NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
BARDZO WAŻNE - SZCZEPIENIE DZIECI: Te szczepionki.. CAŁOŚĆ MATERIAŁU VIDEO !!
Eric Clapton opowiedział o skutkach ubocznych szczepionki - zostałem w znacznym stopniu sparaliżowany
Posłuchaj rozmowy ze złodziejami, którzy od miesięcy okradają Polaków!
Prokuratura: Dowod Osobisty Suwerena II RP
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Landy Niemiec w kwestii luzowania obostrzeń!

Wiele krajów związkowych Niemiec zapowiada łagodzenie restrykcji wprowadzonych w celu walki z pandemią koronawirusa, gdy tylko liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni będzie przez co najmniej 5 dni z rzędu utrzymywać się poniżej progu 100. Znowu mają być możliwe wizyty w restauracjach i teatrach, a niektóre landy chcą nawet zezwolić na podróżowanie w celach turystycznych. Oto przegląd.

Badenia-Wirtembergia

W związku z nieznacznie spadającym wskaźnikiem zapadalności na COVID-19, wynoszącym aktualnie 173,1, rząd Badenii-Wirtembergii liczy na to, że w okresie Zielonych Świątek w regionach, które są w mniejszym stopniu dotknięte pandemią, będą mogły być otwarte ogródki piwne i hotele. Premier Winfried Kretschmann powiedział, że widzi taką możliwość pod koniec maja w tych miastach i powiatach, w których wskaźniki nowych zakażeń koronawirusem przez kilka kolejnych dni będą utrzymywać się na niskim poziomie. Premier przypomniał, że ryzyko zarażenia się od innych na wolnym powietrzu jest znacznie niższe niż w pomieszczeniach. Podkreślił przy tym znaczenie odpowiedniej strategii testowania oraz ochrony, jaką daje prowadzona kampania szczepień.

W powiatach i regionach, w których liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni będzie przez co najmniej 5 dni z rzędu utrzymywać się poniżej progu 100, mogłyby zostać otwarte ogródki gastronomiczne, sklepy i hotele, powiedział minister zdrowia Manne Lucha.

Bawaria

Rząd Bawarii podjął decyzję o daleko idącym luzowaniu obostrzeń w tych powiatach i miastach na prawach powiatu, w których liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni przez kilka dni z rzędu nie przekroczy wartości progowej 100. Do tych właśnie regionów będzie można udać się na urlop w okresie Zielonych Świątek, które rozpoczynają się 21 maja – hotele, mieszkania wakacyjne i pola namiotowe znów będą mogły przyjmować turystów.

Już od najbliższego poniedziałku w regionach o stabilnym współczynniku zachorowalności poniżej 100 ponownie będą mogły być otwarte ogródki  gastronomiczne, teatry, sale koncertowe, opery i kina – pod pewnymi warunkami. Na przykład lokale gastronomiczne będą musiały być zamykane o godzinie 22:00. Reżim sanitarny, obowiązek stosowania maseczek, testy na koronawirusa, konieczność rezerwacji terminu – pod tym kątem na razie nic się nie zmieni.

Berlin i Brandenburgia

Zgodnie z decyzją podjętą przez Senat Berlina, w Zielone Świątki znowu będą mogły być otwarte ogródki kawiarniane i restauracyjne – pod warunkiem, że nie nastąpi pogorszenie sytuacji pandemicznej. Burmistrz Michael Müller powiedział, że Berlin będzie koordynować działania w tym zakresie z Brandenburgią.

Czerwono-czarno-zielona koalicja w Poczdamie porozumiała się co do tego, że restauracje na świeżym powietrzu będą mogły być otwarte w Zielone Świątki, jeśli w ciągu najbliższych dwóch tygodni sytuacja pandemiczna pozostanie stabilna. Müller zapowiedział, że odpowiednie zasady w tym zakresie muszą dopiero zostać opracowane w Berlinie, w porozumieniu z Niemieckim Stowarzyszeniem Hoteli i Restauracji (Dehoga), co ma nastąpić w najbliższych dniach. W Berlinie liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni wyniosła ostatnio 111,2 i wykazuje tendencję spadkową.

Hamburg

Mimo że wartości wskaźnika zachorowalności w Hamburgu wyglądają obecnie optymistycznie, Senat konsekwentnie trzyma się swojego restrykcyjnego kursu. Jeśli jednak liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni utrzyma się w Hamburgu na poziomie poniżej 100 przez co najmniej pięć dni z rzędu, wówczas władze dopuszczają możliwość złagodzenia obostrzeń. Niestety we wtorek wskaźnik zapadalności w tej metropolii ponownie przekroczył istotną wartość progową 100.

Meklemburgia-Pomorze Przednie

Meklemburgia-Pomorze Przednie ponownie zezwala na wjazd do swojego kraju związkowego w pełni zaszczepionym turystom przyjeżdżającym na jeden dzień i mieszkańcom innych landów posiadającym tutaj swój drugi dom. Noclegi w hotelach, pensjonatach, mieszkaniach wakacyjnych lub na polach namiotowych pozostają jednak zabronione, potwierdził minister zdrowia Harry Glawe po posiedzeniu rządu w Schwerinie. Nowe rozporządzenie ma wejść w życie w środę.

Problem może się pojawić w momencie, gdy cała rodzina zechce wyjechać do własnego mieszkania wakacyjnego nad Morzem Bałtyckim lub na Pojezierzu Meklemburskim, a na przykład tylko matka jest już w pełni zaszczepiona. W takim przypadku tylko ona jedna będzie mogła przyjechać, wyjaśnił Glawe.

Dolna Saksonia

Po miesiącach twardego lockdownu, Dolna Saksonia chce od przyszłego poniedziałku przystąpić do stopniowego luzowania obostrzeń. W powiatach i dużych miastach, w których liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni będzie utrzymywać się poniżej progu 100, ponownie będą mogły być otwarte sklepy, lokale gastronomiczne i obiekty turystyczne. Mają się też odbywać imprezy kulturalne na świeżym powietrzu. Zostało to ogłoszone przez premiera Stephana Weila po posiedzeniu rządu w Hanowerze. Warunkiem jest przedłożenie aktualnego negatywnego wyniku szybkiego testu na koronawirusa lub certyfikatu potwierdzającego pełną ochronę uzyskaną dzięki szczepieniom przeciwko COVID-19.

Wszystkie sklepy detaliczne mają być ponownie dostępne dla osób zaszczepionych i tych, które są w stanie przedłożyć negatywny wynik testu na koronawirusa, i to bez konieczności umawiania terminu. Od poniedziałku lokale gastronomiczne znów będą mogły przyjmować gości, początkowo na zewnątrz, a dwa tygodnie później również w środku. Mają obowiązywać limity ilościowe, a same lokale mają oczywiście nadal działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Ponadto, będą one musiały być zamykane o godzinie 23:00.

Turystyka będzie początkowo otwarta tylko dla mieszkańców Dolnej Saksonii przez około trzy tygodnie. Turyści będą mogli przenocować w hotelach, mieszkaniach wakacyjnych i na polach kempingowych, przy czym dodatkową ochronę ma zapewnić konieczność okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa lub certyfikatu szczepień. Wkrótce w Dolnej Saksonii oprócz mieszkańców landu mile widziani będą również urlopowicze z całych Niemiec i zagranicy. Nie planuje się odrębnych zasad w tym zakresie dla wysp Morza Północnego.

Niebawem w Dolnej Saksonii będą się też mogły odbywać imprezy kulturalne na świeżym powietrzu. Dzieci będą mogły uprawiać sporty na zewnątrz w grupach liczących do 30 osób. Znów będą więc mogły zagrać na przykład w piłkę nożną. Uzasadnieniem dla poluzowania obostrzeń w tym zakresie ma być fakt, że dzieci muszą być dwa razy w tygodniu badane na obecność koronawirusa, aby móc uczęszczać do szkoły.

Saksonia

W przypadku dalszego spadku liczby zakażeń rząd Saksonii chce znieść pewne restrykcje wprowadzone w celu walki z pandemią koronawirusa. Nowe zasady są uregulowane w zmienionym rozporządzeniu, które przedstawiła minister zdrowia Petra Köpping. Zgodnie z tymi regulacjami, jeżeli liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni będzie utrzymywać się na poziomie poniżej wartości progowej 100, dozwolone będą noclegi na polach namiotowych i w mieszkaniach wakacyjnych, pod warunkiem zbierania danych kontaktowych wczasowiczów. Jeżeli natomiast wskaźniki zapadalności na COVID-19 spadną poniżej 50, dozwolone będą ponownie noclegi w hotelach i pensjonatach, przy czym konieczna będzie rezerwacja terminu pobytu, okazanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa oraz rejestracja danych kontaktowych. Będzie też wtedy można udać się do ogródka piwnego: lokale gastronomiczne będą bowiem wówczas mogły otworzyć strefy zewnętrzne swoich obiektów; konieczne będzie uzgodnienie terminu, pozostawienie swoich danych kontaktowych, jak również przedstawienie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, jeśli przy jednym stole siedzieć będą goście z więcej niż dwóch gospodarstw domowych.

Inaczej niż dotychczas, działy ogrodnicze w marketach budowlanych będą mogły być otwarte nawet wtedy, gdy liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni wyniesie ponad 150. Przepisy te wchodzą w życie ze skutkiem natychmiastowym.

Saksonia-Anhalt

Rząd kraju związkowego Saksonia-Anhalt chce zezwolić na poluzowanie obostrzeń w powiatach o stosunkowo niskich wskaźnikach zakażeń począwszy od przyszłego tygodnia. Ogródki gastronomiczne, niektóre atrakcje turystyczne i baseny zewnętrzne będą ponownie dostępne – ogłosił rząd w Magdeburgu. Nowe rozporządzenie w tej sprawie ma zacząć obowiązywać już w najbliższą niedzielę.

Udając się do ogródka restauracyjnego w regionach, w których liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni nie przekroczy 100, należy pamiętać o konieczności okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa i pozostawienia swoich danych kontaktowych.

Turyngia

Jeżeli wskaźniki zachorowalności pozostaną stabilne i będą utrzymywać się na poziomie poniżej 100, znów będzie można udać się do ogródka piwnego, dozwolone będą niektóre formy turystyki. Odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie ma wejść w życie w czwartek, jak zapowiedziała minister zdrowia Heike Werner. Przewiduje ono automatyczne znoszenie restrykcji w zakresie m.in. gastronomii na świeżym powietrzu, biwakowania na polu kempingowym, rezerwacji domów wakacyjnych i usług związanych z pielęgnacją ciała.

Wymogiem jest, aby liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu 7 dni przez pięć kolejnych dni utrzymywała się na poziomie poniżej 100. W Turyngii żaden powiat ani miasto na prawach powiatu nie osiągnęło we wtorek liczby zachorowań mniejszej niż 100. W skali całego kraju związkowego liczba zachorowań w ciągu siedmiu dni wyniosła 217 – najwięcej w całych Niemczech.

Źródło: www.n-tv.de

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: