NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

COVID: Dlaczego obawiamy się powrotu do normalności – i co możemy z tym zrobić?

Większość z nas chce, aby blokady i ograniczenia się skończyły. Nie oznacza to jednak, że ponowne wyjście w świat będzie łatwe. Carla Bleiker z DW zapytała ekspertów od zdrowia psychicznego jak radzić sobie z post-pandemicznym niepokojem.

 

 

To była zabawna pierwsza połowa dnia: W ostatni weekend spotkałam się z przyjaciółką w centrum Bonn, aby zobaczyć słynne kwiaty wiśni w mieście. Zrobiłyśmy kilka zdjęć, napiłyśmy się kawy i zrobiłyśmy zakupy na lokalnym targu rolnym, a następnie zatrzymałyśmy się w cukierni, aby kupić coś słodkiego na lunch – wszystko oczywiście w naszych maskach. Podobnie jak większość ludzi wokół nas.

Byliśmy bezpieczni, dobrze się bawiliśmy i była to mile widziana przerwa od całego czasu, który spędzałam samotnie w moim mieszkaniu. Dlaczego więc po powrocie do domu nadal czułem się kompletnie wyczerpany? Normalnie, w świecie „przed”, nie musiałabym kłaść się na pół godziny po spędzeniu miłego wiosennego poranka z przyjaciółką na świeżym powietrzu.

Carla Bleiker podczas kwitnienia wiśni na starym mieście w Bonn
Carla Bleiker z DW podczas zamaskowanej wizyty wśród kwitnących wiśni w Bonn

Najwyraźniej jednak tak właśnie działa na mnie chodzenie po zatłoczonym mieście – nawet gdy prawie wszyscy noszą maski i nie spędzają znacznej ilości czasu w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jestem już przyzwyczajony do widoku ludzi, poza moją jedną cotygodniową wyprawą do małego sklepu spożywczego w mojej wiejskiej okolicy.

Ten mały przedsmak czegoś na kształt normalnego życia wystarczył, aby przekonać mnie, że nie wszystko będzie od razu takie jak dawniej, kiedy pandemia się skończy. Chociaż czekam na to tak samo jak reszta świata, powrót do normalności nie będzie łatwy – przynajmniej nie dla mnie.

Prawie połowa Brytyjczyków ma podobne odczucia – wynika z badania przeprowadzonego przez instytut YouGov. W reprezentatywnym sondażu przeprowadzonym wśród ponad 1600 Brytyjczyków, 49% stwierdziło, że trudno byłoby im „wrócić do życia sprzed marca 2020 roku”, kiedy to Wielka Brytania zacznie odczuwać pełne skutki pandemii COVID-19. Około 42% stwierdziło, że byłoby to łatwe, podczas gdy 8% stwierdziło, że nie wie.

Connor Ibbetson jest dziennikarzem zajmującym się danymi w YouGov i osobą, która wpadła na pomysł przeprowadzenia ankiety. Powód był prosty: Sam był zdenerwowany powrotem do normalności. „Byłem na mieście i czułem się trochę zaniepokojony [z powodu] wszystkich ludzi, którzy byli na ulicy” – powiedział DW Ibbetson. „Podejrzewałem, że będzie wielu innych ludzi, którzy czują się w ten sposób”.

Rok izolacji pozostawia skutki uboczne
Ibbetson przyznał, że w końcu był zaskoczony tym, jak wiele osób czuło się w ten sposób – prawie połowa wszystkich respondentów. Ale psycholog kliniczny Julia Faulconbridge powiedziała, że liczby wcale jej nie zszokowały.

„To było dokładnie to, czego się spodziewałam” – powiedziała DW Faulconbridge, która jest członkiem Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego. „Jeśli ludzie nie mieliby obaw związanych z tymi dużymi zmianami w ich życiu, to byłabym zaskoczona”.

Niektórzy ludzie, którzy są szczególnie narażeni na ciężki przebieg choroby gdyby złapali COVID-19 izolowali się w tym momencie przez ponad rok. Mąż Faulconbridge’a musiał być wyjątkowo ostrożny ze względu na stan zdrowia, a psycholog również pozostał w domu, starając się nie narażać go na ryzyko; para nie była w sklepie spożywczym od marca zeszłego roku.

Dla ludzi takich jak oni, myśl o wyjściu na zewnątrz i ponownym przebywaniu wśród ludzi jest zniechęcająca. Ale połowa populacji Wielkiej Brytanii?

 

 

COVID: Niewidzialne zagrożenie
„Wszyscy doznaliśmy globalnej traumy” – powiedział Brett Kahr, psychoterapeuta i rzecznik brytyjskiej Rady Psychoterapii. Jasne, ludzkość widziała już wcześniej próbne czasy – ale były one trudne w inny sposób.

„Świat poczuł się bardzo niebezpiecznym miejscem” w czasie pandemii, powiedział Kahr w wywiadzie dla DW. Podczas wojny można czuć się bezpiecznie, jeśli jest się daleko. „Ale koronawirus jest przenoszony przez powietrze, a każdy z ponad 7 miliardów istot ludzkich na tej planecie dzieli to samo powietrze” – podkreśla Kahr. „Myślę, że to naprawdę podważyło nasze podstawowe poczucie bezpieczeństwa”.

Kolejna różnica, która wzbudza w ludziach niepokój: Podczas wojny wróg jest widoczny – niebezpieczeństwo jest rozpoznawalne jako mężczyźni noszący mundur przeciwnika. Ale w przypadku korony „twój mąż lub twoje dziecko może być 'wrogiem'”, wyjaśnia Kahr.

Albo każda osoba, obok której stoisz w kolejce w supermarkecie, za którą siedzisz w restauracji, na którą napierasz podczas koncertu – ankieta YouGov wykazała, że największym problemem, o który martwią się ludzie patrzący na czasy po COVID-19, jest ponowne przebywanie w miejscach publicznych w otoczeniu innych ludzi.

 

Małe kroki
Pandemia dotknęła każdego w jakiś sposób i podważyła jego poczucie bezpieczeństwa. Ale nie każdy ma skrupuły przed powrotem do robienia rzeczy po staremu, w sposób sprzed marca 2020 roku.

„Nie ma dwóch osób, które poradzą sobie z powrotem do świata w tym samym tempie” – powiedział Kahr. „To trochę jak młodzi ludzie chodzący na randki”, kontynuował. Niektórzy ludzie są bardzo pewni siebie, podczas gdy inni są przerażeni. „Żadne dwie osoby nie będą podchodzić do tego z tego samego punktu wyjścia”.

To jest to, co Faulconbridge podkreśla również. „Musisz dokonać własnej oceny tego, co jest dla ciebie bezpieczne, a następnie zacząć od małych kroków”.

Powiedziała, że ludzie powinni zastanowić się, co tak naprawdę ma dla nich znaczenie i za czym najbardziej tęsknili podczas zamknięcia, i zacząć łagodzić swoją drogę powrotną do normalności, robiąc to: „Na przykład widząc mojego wnuka, zamiast iść do pubu i wypić kilka piw z moimi przyjaciółmi” – powiedziała Faulconbridge.

 

 

źródło: https://www.dw.com/en/covid-why-were-anxious-about-returning-to-normal-and-what-we-can-do-about-it/a-57359157

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: