NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Astra Zeneca : 27 umarło w jednym szpitalu w Warszawie!!
Zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie na COVID. Wypisy i inne
JAKIE MIAŁ POWODY SĄD DO ZBADANIA MARCINA BUSTOWSKIEGO POD KONTEM PSYCHIATRYCZNYM ?
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Niepożądane odczyny poszczepienne w Polsce. Ile zgonów? [RAPORT]

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
 

data publikacji: 29.04.2021

Na stronie gov.pl regularnie publikowany jest raport dotyczący niepożądanych odczynów po szczepieniu przeciwko COVID-19. Z najnowszych udostępnionych danych wynika, że skutki uboczne po podaniu preparatu wystąpiły u 6 tys. 899 obywateli. Ponad tysiąc przypadków dotyczyło poważniejszych odczynów poszczepiennych.

U części zaszczepionych występują niepożądane odczyny poszczepienne

as-artmedia / Shutterstock

  1. Raport udostępniany regularnie przez rząd zawiera informacje o wszystkich zgłaszanych niepożądanych reakcjach organizmu po podaniu szczepionki na COVID-19
  2. W tabeli znajdują się przede wszystkim dane dotyczące łagodnych odczynów poszczepiennych takich jak zaczerwienienie w miejscu wkłucia czy tkliwość ramienia
  3. Część przypadków dotyczy jednak zgonów, zakrzepicy lub innych schorzeń mających związek z krzepliwością krwi

Niepożądane odczyny po szczepionkach na COVID-19 w Polsce. Ile do tej pory?

Od 27 grudnia 2020 r. trwa w Polsce wyszczepianie społeczeństwa przeciwko COVID-19. Do 29 kwietnia podano łącznie 11 mln 81 tys. 369 szczepionek. 8 mln 316 tys. 698 obywateli otrzymało pierwszą dawkę, a 2 mln 852 tys. 329 to osoby w pełni zaszczepione.

W Polsce dostępne są obecnie cztery szczepionki przeciw COVID-19. To szczepionki mRNA (Pfizer i Moderna) oraz wektorowe (AstraZeneca i Johnson & Johnson). Wszystkie oprócz tej ostatniej wymagają podania dwóch dawek preparatu, by były skuteczne.

  1. Sprawdź też: Już 150 mln osób na świecie zakaziło się koronawirusem. Kolejna granica przekroczona

Z danych udostępnionych na stronie gov.pl wynika, że do 27 kwietnia zgłoszonych zostało łącznie 6 tys. 899 niepożądanych odczynów poszczepiennych po podaniu jednego z dostępnych preparatów. 5 tys. 842 spośród wszystkich odczynów miało charakter łagodny. Było to więc zaczerwienienie w miejscu wkłucia, tkliwość ramienia lub opuchlizna ręki. 1057 spośród wszystkich niepożądanych odczynów poszczepiennych stanowiły poważne reakcje organizmu na szczepionkę przeciw COVID-19.

Ile osób zmarło po szczepieniu na COVID-19? Dane dla Polski

Z danych zawartych w raporcie dostępnym na stronie gov.pl wynika, że do 27 kwietnia 2021 r. po szczepieniu zmarło łącznie 71 osób. Nieznacznie przeważali mężczyźni (38) w stosunku do kobiet (33 zgony). Sześć spośród wszystkich zgonów występowało łącznie z zakrzepicą lub innymi schorzeniami mającymi związek z krzepliwością krwi.

  1. Redakcja poleca: Skutki uboczne szczepionek na COVID-19 [PORÓWNANIE]

W tabeli znajdują się wszystkie zgony, do których doszło w krótkim odstępie czasu od podania szczepionki na COVID-19. Nie zawsze jednak śmierć ma faktyczny związek z preparatem. Raport uwzględnia także takie przypadki, gdy pacjent np. uderzył się w głowę, po czym umarł.

Zakrzepica i małopłytkowość po szczepieniu na COVID-19. Ile przypadków do tej pory?

Pomiędzy szczepionką AstraZeneki i zakrzepicą istnieje związek, co kilka tygodni temu potwierdziła Europejska Agencja Leków (EMA). Możliwa jest także korelacja między zakrzepami a szczepionką Johnson & Johnson. Również po preparatach Pfizera i Moderny zdarzały się przypadki zakrzepicy. Jak sytuacja wygląda w Polsce? Z raportu dotyczącego niepożądanych odczynów poszczepiennych wynika, że do tej pory zakrzepicę potwierdzono u 29 osób zaszczepionych na COVID-19. U pięciu kolejnych pojawiło się podejrzenie zakrzepicy. Choroba (lub jej podejrzenie) wystąpiła u 19 kobiet. Mężczyzn z zakrzepicą, potwierdzoną lub nie, było mniej – łącznie 15. W przypadku jednej kobiety z zakrzepicą nastąpił zgon.

Wśród niepożądanych odczynów po szczepieniu przeciw COVID-19 znajdują się też inne schorzenia związane z krzepliwością krwi. U pacjentów odnotowano też zatorowość płucną (u 4 mężczyzn, z których jeden zmarł i 6 kobiet – w tym jedno podejrzenie), zatorowość tętnicy (u 1 mężczyzny i 1 kobiety), zatorowość obwodową (u 1 kobiety), zapalenie żył (u 3 kobiet), małopłytkowość (u 4 mężczyzn, w tym u jednego z zakrzepicą i 2 kobiet), problemy z krzepliwością (u 1 kobiety, zakończone zgonem), skrzepy krwi (u 1 mężczyzny, zakończone zgonem), obrzęk naczyń krwionośnych (u 1 kobiety), zatorowość (u 1 kobiety) oraz skrzepliny (u 1 kobiety).

Przeczytaj też:

  1. Jakie efekty uboczne występują najczęściej w zależności od rodzaju otrzymanej szczepionki na COVID-19
  2. Ilu Polaków zaszczepi się na COVID-19? [SONDAŻ]
  3. Nowe, „nieoczekiwanie częste” powikłanie po COVID-19. To ATM
  4. Koronawirus w odwrocie? Zaskakujące dane o wskaźniku R
  5. Dlaczego tak źle oddycha się w maseczce? I co zrobić, by oddychało się łatwiej?

onet.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: