NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
BARDZO WAŻNE - SZCZEPIENIE DZIECI: Te szczepionki.. CAŁOŚĆ MATERIAŁU VIDEO !!
Eric Clapton opowiedział o skutkach ubocznych szczepionki - zostałem w znacznym stopniu sparaliżowany
Posłuchaj rozmowy ze złodziejami, którzy od miesięcy okradają Polaków!
Prokuratura: Dowod Osobisty Suwerena II RP
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ilu Polaków mieszka za granicą? Ilu obecnie planuje emigracje? Dokąd obecnie najchętniej wyjeżdżają?

Poza granicami Polski mieszka blisko 20 mln osób, które przyznają się do polskich korzeni. Jesteśmy tym samym jedną z największych diaspor na świecie!

Najwięcej przedstawicieli Polonii, szacunkowo – ok. 9,6 mln osób mieszka w USA.

W 2021 roku podobnie jak w latach ubiegłych Polacy najchętniej emigrują do Niemiec. Serwis informacyjny PolskiObserwator.de przeprowadził  niedawno sondaż wśród swoich Czytelników. Postanowiono sprawdzić komu w czasach pandemii opłaca się jeszcze emigracja do Niemiec. Wyniki sondażu znajdują się TUTAJ

Polacy w Niemczech: Liczebność. Według danych  Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden aż 20,8 mln osób mieszkających w Niemczech to obcokrajowcy. 11% tej liczby to osoby pochodzące z Polski. Wynika z tego, że średnio co 10 osoba z obcym pochodzeniem w Niemczech ma polskie korzenie.

Z danych Eurostatu wynika, że w Polsce żyje mniej niż 380 tysięcy cudzoziemców. Według niemieckich statystyk, ok. 2,28 mln obcokrajowców w Niemczech ma polskie korzenie. Wynika z tego, że liczebność Polonii w Niemczech jest większa, niż odsetek cudzoziemców w samej Polsce.

Wśród obywateli UE Polacy są na drugim miejscu pod względem liczby otrzymanych obywatelstw innego kraju członkowskiego. Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w 2019 roku obywatelstwo jednego z kraju członkowskich UE otrzymało 12,6 tysięcy Polaków. Znajdują się pod tym względem na drugim miejscu. Więcej obywatelstw przyznano tylko Rumunom – 26,6 tys. Na trzecim miejscu są natomiast Włosi, którym nadano 8,7 tys. obywatelstw jednego z  krajów Unii.

Polacy w Niemczech a obywatelstwo niemieckie. W 2019 roku niemieckie obywatelstwo zostało przyznane prawie 129 tys. obcokrajowców – według danych Federalnego Urzędu Statystycznego. Była to najwyższa od 2003 roku liczba naturalizacji, wtedy obywatelstwo niemieckie otrzymało ok. 141 tys. cudzoziemców. Najwięcej paszportów tego kraju otrzymali Turcy – 16 200. Na drugim miejscu znaleźli się obywatele Wielkiej Brytanii, a na kolejnym Polacy – 6000 obywateli otrzymało obywatelstwo RFN.

Język polki poza granicami. Na świecie nawet 45 milionów ludzi posługuje się językiem polskim, co czyni go 26. najczęściej używanym językiem.

Polacy wciąż  chcą emigrować. Obecnie około 18 procent dorosłych Polaków rozważa emigrację zarobkową, przede wszystkim do Niemiec, a następnie do Holandii i Wielkiej Brytanii. Od lipca 2020 r. ich liczba się podwoiła i jest najwyższa od początku rządów PiS – wynika z badania “Barometr Rynku Pracy” przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Work Service. Eksperci zwracają uwagę, że stopa bezrobocia w Polsce wciąż należy do najniższych w Unii Europejskiej i generalnie o pracę nie jest zbyt trudno, więc o zamiarze wyjazdu z kraju muszą decydować inne względy. O emigracji najczęściej myślą 25-36 latkowie.

Historia wyjazdów z ziem polskich toczyła się na przestrzeni setek lat. W najróżniejsze części świata wyruszano zarówno za chlebem, jak w poszukiwaniu wolności i innego życia. W Gdyni powstało pierwsze w kraju Muzeum Emigracji. Zajrzyj na stronę Muzeum i poznaj ciekawe losy polskich emigrantów klik.

Źródło: Gov.pl,

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: