NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Samolot ściągnął z Indii do Polski dyplomatę, bo ten, wraz z bliskimi, miał SARS-CoV-2. Media piszą o jego rodzinnych związkach z politykami PiS. Komentarz MSZ

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Dyplomata, który – jak rozpisywali się dziennikarze – mógł pochwalić się rodzinnymi związkami z politykami PiS, został ściągnięty do Polski z dalekich Indii. Był zakażony koronawirusem. Tak jak jego bliscy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa zaraził się on indyjską odmianą SARS-CoV-2. Cała rodzina przybyła do Polski, trafiła do szpitala, ale nie na długo, bo na 5 dni. W szpitalu dyplomacie podano tlen, sterydy i wypuszczono wszystkich do domu. – To, że dyplomata wyzdrowiał, to powód do radości. Jeśli ktoś ma z tym problem, to po prostu jest małym człowiekiem – komentuje te doniesienia w rozmowie z Faktem wiceszef resortu spraw zagranicznych, Paweł Jabłoński.

Dyplomata wracał lotem cargo z New Delhi.

Dyplomata wracał lotem cargo z New Delhi. Foto: – / Lemur Image Import

Akcja ściągnięcia dyplomaty, jego żony i czwórki dzieci chorych na COVID-19 z Indii wywołała niemałe zamieszanie. Jak podaje „Przegląd”, dyplomata, który został ściągnięty do Polski to rzekomo krewny byłego ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. A jedna z posłanek PiS na pytanie o to stopień pokrewieństwa między pacjentem, a politykiem, miał zagrozić dziennikarzowi prokuraturą. Tymczasem MSZ zapewnia, że każdy dyplomata, bez względu na pokrewieństwo, może liczyć na pomoc państwa w trudnych sytuacjach.

– Nie ważne, czy byłby spokrewniony z politykami PiS, czy PO, czy nie byłby z nikim spokrewniony, każdy dyplomata mógłby liczyć na pomoc państwa, bo temu państwu służy. Nasz dyplomata był poważnie chory. Jego życiu zagrażało niebezpieczeństwo, dlatego skorzystał z transportu i przelotu medycznego – wyjaśnia Paweł Jabłoński, podsekretarz w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Polski dyplomata ewakuowany z Indii z powodu koronawirusa

25 kwietnia LOT-owskim Dreamlinerem w świetle kamer został przetransportowany do kraju polski dyplomata. Wraz z nim samolotem przyleciała czwórka jego dzieci oraz również chora na COVID-19 ciężarna żona. Przebywali oni w Indiach, gdzie zarazili się wirusem i nie mieli możliwości hospitalizacji, jak i szybkiego powrotu do domu.

Przylecieli leczyć się w kraju, dzięki skoordynowanym działaniom Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Zdrowia, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, Lotniczego Pogotowia Ratowniczego oraz Polskich Linii Lotniczych LOT. Chorzy trafili do Polski, gdzie objęci zostali odpowiednią opieką.

O powiązaniach z władzą lepiej nie mówić

Jak podaje „Przegląd” dyplomatą okazał się być bratanek byłego ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, obecnie szefa doradców politycznych premiera Mateusza Morawieckiego.

Dziennikarz Piotr Krysiak, freelancer, postanowił zadzwonić do posłanki PiS Anny Siarkowskiej i zapytać, czy to prawda, że prywatnie jest ona siostrą żony dyplomaty. Posłanka jednak nie była skora do rozmowy. Informacji potwierdzić nie chciała i miała zagrozić dziennikarzowi, że „zostanie objęty zawiadomieniem do prokuratury za ujawnienie osoby i stanu jej zdrowia”. Krysiak całą rozmowę opublikował na swoim Facebooku.

„Posłuchajcie i wyciągnijcie wnioski sami! Jeśli w takich sprawach zastraszają dziennikarzy to jak tu pisać o wielkich korupcyjnych aferach???” – pyta publicznie Krysiak.

Minister i polscy lekarze: dyplomata był poważnie chory

Jak potwierdził dziennikarz, to polscy lekarze podjęli decyzję o tym, by jak najszybciej sprowadzić chore osoby do kraju. Uznali oni, że odwlekanie tej decyzji może doprowadzić do tragicznej w skutkach sytuacji. Może być po prostu za późno na akcję ratunkową.

– Stan jednej z osób transportowanych jest poważniejszy niż pozostałych. Mamy nadzieję, że uda się uratować ich zdrowie i życie – mówił 26 kwietnia wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

– Jego życiu zagrażało niebezpieczeństwo – dodaje minister dziś. – Dlatego podjęto szybkie i zdecydowane działania, aby ratować jego życie i zdrowie.

Według ministerstwa w Indiach dyplomata nie mógł liczyć na odpowiednią opiekę medyczną.

Zmutowany wirus z Indii wdziera się do Polski

Prasa: 25 kwietnia trafił do Polski, po kilku dniach wyszedł ze szpitala

Tymczasem, jak ustaliła jednak „Rzeczpospolita”, dyplomata wraz z rodziną opuścili szpital jeszcze przed majówką. Hospitalizowani byli tylko 5 dni.

Dr Artur Zaczyński, zastępca dyrektora ds. medycznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie przyznał, że dyplomata w szpitalu „dostał tlen i sterydy przeciwwirusowe, których nie mógł dostać w Indiach”.

Dziennikarze serwisu wp.pl stwierdzili natomiast, że dyplomata do Polski trafił już w końcowej fazie choroby. Jak zaznaczyli już po trzech dniach trafił na oddział pediatryczny, który ma specjalną cześć dla pacjentów z COVID-19. „Na oddziale tym przebywały też jego dzieci” – napisał w czwartek wp.pl.

„To że dyplomata wyzdrowiał, to powód do radości”

– Informacje o stanie zdrowia są poufne i nie rozumiem kogoś, kto je rozpowszechnia. Ale to, że dyplomata wyzdrowiał, to tylko powód do radości. Jeśli ktoś ma z tym problem, to po prostu jest małym człowiekiem – odpowiada minister Jabłoński.

Podkreślił też, co sądzi o ludziach, którzy kpili z całej sytuacji (miał być wśród nich min. były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i były ambasador Jan Piekarski). Tak ich komentarze na temat transportu dyplomaty, skomentował Paweł Jabłoński: – Tacy ludzie są poza krytyką, nie zasługują na podanie ręki. Szczególnie u byłych dyplomatów, takie zachowanie to hańba – mówi wiceminister.

Jabłoński podkreśla w rozmowie z Faktem, że dyplomata, będąc w Indiach wykonywał swoje obowiązki w służbie Polski. – Dyplomaci mają prawo, zgodnie z ustawą, do pokrycia kosztów podróży na koszt państwa. Jeśli ich rodziny podróżują z nimi, im też takie prawo przysługuje – wyjaśnia.

Kim jest uratowany dyplomata?

Jak podaje również „Rzeczpospolita” dyplomata jest drugim sekretarzem w wydziale polityczno-ekonomicznym. – Ma oczywiście status dyplomaty, ale szeregowego, niskiego szczebla – tłumaczy dziennikowi były radca prawny ambasady, niewymieniony z nazwiska.

Podkreśla także, że „dotychczas żaden z dyplomatów, nawet ambasadorowie w dotychczasowej historii nie mogli liczyć na podobne traktowanie”.

– To historia rodem z PRL – dodaje rozmówca gazety

LOT pomagał w sprowadzeniu Polaków.

fakt.pl

6.00 avg. rating (99% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: