NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Najważniejsze kwestie, które musi znać każdy funkcjonariusz Policji!!

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Ten post może się wydać śmieszny albo niepotrzebny starym wyjadaczom, ale jest on skierowany przede wszystkim do młodych adeptów sztuki policyjnej.
Wiem, że czyta mnie duże grono młodych policjantów i policjantek, którzy są świeżo po szkoleniu podstawowym.
Wiem to, ponieważ piszecie do mnie co jakiś czas i pytacie o różne kwestie. Macie różne wątpliwości i pytania. W związku z tym, jako starszy służbą kolega, chciałbym przekazać Wam kilka rad.
Duża część z Was trafiła na adaptację do Piaseczna. Wiąże się to z tym, że pierwsze służby będziecie pełnić w OPP Warszawa. Czyli będziecie rzuceni na głęboką wodę. Ale to dobrze. Po adaptacji w Stolicy żadne zabezpieczenie nie będzie Wam straszne. Trzeba tylko pamiętać o kilku ważnych zasadach.
Dobrze działający policjant, to policjant działający pewnie i stanowczo. A kiedy możemy działać zdecydowanie? Wtedy, kiedy znamy przepisy i prawo. A prawo jest po naszej stronie. Chociaż Smyki w Internetach próbują stworzyć przeciwną narrację.
Najważniejsze kwestie, które musi znać każdy funkcjonariusz:
1. Kiedy rozpoczynacie legitymowanie musicie podać stopień, imię i nazwisko. I NIC WIĘCEJ. To, że Suweren chce usłyszeć wasze sześć albo jednostkę, z której przyjechaliście to tylko jego chciejstwo, nie ma ku temu formalnych przesłanek. Stopień, imię i nazwisko i przechodzimy do czynności. W modzie jest wypytywanie policjantów o inne dane, których nie mają obowiązku podawać. Nie reagujcie na to.
2. Umundurowany policjant nie ma obowiązku okazywania legitymacji służbowej. Wyjątkiem jest kontrola drogowa. Nie okazujcie legitymacji, jeżeli nie musicie. To rozprasza, traci się wtedy czujność. Do tego ma się w ręku przedmiot, którego nie można porzucić w razie jakiegoś nagłego zdarzenia. W patrolu dwuosobowym jeden policjant zawsze powinien mieć wolne ręce. Ponadto okazywanie legitymacji przedłuża niepotrzebnie czynności. Na żądanie Suwerena odpowiadamy krótko: nie okażę. Tyle. Obywatel nie jest organem kontrolnym, żeby mu się z czegokolwiek więcej tłumaczyć.
3. Ktoś czepia się braku czapki? Niech się czepia. Z braku czapki będziecie tłumaczyć się swojemu przełożonemu, a nie przypadkowej osobie na ulicy. Nawet jeżeli nie macie jej na głowie, to nadal jesteście funkcjonariuszami. Obywatelowi nic do tego, dlaczego akurat nie macie czapki. Jeżeli chce, niech składa skargę w tym zakresie. Tłumaczymy się na drodze służbowej, nie ludziom na ulicy.
4. Ważny punkt. Policjant nie ma obowiązku świadczyć porady prawnej. Nie ma też obowiązku cytować treści przepisów z pamięci. Wystarczy, że informacyjnie poda do wiadomości na podstawie jakich przepisów podejmuje swoje działania. Tyle. Jeżeli ktoś nie zna treści podanych przez policjanta artykułów może sprawdzić je sobie w Internecie. Jeżeli nie ma Internetu, może pójść do biblioteki. Jeżeli nie ma karty bibliotecznej, może zwrócić się do radcy prawnego po poradę w tej kwestii. Jeżeli kogoś nie stać na radcę prawnego to może skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej oferowanej zazwyczaj kilka razy w tygodniu w wyznaczonych godzinach w MOPSie. Nie ma ochoty zapoznawać się z przepisami prawa? Jego strata. Ignorantia iuris nocet.
Dalej. Osoba, która jest legitymowana ma obowiązek przekazać dokument stwierdzający tożsamość policjantowi fizyczne do jego rąk własnych. Jeżeli ktoś okazuje nam dokument w ten sposób, że pokazuje go nam i odmawia przekazania ponosi odpowiedzialność za wykroczenie przeciwko art. 65 § 2 KW.
Szczerzę dziwię się policjantom, że pozwalają sobie na taki sposób legitymowania osoby. Nie mogą wtedy sprawdzić, czy dany dokument jest autentyczny. Niektóre zabezpieczenia dokumentów nie są dostrzegalne gołym okiem, można je tylko wyczuć poprzez dotyk.
Dodatkowo schylając się w ten sposób i przybliżając swoją głowę do dokumentu, aby go odczytać nie zachowujemy należytej ostrożności i sami narażamy się na niebezpieczeństwo.
5. Nie wchodźcie w dyskusje niezwiązane z tematem interwencji. Policjanci to nie klub dyskusyjny. Nie wchodzicie w interakcję z ludźmi dla rozrywki albo zabicia czasu. Macie konkretne czynności do przeprowadzenia. Jeżeli ktoś Was przekrzykuje, zarzuca pytaniami albo nie słucha co do niego mówicie, to jego problem. Wydajecie polecenie, ostrzegacie o możliwości użycia śpb, w razie nie stosowania się używacie śpb. Proste, klarowne zasady.
6. To Wy jesteście panami i władcami interwencji. To Wy wydajecie polecenia i decydujecie o tym jak będzie dana interwencja przebiegać. To Wy decydujecie, czy osoba legitymowana ma stanąć przy ścianie, w rogu pokoju czy ma wyjąć ręce z kieszeni, czy nie. Wasze bezpieczeństwo jest ważniejsze niż komfort osoby, wobec której podejmujecie czynności. Dlatego egzekwowanie wydanych poleceń jest bardzo istotne. Jeżeli ktoś nie stosuje się do wydawanych poleceń macie prawo wyegzekwować je przy użyciu środków przymusu. Ponadto macie prawo nałożyć na taką osobę MKK z art. 65a KW.
7. Nie odpuszczajcie znieważeń. Jeżeli nawet nie możecie w danej chwili zatrzymać jakiejś osoby, ponieważ podejmujecie inne czynności, to zawsze możecie sporządzić notatkę po zabezpieczeniu. „Podczas zabezpieczania ul. XXX, na chodniku stał mężczyzna ubrany w to i to, wyglądał tak i tak. Znieważał nas następującymi słowami:…….”. Po to są policjanci z kamerami i monitoring miejski, żeby potem identyfikować sprawców przestępstw na podstawie nagrań.
To raptem kilka podstawowych spraw, które nasunęły mi się po obejrzeniu kilku filmów z ostatnich zabezpieczeń. Doświadczenie zdobywa się z czasem i zawsze jest coś do poprawy. Tylko trzeba chcieć stawać się coraz lepszym.
Nie dajcie wchodzić sobie na głowy. Stanowczość to cecha, która charakteryzuje dobrego gliniarza. Od tego zależy Wasze bezpieczeństwo. A bezpieczeństwo to najwyższy priorytet w pracy policjanta.
Za Facebook/Na Strazy Munduru
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

One thought on “Najważniejsze kwestie, które musi znać każdy funkcjonariusz Policji!!

 1. Obywatel nie jest organem kontrolnym, żeby mu się z czegokolwiek więcej tłumaczyć. i to się wkrótcce zmieni. „obywatele na których żerujecie a którzy karmią was podatkami, będziecie przysłowiowo grzecznie całować **** rączkę”

  Ktoś czepia się braku czapki? Niech się czepia. Z braku czapki będziecie tłumaczyć się swojemu przełożonemu, a nie przypadkowej osobie na ulicy.
  „wydajemy na was mase pieniędzy z podatków (NASZYCH PIENIĘDZY), byście cały potrzebny ekwipunek mieli na sobie, przy sobie” jak się kurwa nie podoba czapka za nasze TO WAS KURWA POZWALNIAMY i nie bedziemy się z wami pierdolić, żadnego ale.

  „Nie ma też obowiązku cytować treści przepisów z pamięci. ” WY MACIE BYĆ WYKSZTAŁCENI A NIE BEZMUZGIE PEJSATE STERYDY Z WYKUTĄ FORMUŁKĄ NA BLACHĘ. JEŻELI NIE POSIADACIE WYKSZTAŁCENIA i NIE ZNACIE SIĘ NA PRAWIE, to przy podejmowaniu czynności popełniacie karygodny błąd, bo nie macie pojęcia jak podejmować czynności skoro nie znacie się na prawie.I to później przekłada się na złą ocenę sytuacji a nie właściwą, dobrą, lub nie posiadacie żadnej wiedzy na temat sytuacji w której się znajdujecie.
  dlatego obywatele nie bedą takich ludzi zatrudniać, a ci co są zostaną zolnieni dożywotnio.

  To Wy jesteście panami i władcami interwencji.
  „a na drógi dzień”, jeżeli niewłaściwie podjeliście interwencję, czytaj wyżej, nie posiadając wiedzy i wykształcenia, prawa, będą niezgodności nieścisłości działające na waszą niekorzyść, zostaniecie natychmiast zwolnieni.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: