NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
BARDZO WAŻNE - SZCZEPIENIE DZIECI: Te szczepionki.. CAŁOŚĆ MATERIAŁU VIDEO !!
Eric Clapton opowiedział o skutkach ubocznych szczepionki - zostałem w znacznym stopniu sparaliżowany
Posłuchaj rozmowy ze złodziejami, którzy od miesięcy okradają Polaków!
Prokuratura: Dowod Osobisty Suwerena II RP
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Operacja „Laundromat”. 21 mld brudnych dolarów z Rosji

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Material z  20.03.2017r

Wojciech Cieśla

WOJCIECH CIEŚLA

Ponad 9 milionów dolarów rosyjskich brudnych pieniędzy po cichu i bez problemu przeniknęło do polskiego systemu bankowego. Trafiły między innymi do stowarzyszenia Mateusza Piskorskiego podejrzanego o szpiegostwo dla Rosji. Ale to tylko niewielki ułamek z 21 mld dolarów, które związane z Rosją instytucje wyprały w ciągu ostatnich dwóch lat na całym świecie. Jedna z wersji głosi, że pralnia to element wojny hybrydowej Moskwy z państwami, które próbują zbliżać się do Europy i uciec z rosyjskiej strefy wpływów.

łapówka

Gigantyczna pralnia brudnych pieniędzy: transfery przez 5140 spółek, przelewy do 732 banków w 96 krajach na całym świecie. W ramach przestępczej operacji w ciągu dwóch lat przeprano około 21 mld dolarów pochodzących z Rosji.

Dziennikarze Organised Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) i rosyjskiej Nowej Gaziety oraz kilkudziesięciu redakcji z 32 krajów, w tym reporterzy Newsweeka i Superwizjera TVN, przez kilka miesięcy pracowali nad tysiącami dokumentów w tej sprawie. Na potrzeby dziennikarskiego śledztwa nazwaliśmy ją „Laundromat”.

O sprawie piszą największe redakcje z całej Europy, wśród nich m.in. niemiecki „Sueddeutsche Zeitung”, brytyjski „Guardian”, duński dziennik „Berlingskge” czy szwajcarski magazyn „Beobachter”.

Wśród beneficjantów „Laundromatu” jest Stowarzyszenie Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych (ECAG). To prorosyjski think tank, ponad 10 lat temu założony przez Mateusza Piskorskiego, byłego posła Samoobrony (od roku siedzi w areszcie pod zarzutem szpiegostwa na rzecz rosyjskiego wywiadu). Centrum dostało przelew na 21 tys. euro od Crystalord Limited. Za co? Tytuł przelewu brzmi „Consulting services inv 7444 dd 08/05/2013”. To ciekawe, bo stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej. Nie mogło dostać pieniędzy za konsulting. A Crystalord Limited to firma- krzak.

Szefem ECAG jest Marcin D.— Usługi konsultingowe? A skąd! Przecież my nie prowadzimy działalności gospodarczej. Nie możemy tego robić — mówi, gdy pytamy o przelew.

Ale Marian S., były skarbnik stowarzyszenia, nie jest zdziwiony pytaniem: — Przelew z maja 2013? Powiem tylko tyle, że przelew przyszedł, a zaraz potem pieniądze poszły gdzieś dalej za granicę. Nie wiem gdzie. To mnie zdziwiło, bo nie było u nas takich kwot, mieliśmy po kilkaset złotych. Dzień po przelewie, właśnie z tego powodu, ustąpiłem. Domagała twierdził, że to legalne, że dostaliśmy darowiznę z zagranicy.

Wracamy do D. Tym razem już nie wypiera się przelewu. Ale kategorycznie odmawia rozmowy o finansach. Odmawia też spotkania.

Ciekawe: to jedyny „polityczny” transfer w całym pakiecie. Oprócz ECAG beneficjentami przelewów z banków na Łotwie i w Mołdawii są jedynie spółki, rzadziej jednoosobowe firmy.

Do dziś nie wiadomo, do kogo należało 21 miliardów umieszczonych w „Laundromacie”. Według jednej wersji — do bogatych Rosjan, którzy chcieli w ten sposób uniknąć płacenia podatków. Według innej — to pieniądze Gazpromu na łapówki, które ktoś chciał zalegalizować poza Rosją. Kolejna wersja głosi, że pralnia to element wojny hybrydowej Moskwy z państwami, które próbują zbliżać się do Europy i uciec z rosyjskiej strefy wpływów.

Według dokumentów „Laundromatu” do Polski w latach 2012— 2014 trafiło ponad 9 mln dolarów. Tych, którzy zmontowali „Laundromat” od kilku lat szuka mołdawska prokuratura, ale dopiero dziś po raz pierwszy pojawiają się informacje o tym, kto otrzymywał przelewy od spółek zaangażowanych w gigantyczną „pralkę”.

Z naszych informacji wynika, że podejrzanymi transakcjami dla polskich firm nie zajął się Główny Inspektor Informacji Finansowej — instytucja powołana do walki z praniem brudnych pieniędzy.

http://www.newsweek.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: