NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Andrzej Duda oskarża Adama Bodnara o „antypolinizm” po udzieleniu wywiadu zagranicznym mediom

Prezydent Polski oskarżył najwyższego urzędnika ds. praw człowieka w kraju o bycie „antypolskim”, ponieważ udzielił wywiadu zagranicznym mediom, w którym ostrzegł, że polska demokracja jest zagrożona.

W rozmowie z AFP, Adam Bodnar, komisarz ds. praw człowieka, powiedział, że Polska zmierza „w kierunku państwa niedemokratycznego”, a rządzący krajem „próbują obezwładnić lub przejąć jeden po drugim dodatkowe mechanizmy władzy”.

Bodnar skrytykował również Unię Europejską za brak bardziej stanowczych działań wobec polskiego rządu. Bruksela „tak naprawdę nic nie osiągnęła” poza tym, że dała polskiemu rządowi „czas na wprowadzenie i ugruntowanie zmian”, w tym „podporządkowanie sądownictwa” – powiedział.

W odpowiedzi prezydent Andrzej Duda – sprawujący swój urząd od 2015 r. i będący sojusznikiem rządzącej narodowo-konserwatywnej partii PiS – skrytykował Bodnara za „wyrażanie wobec społeczności międzynarodowej opinii (…) niepopartych obiektywnymi faktami [i które] nie mają nic wspólnego z rzeczywistością”.

Hasła” głoszone przez komisarza praw człowieka „są w moim przekonaniu po prostu antypolskie, a z polskiego punktu widzenia antypaństwowe” – powiedział Duda, który dodał, że prezentowanie ich przed międzynarodową publicznością jeszcze bardziej pogarsza sytuację.

Duda zaznaczył, że w Polsce odbywają się „absolutnie niekwestionowane demokratyczne wybory”. Sam prezydent w ubiegłym roku nieznacznie wygrał reelekcję na drugą kadencję, a PiS wygrał ostatnie dwa wybory parlamentarne z bezprecedensową samodzielną większością.

Obserwatorzy z OBWE odnotowali, że ostatnie dwa wybory w Polsce – prezydenckie w 2020 r. i parlamentarne w 2019 r. – były dobrze zorganizowane, a kandydaci mogli na ogół prowadzić swobodną kampanię.

Stwierdzili jednak również, że „nietolerancyjna retoryka zakłóciła skądinąd konkurencyjny proces” oraz że nadawca publiczny, pozostający pod wpływem PiS, „nie wywiązał się ze swojego obowiązku oferowania zrównoważonych i bezstronnych relacji”.

Szereg międzynarodowych instytucji również uznało, że demokracja w Polsce jest zagrożona. W zeszłym tygodniu organizacja Freedom House ogłosiła, że Polska odnotowała największy spadek demokracji w ostatnim czasie spośród 29 krajów w regionie. Organizacja ta nie klasyfikuje już Polski jako kraju w pełni demokratycznego.

W swoim wystąpieniu Duda powiedział, że komentarze Bodnara budzą „poważne wątpliwości co do jego kwalifikacji” na zajmowanym stanowisku i „pokazują, że zmiana komisarza jest sprawą pilną”.

Bodnar zostanie wkrótce usunięty z funkcji po orzeczeniu przeciwko niemu przez Trybunał Konstytucyjny (TK), który jest kierowany przez bliskiego współpracownika prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i postrzegany jako pozostający pod wpływem partii rządzącej.

Kadencja komisarza oficjalnie wygasła we wrześniu ubiegłego roku. Jednak parlament – podzielony między kontrolowaną przez PiS izbę niższą i kontrolowaną przez opozycję izbę wyższą – nie był w stanie uzgodnić następcy. Bodnar pozostał więc na stanowisku, ale TK orzekł, że jest to niezgodne z konstytucją.

PiS dwukrotnie próbował nominować jednego z własnych posłów na nowego rzecznika praw człowieka. Za pierwszym razem został on odrzucony przez opozycję w izbie wyższej; druga próba nie została jeszcze przegłosowana przez Senat.

Bodnar wielokrotnie ścierał się z rządem PiS w różnych sprawach. To dzięki jego interwencji sąd nakazał w ubiegłym miesiącu wstrzymanie przejęcia mediów przez państwowego giganta naftowego Orlen, sąd uchylił uchwały anty-LGBT, a niektóre ograniczenia dotyczące koronawirusów zostały uznane za niezgodne z prawem.

Bodnar był również przeciwnikiem polityki sądowniczej rządu, która została potępiona za naruszanie zasad państwa prawa przez szereg instytucji międzynarodowych, jak również przez krajową opozycję.

 

źródło: https://notesfrompoland.com/2021/05/04/polands-human-rights-commissioner-is-anti-polish-for-criticising-own-country-says-president/

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: