NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

FRANCJA – BUNT ŻOŁNIERZY POPIERA POLICJA !!

Francuscy policjanci zebrali się w niedzielę na Polach Elizejskich, aby złożyć hołd swojemu koledze zabitemu podczas operacji antynarkotykowej. Po wojskowych są oni kolejną formacją mundurową, która ostrzega przed narastającymi problemami państwa francuskiego, a przede wszystkim przed biernością władzy w obliczu mnożących się ataków na funkcjonariuszy.

Eric Masson w ubiegłą środę został zastrzelony w trakcie operacji antynarkotykowej w Awinionie. 36-letni ojciec dwójki dzieci został zabity, gdy kontrolowany przez niego w centrum miasta mężczyzna wyciągnął broń. Masson należał zresztą do rodziny z silnymi tradycjami policyjnymi, dlatego też przeniósł się w pobliże Awinionu z Paryża, po tym jak zakończył przygodę z wojskiem.

W niedzielę pod komendą w Awinionie zebrało się blisko 5 tysięcy osób, natomiast na Polach Elizejskich w Paryżu znicze w hołdzie swojemu koledze zapaliło kilkuset funkcjonariuszy. Policjanci wpierw uczcili jego pamięć minutą ciszy, a następnie odśpiewali francuski hymn. Co ciekawe, ich koledzy w tym samym czasie postawili zasieki w obawie przed… wywołaniem zamieszek przez przedstawicieli policyjnych związkowców.

Liderzy protestujących policjantów zauważyli, że w związku z powyższym już niedługo to oni mogą stać się celem rządu prezydenta Emmanuela Macrona. Zarzucali przy tej okazji bierność obecnym władzom, które mają w ogóle nie reagować na narastający problem przemocy wobec funkcjonariuszy. Według sondaży brutalne przestępstwa są zdaniem Francuzów jednym z największych problemów w ich kraju.

Na 19 maja zaplanowane zostały wielkie demonstracje francuskiej policji. Związkowcy nie ukrywają, że mundurowi są coraz bardziej zmęczeni niezliczoną ilością ataków przeciwko nim, mających miejsce głównie w dzielnicach zamieszkiwanych przez osoby obcego pochodzenia. Właściwie nie ma dnia, aby w takich miejscach nie dochodziło do starć z użyciem niebezpiecznych narzędzi czy fajerwerków.

Na podstawie: valeursactuelles.com, france24.com, lavoixdunord.fr.

Badania opinii publicznej na temat niedawnego listu generałów, przestrzegających w nim przed rozpadem Francji, są jednoznaczne. Francuzi w zdecydowanej większości zgadzają się z diagnozami przedstawionymi przez wojskowych. Co drugi ankietowany popiera ponadto interwencję wojska we francuską politykę.

Rządzący liberałowie Emmanuela Macrona wraz z opozycyjną lewicą są wciąż oburzeni listem blisko tysiąca byłych i obecnych wojskowych, którzy w ubiegłym tygodniu opublikowali list otwarty do francuskiego prezydenta. Twierdzą w nim, że Francji grozi wybuch wojny domowej, głównie z powodu masowej imigracji i błędnej polityki rządzących.

Z przeprowadzonego właśnie sondażu wynika jednak, iż to żołnierze, a nie politycy cieszą się estymą wśród Francuzów. Blisko 84 proc. Francuzów podziela opinie wojskowych na temat rosnącej z dnia na dzień przemocy; 73 proc. uważa, że kraj rzeczywiście się rozpada; 74 proc. wskazuje na lewicowy „antyrasizm” jako czynnik tworzący nienawiść pomiędzy społecznościami tworzącymi Francję.

Dokładnie 49 proc. respondentów opowiedziało się natomiast za zdecydowaną interwencją wojska w politykę. Dla jednej trzeciej ankietowanych aktywni żołnierze podpisani pod listem powinni zostać z tego powodu ukarani, jednak pozostali badani mają odmienne zdanie na ten temat.

Na podstawie: lci.fr, radioclassique.fr.

Dwudziestu emerytowanych generałów i setki innych oficerów podpisało list otwarty do francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona. Przestrzegają w nim przed groźbą rozpadu Francji, do czego miałoby dojść w wyniku wojny domowej spowodowanej głównie przez masową imigrację i rozwój islamizmu na przedmieściach miast.

Treść listu krążyła wpierw po forach internetowych dla byłych wojskowych, aby ostatecznie znaleźć się głównie na łamach prawicowych mediów. Łącznie podpisało go dwudziestu emerytowanych generałów i kilkuset oficerów, a łącznie przez prawie tysiąc osób związanych z francuskim wojskiem. Jego treść skierowana jest nie tylko do Macrona, lecz również do jego rządu i parlamentarzystów.

Wojskowi obawiają się przede wszystkim rozpadu państwa francuskiego. Katastrofa miałaby nastąpić w wyniku wybuchu krwawej wojny domowej, która może być następstwem braku patriotyzmu i nieodpowiedzialnej polityki władz. Chodzi głównie o skutki masowej imigracji, pompowanie napięć rasowych, napuszanie jednych wspólnot na drugie, islamizację przedmieść francuskich miast czy zwalczanie Francuzów wychodzących na ulicę. W tym ostatnim przypadku generałowie potępili zwłaszcza policyjną przemoc wobec protestów „Żółtych Kamizelek”.

W liście można przeczytać, że oficerowie z powodu składanej przez siebie onegdaj przysięgi są zobowiązani do złożenia życia w ofierze za bezpieczeństwo kraju. Z tego powodu nie chcą stać bezczynnie patrząc na powyższe zagrożenia. Wojskowi zaapelowali tym samym do władz Francji o prowadzenie bardziej restrykcyjnej polityki w zakresie już istniejących regulacji prawnych. Odwołali się przy tym do rosnącej niechęci Francuzów wobec bierności władz.

Administracja Macrona krytycznie odniosła się do listu byłych wojskowych. Zostali oni oskarżeni o chęć wywołania powstania we Francji, a w podobnym tonie wypowiedzieli się również politycy opozycyjnej lewicy. Komuniści zarzucają żołnierzom „polowanie na czarownice”, nie mówiąc już o korelacji czasowej z 60. rocznicą zamachu stanu w Algierii. List spotkał się natomiast z poparciem lider francuskich narodowców, Marine Le Pen.

Na podstawie: fr.novopress.info, dorzeczy.pl, bfmtv.com.

6.00 avg. rating (99% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: