NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Ekspert neurobiologii CIA o tym, jak szczepionki..
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Niemcy nadal uwielbiają płacić gotówką. Nie zmieniła tego nawet pandemia

 Płatności bezgotówkowe to nadal temat tabu dla co drugiego mieszkańca Niemiec.

 

Pomimo wzrostowej tendencji płatności bezgotówkowych w czasie kryzysu koronowego, Niemcy nadal wolą płacić gotówką w porównaniu z innymi krajami.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie szwedzkiego dostawcy usług płatniczych Klarna wynika, że tylko 38 procent Niemców płaci kartą płatniczą podczas zakupów. To stawia mieszkańców Niemiec daleko w tyle za: Szwecją (72 procent), Finlandią (70 procent) i Norwegią (67 procent).

Okazuje się, że prawie co druga osoba w Niemczech (49 proc.) nadal woli płacić gotówką. Ten rodzaj płatności preferują szczególnie kobiety, płacąc za zakupy w supermarkecie (52 proc.), 45 proc. mężczyźni.

Płacenie smartfonem w Niemczech to także nadal temat tabu. Tylko dziewięć procent Niemców płaci w sklepach telefonem komórkowym. Innowacyjne metody płatności są jednak szczególnie popularne wśród młodych osób, w wieku od 26 do 35 lat. 16 procent respondentów grupy twierdzi, że woli płacić smartfonem niż gotówką w supermarkecie.

Warto nadmienić, że płatności bezgotówkowe zalecane są od początku pandemii koronawirusa, ponieważ jednym z nośników drobnoustrojów są właśnie banknoty i monety. Koronawirus może przetrwać na ich powierzchni nawet kilkanaście dni. Gotówka przechodzi przez wiele rąk i jest wątpliwe, że pieniądze, które zostaną wydane ze sklepowej kasy przeszły dezynfekcję.

Do kwestii używania gotówki w czasie pandemii koronawirusa odniosła się m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organisation). WHO zaleca po każdym kontakcie z pieniędzmi mycie rąk, szczególnie w sytuacji, w której pracuje się przy jedzeniu lub ma się zamiar spożyć posiłek.

źródło: Spiegel.de

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

One thought on “Niemcy nadal uwielbiają płacić gotówką. Nie zmieniła tego nawet pandemia

  1. Jak mowia Niemcy : „Nur Bares ist Wahres ” ! Czyli : „liczy sie tylko gotowka ” !

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: