NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Syn i wnuczki śp. kpt. Witolda Pileckiego potępiają powołanie Beaty Szydło do Rady Muzeum Auschwitz

Syn i wnuczki jednego z legendarnych polskich bohaterów ruchu oporu z czasów II wojny światowej przyłączyli się do ostrego ataku na niedawną decyzję polskiego rządu o powołaniu byłej premier o twardych poglądach nacjonalistycznych do rady doradczej byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

W liście do premiera Mateusza Marowieckiego grupa potomków więźniów Auschwitz potępiła powołanie w ubiegłym miesiącu byłej premier Beaty Szydło, czołowej członkini rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, do Rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Krytycy twierdzą, że obecność Szydło, która jest obecnie posłem do Parlamentu Europejskiego, jest potencjalnie fatalnym krokiem w kierunku „upolitycznienia” treści muzeum, w połączeniu z szerszą kampanią rządu mającą na celu stłumienie badań historycznych na temat współpracy okupacyjnych nazistów i obywateli polskich w eksterminacji Żydów podczas niemieckiej okupacji Polski.

Zarzucając Szydło, że swoją karierę polityczną zbudowała na promowaniu „ideologii wykluczenia”, list przekonywał, że więźniowie „w zarobaczonych barakach Auschwitz nie marzyli o wykluczeniu. Ich marzeniem była Polska przyjazna obywatelom, bez względu na to, kim są, jak się nazywają, skąd pochodzą i jaką religię wyznają”.

Atakując dorobek Szydło, gdy była w kancelarii premiera w latach 2015-2017, list oświadczył: „Pamiętamy wypowiedzi wykluczające uchodźców, podważające dorobek badaczy Holokaustu, tolerujące organizacje jawnie faszystowskie, wreszcie negujące sojusze UE, które powstały m.in. po to, by historia Auschwitz nigdy się nie powtórzyła”.

Pod listem podpisali się m.in. Andrzej Pilecki, Anna Pilecka i Beata Pilecka – syn i wnuczki ikony polskiego ruchu oporu z czasów wojny, kpt. Witolda Pileckiego – a także krewni innych więźniów Auschwitz.

Dołączenie podpisów rodziny Pileckich będzie żenującym ciosem dla polskiego rządu, który szczyci się swoimi nacjonalistycznymi przekonaniami.

Witold Pilecki, weteran kampanii polskich przeciwko sowieckim i nazistowskim najeźdźcom, był jednym z pierwszych polskich więźniów deportowanych do Auschwitz pod koniec 1940 roku. Po przybyciu do obozu zorganizował w nim polskie grupy oporu i przesłał rządowi emigracyjnemu szereg raportów naocznych świadków, dokumentujących przekształcenie Auschwitz z obozu jenieckiego w ośrodek pracy przymusowej i zagłady, w którym zamordowano milion Żydów, Romów, Sowietów, Polaków i innych więźniów.

Pilecki uciekł z Auschwitz w kwietniu 1943 r., a rok później wziął udział w Powstaniu Warszawskim przeciwko nazistom. Po klęsce Niemców, Pilecki zwrócił się w stronę Sowietów, którzy okupowali Polskę po 1945 roku. W 1947 r. Pilecki został aresztowany przez Sowietów i przez ponad rok był torturowany przez swoich oprawców, a następnie został stracony.

Tegoroczny list protestacyjny jest następstwem rezygnacji czterech z dziewięciu członków Rady Oświęcimskiej w ciągu ostatniego miesiąca. Stanisława Krajewskiego, Marka Lasoty, Krystyny Oleksy i prof. Edwarda Kosakowskiego, którzy odeszli z rady w proteście przeciwko powołaniu Szydło.

 

źródło: https://www.algemeiner.com/2021/05/04/children-of-polish-ww2-hero-capt-witold-pilecki-condemn-appointment-of-hardline-nationalist-to-auschwitz-museum-council/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: