NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Ekspert neurobiologii CIA o tym, jak szczepionki..
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Polacy jako „króliki doświadczalne” przy badaniach leków. AstraZaneca zainwestuje 1,5 mld zł w badania i rozwój w Polsce

Polacy jako „króliki doświadczalne” przy badaniach leków

zrodlo : wp.pl 

2007 rok

Właściwie nieznaną opinii publicznej kwestią są prowadzone w Polsce badania kliniczne leków. Nikt dokładnie nie wie, jakiej wielkości to rynek, lecz szacuje się, że blisko 100 firm, które parają się tym procederem „przerabia” od 1 mld do nawet blisko 4 mld złotych! – opisuje „Trybuna”.

 

Na Polakach testuje się szczepionki, leki onkologiczne, kardiologiczne, neurologiczne, gastrologiczne, psychiatryczne. Niektóre z podmiotów gospodarczych uprawiających ten proceder szczycą się tym, ze potrafią zainicjować badania (uzyskać wszystkie potrzebne ku temu zgody administracyjne – w tym Ministerstwa Zdrowia, znaleźć chętnych i rozpocząć eksperymenty) w ciągu czterech tygodni. Są firmy, które potrafiły przekonać do udziału w badaniach klinicznych tysiące pacjentów.

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych ma tylko jednego inspektora, zajmującego się kontrolą badań klinicznych.

Wielokrotnie zwracałem się do Ministerstwa Finansów o przyznanie środków na dodatkowe osiem etatów, by być pewnym, ze sposób prowadzenia badań klinicznych zgodny jest z obowiązującym w Polsce prawem. Na razie bezskutecznie – mówił „Trybunie” prezes Urzędu dr Leszek Borkowski

Wielkie koncerny farmaceutyczne szukają na świecie miejsc, gdzie można wykonać badania taniej, a kontrola jakości odbiega od standardów przyjętych w UE. Najczęściej robi się to w biednych krajach Afryki. Jednak i Polska jest dla nich interesująca, bo mamy dobrych lekarzy… i wyrozumiałych urzędników, którzy dbając o stan publicznej kasy nie widzą powodów, by marnować środki na jakieś tam kontrole. Problemu nie będzie – do chwili, aż ktoś straci życie – przewiduje „Trybuna
Polacy jako "króliki doświadczalne" przy badaniach leków

Styczen 2020 roku

AstraZeneca zainwestuje 1,5 mld zł w badania i rozwój w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się podczas Światowego Forum Ekonomicznego z Leif’em Johansson’em, niewykonawczym Prezesem Zarządu AstraZeneca, który zadeklarował chęć rozwijania w Polsce nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego. W ramach współpracy do Polski, w ciągu najbliższych 5 lat, trafić ma ponad 1,5 mld zł. Zwiększona aktywność na polskim rynku będzie oznaczać szersze zaangażowanie kadry akademickiej i dalszy transfer know-how oraz technologii do Polski.

 

W dniach 21-24 stycznia, w szwajcarskim Davos, odbywa się 50. Światowe Forum Ekonomiczne. To tutaj premier Mateusz Morawiecki doszedł do porozumienia z Leif’em Johansson’emJak wyjaśnia premier, rozmowy w sprawie nowych inwestycji w Polsce toczyły się od kilku miesięcy, a swój finał znalazły właśnie w Davos. Zwiększenie zaangażowania koncernu ma być potwierdzeniem słuszności drogi, jaką rząd obrał w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Premier dodaje, że Polsce najbardziej zależy na inwestycjach właśnie w postaci badań, rozwoju i wdrożeń.

Z kolei Leif Johansson podkreśla, że firmę w dużym stopniu przyciągnęła polityka rządu. Jak mówi: – AstraZeneca myśli strategicznie i długofalowo o Polsce, w której istnieje przyjazne środowisko dla rozwoju biznesu. W przeciągu najbliższych 5 lat planujemy zainwestować ponad 1,5 mld zł, z czego większość zostanie przeznaczona na inwestycje napędzające dalszy rozwój globalnego centrum badawczo-rozwojowego. Wierzymy, że będzie to katalizator dynamicznego rozwoju całego sektora biotechnologii w Polsce.

Zdaniem dr. Jarosława Oleszczuka, dyrektora generalnego AstraZeneca Pharma Poland, tak duża inwestycja w Polsce wynika ze sprzyjających warunków do prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej. Chodzi m.in. o rozwiązania legislacyjne premiujące działalność B+R (ulga IP Box, ulga na działalność badawczo-rozwojową). Dodaje, że takie nastawienie do biznesu pozwala prowadzić badania, które mają przełożenie na skalę globalną. Podkreśla również, że największym sukcesem polskiego zespołu jest przeprowadzenie wszystkich badań i doprowadzenie do rejestracji innowacyjnego leku biologicznego stosowanego w ciężkiej astmie eozynofilowej. W Polsce zostały przeprowadzone wszystkie badania, które pozwoliły na dopuszczenie leku do obrotu.

AstraZeneca zatrudnia w Polsce blisko 1,8 tys. osób. Prawie 1 tys. zajmuje się kluczowymi procesami badawczo-rozwojowymi w skali światowej. Skalę zaangażowania firmy w Polsce obrazuje wartość środków finansowych przeznaczonych na działalność badawczo-rozwojową. W 2017 roku to: 155 672 875 PLN, natomiast 2018 roku: 221 088 132 PLN. W ostatnich latach praca zespołów badawczych AstraZeneca umożliwiła dopuszczenie do obrotu takich substancji czynnych jak: olaparib, ozymertynib, durwalumab, dapagliflozyna oraz benralizumab (pierwszy lek innowacyjny opracowany w Polsce).

Lekarstwa na raka testowane na Polakach w Polsce w latach 2017-2020 ! 

Owe lekarstwa zostaly dopuszczone do obrotu w pozostalych krajach Europy dopiero na koniec 2020 roku !

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: