Włoski serwis informacyjny odkrył, że Watykan posiadał „za około 20 milionów euro” akcje szwajcarskich firm farmaceutycznych, które wyprodukowały pigułkę „dzień po”.
Czw 29 kwietnia 2021-17: 24 EST
Przedstawiony obraz
Libero Milone, pierwszy audytor generalny Kurii Watykańskiej, w raporcie śledczym Rai 3 z 26 kwietnia 2021 r. Dotyczącym watykańskich skandali finansowych.Rai 3 / zrzut ekranu wideo

LifeSiteNews zostało trwale zablokowane w YouTube. Kliknij TUTAJ, aby zarejestrować się, aby otrzymywać wiadomości e-mail, gdy dodajemy do naszej biblioteki wideo.

RZYM, 29 kwietnia 2021 r. ( LifeSiteNews ) – Biuro ds. Zarządzania Inwestycjami i Nieruchomościami Stolicy Apostolskiej (APSA) inwestowało przez 20 lat w firmy farmaceutyczne, które produkowały poronną pigułkę „dzień po”.

Libero Milone, który służył jako pierwszy audytor generalny Kurii Watykańskiej w latach 2015-2017, powiedział włoskiemu nadawcy Rai 3 w wywiadzie z 26 kwietnia (przeczytaj transkrypcję wywiadu tutaj w języku włoskim), że APSA dokonała inwestycji, które „nie odpowiadały społeczna nauka Kościoła ”.

Rai 3 odkrył w swoim dochodzeniu, które dotyczyło wielu graczy z Watykanu, że APSA posiada akcje „za około 20 milionów euro” dwóch szwajcarskich firm farmaceutycznych, Novartis i Roche, które wyprodukowały pigułkę „dzień po”.

Milone powiedział, że jego biuro zaalarmowało przełożonych w Watykanie o „ryzykownym” charakterze inwestycji i akcje Novartis zostały sprzedane w 2016 roku.

Tak zwana antykoncepcja awaryjna, znana również jako plan B, zawiera hormony, które zapobiegają ciąży, zatrzymując owulację i zapobiegając połączeniu plemników i komórki jajowej w przypadku uwolnienia komórki jajowej. W ostateczności, jeśli zapłodnienie wystąpi, „Plan B może zapobiec przyczepieniu się zapłodnionej komórki jajowej do macicy”, według amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Kościół katolicki naucza, że życie ludzkie „należy szanować i chronić całkowicie od chwili poczęcia”, czyli od chwili zapłodnienia. Kościół nazywa aborcję, to znaczy zabijanie nowego życia w łonie matki na jakimkolwiek etapie rozwoju, „złem moralnym”, które jest „poważnie sprzeczne z prawem moralnym”.

Milone, który został powołany przez papieża Franciszka na stanowisko audytora generalnego, został zmuszony do rezygnacji w 2017 roku – wraz ze swoim zastępcą Ferruccio Pannicco – po tym, jak kard. Angelo Becciu, ówczesny „sostituto” Sekretariatu Stanu, oskarżył ich o szpiegostwo. .

– Kontynuacja artykułu poniżej Petycja –
PETYCJA: Apelujemy do Watykanu o zniesienie ograniczeń dotyczących prywatnych i tradycyjnych Mszy obrzędowych w Bazylice św. Piotra

W ostatnich latach Watykan wstrząsnął wieloma skandalami finansowymi, w tym między innymi  zaangażowaniem w finansowanie „Rocketman”, pro-homoseksualnego biograficznego filmu muzycznego opartego na życiu Sir Eltona Johna, jego udział w chaotycznym Londynie umowa dotycząca nieruchomości i niewłaściwe użycie „Peter’s Pence”.

Wiadomość o inwestycji przychodzi w tym samym czasie, co wiadomość o podpisaniu przez papieża Franciszka nowej ustawy antykorupcyjnej dla Watykanu, która m.in. zabrania pracownikom korzystania z rajów podatkowych inwestujących w firmy, które są sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

lifesitenews.com/