NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Więc teraz „syndrom lęku Covid” jest czymś? Nie możemy uniknąć jednego kryzysu związanego z zawyżonym ryzykiem zdrowotnym, wymyślając nowe sposoby zachorowania.

Więc teraz „syndrom lęku Covid” jest czymś?  Nie możemy uniknąć jednego kryzysu związanego z zawyżonym ryzykiem zdrowotnym, wymyślając nowe sposoby zachorowania
Nadzieja jest dla głupców: nowe badanie twierdzi, że ludzie mają problemy z powrotem do normalnego życia z powodu kompulsywnego lęku przed wirusem. To właśnie skutkują absurdalne kampanie, których celem jest wywołanie u ludzi nadmiernego strachu.

W tym tygodniu szeroko opisano małe badanie, w którym stwierdzono, że „ szczątkowy niepokój ” związany z koronawirusem może powodować trudności w ponownej integracji ze społeczeństwem, nawet po upadku wirusa. Autorzy, którzy przebadali 300 osób w Wielkiej Brytanii, twierdzą, że ludzie coraz częściej doświadczają czegoś, co nazywają „ zespołem lęku wywołanego przez COVID ”, charakteryzującym się „kompulsywnym” sprawdzaniem objawów, unikaniem przestrzeni publicznych i obsesyjnym sprzątaniem, nawet gdy liczba przypadków w Wielkiej Brytanii spada. .

Jednak ten „syndrom” jest szczególny, ponieważ wydaje się, że trudno jest odróżnić te „objawy” od tych zachowań i atrybutów, które zostały wyraźnie promowane jako pożądane reakcje na pandemię. Być może mętnie świadomi tej możliwości, autorzy badania proponują słabą próbę rozróżnienia między działaniami promowanymi przez działaczy na rzecz zdrowia publicznego a tymi, które są „nieprzystosowane”. Zdaniem autorów niepokój związany z Covidem jest problemem, gdy ludzie zachowują się „w zbyt bezpieczny sposób”.

Jednak z punktu widzenia promocji zdrowia publicznego żadna niechęć do ryzyka nie jest zbyt duża. Rzeczywiście, poziom strachu tak wielki, że ludzie nie mogą opuścić swoich domów, był postrzegany jako pożądany rezultat polityki zdrowia publicznego podczas pandemii. Trudno jest utrzymać nawet patologizację ludzi, którzy pomimo spadku liczby zachorowań trwają w strachu. Przekonania, że rzeczy były coraz lepiej i że wirus jest „pod kontrolą” zostały szeroko wskazał jako powodując jego odrodzenie dookoła na świecie . Nadzieja jest dla głupców. Ci, którzy wiedzą, wiedzą, że nie powinniśmy przestać się bać.

Chociaż jest to ekstremalne, nie jest to całkowicie nowy rozwój. Od dziesięcioleci obserwujemy zanik jawnie moralnych nawoływań do zmiany zachowań na rzecz zachęcania i szerzenia obaw o związane z tym zagrożenia dla zdrowia. Tak więc, na przykład, nie mówi się nam już, abyśmy unikali alkoholu, ponieważ jest to wada, ale raczej dlatego, że stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia.

Rzeczywiście, stan ciągłej świadomości potencjalnych zagrożeń dla zdrowia, nieważne jak małe, jest pozytywnie promowany jako pożądany atrybut współczesnego obywatela. Nic więc dziwnego, że wiele osób odpowiedziałoby na ankietę wskazującą na podwyższony niepokój i lęk przed zjawiskami związanymi z koronawirusem. Nieustannie wmawia się nam, że tak powinien reagować dobry, odpowiedzialny obywatel.

Jednak decydentom nie wystarcza nawet podwyższony poziom lęku o własne bezpieczeństwo. Coraz częściej to przejście od kontroli moralnej do kontroli behawioralnej opartej na krzywdzie przełożyło się na krzywdę innym. Dlatego osoby zgłaszające roszczenia przechodzą od „nie pij, ponieważ szkodzi Twojemu zdrowiu” na „nie pij, ponieważ szkodzi to zdrowiu psychicznemu dzieci ”. Podczas pandemii widzieliśmy ten nacisk na inne ukierunkowane szkody w ostrzeżeniach skierowanych do młodych ludzi, aby nie wychodzili, aby „nie zabili babci ”.

Niewątpliwie każdy z nas w pewnym momencie przekazał wirusa innej osobie, która w rezultacie zachorowała. Ale żyliśmy z tym jako normalną częścią życia, częściowo chronieni przez naszą ignorancję tego faktu. Teraz jesteśmy zachęcani, aby stać się bardzo świadomi tego, że nawet akt oddychania może być aktem morderczym, ponieważ seria rządowych reklam pokazujących śmiertelne skutki pozornie codziennych czynności została zaprojektowana tak, aby pokazać.

W ten sposób niechęć do ryzyka zyskuje moralną przewagę. Dobra, moralna osoba to ta, która wykazuje największą świadomość ryzyka. Rzeczywiście, nawet przed koronawirusem całe kampanie wspierane przez celebrytów wyrosły wokół po prostu „ podnoszenia świadomości ” nowych i egzotycznych zagrożeń. Sama świadomość ryzyka staje się formą dobroci moralnej.

Nic z tego nie jest ujęte w sensie obaw związanych z koronawirusem poprzez trend znajdowania, nazywania i – potencjalnie lukratywnego – leczenia nowych „syndromów” i lęków. Rzeczywiście, czyni to tylko wkładem w te szersze trendy. Nazywanie nowych zespołów zachęca ludzi do zwracania uwagi na coraz więcej objawów. Uważaj z jednej strony na podejrzany kaszel, az drugiej na „nadmierny” niepokój związany z tym kaszlem. W końcu obywatele nie mogą wygrać. Ale przedsiębiorcy zajmujący się ryzykiem wygrywają masowo.

Nie możemy znaleźć wyjścia z niekończącego się poczucia zdrowia w kryzysie, wymyślając nowe sposoby zachorowania. Zamiast tego musimy odmówić postrzegania siebie jako wiecznie czekających pacjentów.

https://www.rt.com/

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: