów. Dodatkowym problemem dla mieszkańców są np. maszyny rolnicze, obecne w ich gospodarstwach. W znacznym stopniu podwyższają bowiem koszty przeprowadzki.

Zarzuty odpiera PPL. Przedsiębiorstwo informuje, że dialog z jego strony był, a zaoferowane zapomogi miały służyć załagodzeniu negatywnych skutków wywłaszczenia. „Przedsiębiorstwo dołożyło wszelkich starań, w tym przeprowadziło około 60 godzin spotkań i wiele rozmów telefonicznych z właścicielami w trakcie Kampanii Informacyjnej na przestrzeni lat 2019-2021 tak, aby proces ten był jak najmniej uciążliwy dla dotychczasowych właścicieli. PPL na bieżąco kontaktowało się z właścicielami wysiedlanych nieruchomości, jak również właściciele posiadali bezpośredni kontakt do pracowników PPL, by na bieżąco móc wyjaśniać wszelkie wątpliwości związane z procesem wywłaszczeniowym oraz odszkodowawczym. Wielu właścicieli skorzystało z pomocy i wsparcia ze strony PPL” – pisze rzecznik prasowy spółki, w odpowiedzi na pytania portalu Kresy.pl. Ze stanowiskiem PPL nie zgadza się Piotr Wujec. Pełnomocnik mieszkańców informuje, że przedstawiciele PPL nie chcieli okazać stosownych pełnomocnictw do prowadzenia omawianych negocjacji, co rodzi wątpliwości odnośnie ich uprawnień i negatywnie rzutuje na cały proces. Zaznacza, że mieszkańcy w pełni rozumieją konieczność wykonania opisywanej inwestycji. Nie są jej przeciwni.

Pełnomocnik mieszkańców Piotr Wujec podkreśla, że od 26 lutego bieżącego roku (wtedy odbyło się ostatnie spotkanie z udziałem wicewojewody i pracowników PPL), inwestor (PPL), konsekwentnie unika negocjacji ugody dotyczącej decyzji wojewody z dnia 21 grudnia 2020 roku. Spółka zaproponowała w Wielką Środę podpisanie zaproponowanej przez nią ugody, w warszawskiej siedzibie PPL, zaś ostatnie spotkanie z przedstawicielem urzędu wojewódzkiego, miało miejsce 26 lutego 2021 r. Pisma o zmianę terminu pozostawały bez odpowiedzi.

PPL odsyła pełnomocnika mieszkańców do kontaktu z Urzędem Wojewódzkim.

Pełnomocnik rolników zawnioskował do Urzędu Wojewódzkiego o podjęcie mediacji z mieszkańcami, lub też zawarcie ugody administracyjnej.

Urząd Wojewódzki w odpowiedzi na wniosek Piotra Wujca odpowiada, że aktualnie, w oparciu o przepisy prawa, nie istnieje możliwość zawarcia ugody administracyjnej, ani też prowadzenie mediacji.

29 kwietnia listonosz przyniósł mieszkańcom upomnienia od Wojewody Mazowieckiego sugerujące, że część rodzin rolników ma opuścić swoje domy już w ciągu 7 dni.  Dokument został wydany 22 kwietnia 2021 roku. Mieszkańcy mają opuścić swoje lokale, mimo braku dla nich lokali zastępczych, o które wnioskowali oni w marcu 2021 r. Deklarują, że nie zastosują się do wydanego nakazu, ponieważ nie mają takich możliwości.

Ich pełnomocnik zwraca uwagę, że decyzja z dnia 21.12.2021 r. nadal nie jest ostateczna. Odpowiedź wojewody (datowana na 21 kwietnia br.) została wysłana mailem dopiero 27 kwietnia.

Piotr Wujec podkreśla, że również wcześniej dochodziło do formalnych nieprawidłowości w opisywanym zakresie. O decyzji wojewody z dnia 21.12.2021 rodziny rolników miały dowiedzieć się za pośrednictwem strony internetowej (nie zaś formalnego pisma). „Mimo że decyzja nie jest ostateczna, już w połowie stycznia rolnicy dostają zamiast od organu administracji, jak dzisiaj czyli Wojewody Mazowieckiego, to od PPL (Inwestora i strony postępowania) pisma o wydanie nieruchomości, w tym domów w których mieszkają, mimo zimy, mimo braku lokali zastępczych, mimo pandemii, mimo braku wiedzy rolników kiedy i jakie dostaną za nie pieniądze” – podkreśla.

Także wcześniej mieszkańcy podejmowali próby kontaktu, zarówno z PPL, jak i z urzędem wojewódzkim. Mając na uwadze podejście PPL i tragiczną sytuację rolników, Piotr Wujec skierował wcześniej do Wojewody Mazowieckiego wniosek o wstrzymanie rygoru natychmiastowej wykonalności przedmiotowej decyzji z dnia 21.12.2021 r. Wniosek został doręczony wojewodzie 1 kwietnia 2021 r.

Wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody

Odpowiedź wojewody

Odpowiedź wojewody

Odpowiedź wojewody

Odpowiedź wojewody

Odpowiedź wojewody

Odpowiedź wojewody

Odpowiedź wojewody

Odpowiedź wojewody

Kresy.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: