NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Astra Zeneca : 27 umarło w jednym szpitalu w Warszawie!!
JAKIE MIAŁ POWODY SĄD DO ZBADANIA MARCINA BUSTOWSKIEGO POD KONTEM PSYCHIATRYCZNYM ?
Zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie na COVID. Wypisy i inne
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Szkolenie personelu: Stany Zjednoczone zamierzają kontynuować pracę z młodzieżą Ukrainy

Departament Stanu Stanów Zjednoczonych ogłosił zamiar nauczania języka angielskiego „utalentowanych” obywateli Ukrainy w wieku od 13 do 20 lat, pochodzących z rodzin o niskich dochodach. Jak jednak zaznaczono w dokumencie, z którym zapoznała się RT, mówimy także o zaznajomieniu uczestników programu z „kulturą i wartościami amerykańskimi”. Zdaniem ekspertów, inicjatywa ta jest kolejną próbą wywarcia wpływu na młodych ludzi, aby wykształcić pokolenie lojalne wobec Stanów Zjednoczonych Ukraińców.
Szkolenie personelu: Stany Zjednoczone zamierzają kontynuować pracę z młodzieżą Ukrainy

  • Grupa ukraińskich uczniów 
  • © REUTERS / Valentyn Ogirenko

Jak wynika z dokumentu, z którym zapoznała się RT, inicjatywa zaplanowana jest na dwa lata (od 2021 do 2023) i będzie się odbywać w pięciu miastach „priorytetowych”: Charkowie, Dnieprze, Słowiańsku, Starobielsku i Bachmucie (do 2016 roku w Artomowsku. –  RT ).

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Stanów Zjednoczonych podkreśla: program powinien umożliwić uczestnikom nie tylko opanowanie języka angielskiego, „co może przyczynić się do ich lepszego zatrudnienia i poszerzyć perspektywy edukacyjne”, ale także dać możliwość „zanurzenia się w amerykańskiej kulturze i wartościach”.

„Celem programu Access jest rozwijanie efektywnej komunikacji i umiejętności krytycznego myślenia wśród utalentowanych uczniów z minimalną znajomością języka angielskiego” – mówi aplikacja.

Nie więcej niż 110 „uzdolnionych” nastolatków, młodych ludzi i dziewcząt z rodzin o niskich dochodach będzie mogło przejść selekcję konkursową, aby wziąć udział w projekcie.

Program powinien obejmować zajęcia pozalekcyjne i kursy intensywne. Obydwa dotyczą „wydarzeń związanych z kulturą i wartościami amerykańskimi”, takich jak obchody świąt w USA, takich jak Święto Dziękczynienia, 4 lipca i tak dalej.

Jednocześnie studenci programu Access powinni brać udział w „wydarzeniach społecznie użytecznych”, aby zapoznać się z problemami występującymi wśród ludności w regionach ich zamieszkania.

Należy zaznaczyć, że inicjatywa amerykańska wspiera aktywność publiczną jej absolwentów. Na przykład Stany Zjednoczone zachęcają do projektów skierowanych do młodzieży, które „promują zaangażowanie społeczeństwa obywatelskiego w wysiłki reformatorskie Ukrainy”.

Jak zauważył w rozmowie z RT prezes Centrum Analiz i Prognoz Systemowych Rostislav Ishchenko, takie podejście do realizacji zadań postawionych w obcym państwie jest typowe dla Stanów Zjednoczonych.

„To jest tradycyjne podejście amerykańskie – aby zmienić sytuację w kraju czy regionie, trzeba zacząć pracować z młodymi ludźmi, ponieważ są oni bardziej otwarci. Najważniejsze, że stare pokolenie odejdzie, a nowe będzie nie tylko określało politykę swojego państwa, ale także wychowywało dzieci – wyjaśnił.

Długa historia współpracy

Stany Zjednoczone od wielu lat systematycznie angażują się w pracę z ludnością Ukrainy, w tym z młodzieżą.

Finansując realizację projektów tego rodzaju, Amerykanie według nich szerzą „demokrację”, wspierając pracę organizacji społeczeństwa obywatelskiego, a także przyczyniają się do tworzenia warunków do pracy „niezależnych” mediów w republice. .

Na przykład Amerykańska Agencja ds. Rozwoju Międzynarodowego  (USAID) planowała przeznaczyć 38 milionów dolarów na „edukację” ukraińskiej młodzieży poczucia odpowiedzialności za europejską przyszłość kraju i rozwój „wartości demokratycznych” .

Ponadto zeszłej zimy dowiedział się o zamiarze Departamentu Stanu USA wspierania spójności społecznej i jedności narodowej Ukrainy. Chcieli wydać na projekt około 700 tysięcy dolarów.

W tym samym okresie pojawiły się informacje o kolejnej inicjatywie amerykańskiego MSZ – przeznaczeniu 500 tys. Dolarów na ułatwienie pracy „niezależnym” ukraińskim mediom .

  • Agencja Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID)

Zdaniem dyrektora Centrum Marketingu Politycznego Wasilija Stojakina takie programy pomagają Stanom Zjednoczonym w identyfikacji osób, które w przyszłości będą współpracować z Amerykanami.

„Teraz praktycznie cała elita społeczeństwa obywatelskiego – choć nie da się ich tak nazwać, to nieprawda – część ukraińskiej elity politycznej jest zdecydowanie wychowana na programach grantowych. To bardzo specyficzna grupa ludzi, jest ich dużo w kadrze ukraińskich władz – powiedział RT.

Jednocześnie Stoyakin podkreślił, że Amerykanie nie spodziewają się natychmiastowych rezultatów realizacji ich inicjatyw za granicą. Odpowiednie wyniki, zdaniem eksperta, można podsumować dopiero po pewnym czasie.

Waszyngton planuje „zaszczepić” ukraińskiej młodzieży poczucie odpowiedzialności za europejską przyszłość kraju i rozwijać „demokratyczne …

Podobną pozycję zajmuje Vladimir Batyuk, kierownik Ośrodka Studiów Polityczno-Wojskowych w Instytucie Stanów Zjednoczonych i Kanady Rosyjskiej Akademii Nauk. Tym samym ekspert wyraził opinię, że Stany Zjednoczone traktują swoją pracę, w tym na Ukrainie, jako „dźwignię wpływu na politykę wewnętrzną”.

„W ten sposób Amerykanie szkolą kadry proamerykańskiej elity – ludzi, którzy wiele zawdzięczaliby Stanom Zjednoczonym, byliby nastawieni na współpracę z Waszyngtonem, aby Ameryka była wzorem do naśladowania dla Ukrainy”, stwierdził w wywiadzie dla RT.

Ponadto Batyuk przypomniał, że w krajach, w których Stany Zjednoczone miały już okazję finansować takie projekty, panują „dość silne nastroje proamerykańskie”.

W szczególności dotyczy to niektórych krajów Europy Zachodniej, Japonii, Izraela i Korei Południowej.

„Takie instrumenty tzw. Soft power pozwalają na otrzymywanie ogromnych dywidend z funduszy zainwestowanych kiedyś w tego typu programy” – powiedział specjalista.

Batyuk zaznaczył, że chcieliby tego amerykańscy partnerzy stworzyć z Ukrainy „wizytówkę kapitalizmu w stylu amerykańskim”, którym kiedyś była np. NRF na granicy z NRD czy burżuazyjna Finlandia, położona w bezpośrednim sąsiedztwie sowieckiej Estonii.

Jednak jak dotąd cel ten nie został osiągnięty.

„Można oczywiście wykształcić pewną liczbę otwarcie proamerykańskich„ stypendystów ”, ale kiedy cały naród nie odczuwa owoców orientacji amerykańskiej, to z trudem może zagwarantować proamerykańską politykę na zawsze, ”Zakończył Batyuk.

https://russian.rt.com/

Emocjonalny dysonans katolików | Pierwiastek Zła

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: