NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Astra Zeneca : 27 umarło w jednym szpitalu w Warszawie!!
JAKIE MIAŁ POWODY SĄD DO ZBADANIA MARCINA BUSTOWSKIEGO POD KONTEM PSYCHIATRYCZNYM ?
Zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie na COVID. Wypisy i inne
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Na Księżycu powstanie pierwsza sieć komórkowa 4G LTE. Zbuduje ją Nokia

NASA zaskoczyła wszystkich nowymi projektami związanymi z programem Artemis, czyli XXI-wieczną kontynuacją programu Apollo, która ma zaowocować powrotem na Księżyc i pozostaniem tam na zawsze.

Agencja zamierza zadbać o szybką komunikację pomiędzy bazami na Księżycu, następcą Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, czyli Księżycowym Portem Kosmicznym oraz powierzchnią Ziemi. Chociaż na orbicie w piorunującym tempie powstaje kosmiczny Internet o nazwie Starlink od SpaceX, to jednak w tym momencie nie jest on przewidziany do takich operacji.

NASA przeznaczyła ponad 14 milionów dolarów na zmianę tej rzeczywistości. Pomoże w tym Nokia, która ma ogromne doświadczenie nie tylko w budowie urządzeń mobilnych, ale również w tworzeniu sieci przyszłości 5G. Nokia już w przyszłym roku ma mieć opracowane zaawansowane technologie potrzebne do budowy pierwszej kosmicznej sieci 4G LTE na Księżycu.

Agencja planuje w pierwszym rzędzie skomunikować ze sobą mobilne bazy na Księżycu, w których zamieszkają kolonizatorzy. Plan zakłada budowę na powierzchni naturalnego satelity naszej planety kilku ośrodków badawczych i wydobywczych. Ich sprawne funkcjonowanie ma odbywać się za pomocą szybkiej sieci wymiany informacji.

Na dobry początek w zupełności wystarczy sieć 4G LTE, ponieważ jest to technologia dobrze przetestowana i wciąż tkwi w niej ogromny potencjał. Oczywiście, później przyjdzie czas na 5G, ale jak tłumaczą eksperci z Nokii, na Księżycu 4G LTE będzie znacznie szybsze, niż na Ziemi.

Przy okazji budowy sieci na Księżycu wato wspomnieć, że kilka lat temu inżynierowie z NASA i MIT przeprowadzili pierwsze testy takiej technologii. Wykorzystali oni cztery teleskopy znajdujące się w Nowym Meksyku i jednego z satelitów, znajdujących się na ziemskiej orbicie. Sygnał transmitowany był laserowo w postaci zakodowanych podczerwonych impulsów. Cztery teleskopy wysyłały sygnał o łącznej sile 40 watów. W ten sposób naukowcy stworzyli na powierzchni Księżyca punkt dostępowy o downloadzie na poziomie 19,44 Mbps i uploadzie 622 Mbps.

Źródło: GeekWeek.pl/NASA/Nokia / Fot. Pexels

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: