NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

ZABÓJCZA DLA DRONÓW BROŃ MIKROFALOWA MOŻE UNIESZKODLIWIĆ ROJE POWIETRZNYCH NAPASTNIKÓW

W czasach, gdy drony klasy konsumenckiej stają się coraz popularniejsze, inteligentna taktyka obronna będzie miała ogromne znaczenie, ponieważ modele stają się coraz większe i bardziej wyrafinowane, potencjalnie wykorzystywane w złych zamiarach. Autonomiczne roje stanowią przerażające zagrożenie, a skoordynowane wzorce lotów i systemy nawigacyjne będą wydawać się fantastyką naukową już w niedalekiej przyszłości.

Epirus Leonidas jest mobilną, wysokoenergetyczną bronią mikrofalową i systemem antyelektronicznym o wielu celach, który może zniszczyć całe stado irytujących dronów lub strategicznie wyrwać jednego z groźnej grupy z dokładnością do punktu.

Nazwa broni pochodzi od imienia dzielnego spartańskiego króla Leonidasa, który poprowadził 300 Spartan w historycznym starciu z imponującymi Persami pod gorącymi bramami Termopil. Chociaż istnieją pewne rodzaje broni antydronowej, takie jak zagłuszacze częstotliwości radiowych, mają one ograniczoną skuteczność i mogą być stosowane tylko w modelach niskiej klasy sprzedawanych na rynku.

 

 

Celem projektu Leonidasa firmy Epirus jest stworzenie przenośnych, kierowanych maszyn energetycznych w poręcznym opakowaniu, które można podczepić do pojazdu lub podnieść na platformę w celu dostarczenia do wojskowych punktów zapalnych. Firma pracuje również nad miniaturowym wariantem broni, który może być łatwo transportowany przez operatorów naziemnych.

„Podczas gdy istniejąca broń mikrofalowa zajmuje kontener transportowy, Leonidas mieści się na tyle ciężarówki i może być kontrolowany z wielką precyzją”, wyjaśnił dyrektor generalny Epirus, Leigh Madden, w wywiadzie dla New Scientist. „Nasze systemy dają nam możliwość poszerzenia lub zawężenia wiązki i umieszczenia zera w dowolnym kierunku, aby unieszkodliwić wrogie cele i nic więcej.

„Podczas demonstracji dla amerykańskiego klienta rządowego w lutym – firma nie chce ujawnić dokładnie jakiego – Leonidas zestrzelił 66 z 66 celów dronów. W niektórych testach eliminował kilka dronów jednocześnie; w innych celował w jeden, pozostawiając sąsiedniego drona nietkniętego.”

Leonidas jest wyposażony w półprzewodnikowe, połączone z oprogramowaniem mikrofale do neutralizacji brzęczących celów elektronicznych, cyfrowe kształtowanie wiązki umożliwia dokładność punktową, dzięki czemu użytkownicy unieszkodliwiają zagrożenia, generując niewidzialne „pole siłowe”, przez które żadne urządzenie elektroniczne nie może przejść bez szwanku.

„Technologia ta może zapewnić ochronę zarówno infrastruktury wojskowej, jak i cywilnej, na przykład lotnisk i stadionów sportowych. Może przeciwdziałać masowym atakom dronów, takim jak ten, który wyłączył saudyjski zakład przetwórstwa ropy naftowej Abqaiq w 2019 roku” – dodał Madden.

Według Digital Trends, kontrahent obronny Northrop Grumman obserwował Leonidasa w akcji i zawarł długoterminową umowę w zeszłym roku dla Epirus, aby dostarczyć im pewną liczbę jednostek. Ponadto Departament Obrony USA rozpocznie wdrażanie cyfrowych środków odstraszania do rzeczywistego użytku operacyjnego w tym roku po tym, jak ta imponująca demonstracja uzyskała doskonały wynik.

 

źródło: https://www.syfy.com/syfywire/drone-killing-microwave-weapon-leonidus

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: