NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Astra Zeneca : 27 umarło w jednym szpitalu w Warszawie!!
JAKIE MIAŁ POWODY SĄD DO ZBADANIA MARCINA BUSTOWSKIEGO POD KONTEM PSYCHIATRYCZNYM ?
Zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie na COVID. Wypisy i inne
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Polska odnotowała najszybszy spadek demokracji spośród 29 krajów – według Freedom House

Polska odnotowała największy spadek demokracji w ciągu ostatnich pięciu lat wśród 29 krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Środkowej monitorowanych przez Freedom House, wiodącą amerykańską organizację pozarządową.

W opublikowanym dziś dorocznym raporcie „Nations in Transit”, Freedom House zauważa, że „dwa kraje, Polska i Węgry, wyróżniają się niezrównanym pogorszeniem demokracji w ciągu ostatniej dekady”, ale w przypadku Polski „spadek w ciągu ostatnich pięciu lat był bardziej gwałtowny niż w przypadku Węgier”.

 

 

„Rządzące partie w Budapeszcie i Warszawie od dawna naśladują się nawzajem w rozprawianiu się z autonomią sądownictwa, niezależnymi mediami, sektorem obywatelskim i wrażliwymi mniejszościami narodowymi”, mówi organizacja pozarządowa. Ostrzega, że obie te instytucje „ustanawiają obecnie nowe normy i otwarcie rozpowszechniają antydemokratyczne praktyki” w regionie.

Jednym z przykładów jest praktyka Węgier, polegająca na poddaniu mediów większej kontroli rządu. Praktyka ta rozprzestrzeniła się również na Polskę, gdzie państwowa firma energetyczna przejęła ostatnio cztery piąte regionalnych mediów w kraju, a rząd ogłosił plany wprowadzenia nowego podatku medialnego.

W zeszłym tygodniu Polska spadła na najniższą w historii pozycję 64. w corocznym Światowym Indeksie Wolności Prasy, sporządzanym przez inną organizację pozarządową, Reporterów bez Granic. W lutym Międzynarodowy Instytut Prasy ostrzegł, że polski rząd „prowadzi wielostronny atak na niezależne media”.

 

https://notesfrompoland.com/2021/04/20/poland-falls-to-record-low-in-world-press-freedom-index/

 

Freedom House zauważa, że „rządząca w Polsce partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) przewodzi…[w] walce z tym, co nazywa 'ideologią LGBT i gender'”, używając „nienawistnej retoryki” w strategii, która była naśladowana gdzie indziej, w tym na Węgrzech.

Organizacja pozarządowa twierdzi, że kandydat PiS Andrzej Duda wygrał reelekcję na prezydenta w zeszłym roku po „homofobicznej kampanii”, podczas której obiecał konstytucyjny zakaz adopcji przez pary tej samej płci i określił LGBT jako „ideologię zła”.

W maju ubiegłego roku Polska została uznana za najgorszy kraj w Unii Europejskiej dla osób LGBT przez ILGA-Europe, która wskazała na „nienawistną retorykę rządu i kościoła” przeciwko mniejszościom seksualnym i płciowym.

 

 

Freedom House podała również Polskę jako przykład „intensywnych represji” wobec protestów publicznych. „Warszawa rozprawiła się z masowym ruchem kwestionującym wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który skutecznie zdelegalizował aborcję” – zauważa.

W następstwie tego orzeczenia w październiku wybuchły największe protesty w historii Polski po 1989 roku. Policja kilkakrotnie użyła siły wobec demonstrantów, w tym pałek i gazu łzawiącego.

Przywódcom protestów postawiono także zarzuty popełnienia różnych przestępstw, w tym znieważenia policji, spowodowania zagrożenia epidemiologicznego, obrazy uczuć religijnych i złośliwego przeszkadzania w publicznym wykonywaniu aktu religijnego.

Władze argumentowały, że użycie siły przez policję było konieczne ze względu na agresywne zachowanie samych protestujących.

PiS i jego zwolennicy twierdzą również, że ich polityka wobec mediów była częścią koniecznego zrównoważenia krajobrazu, który wcześniej był zdominowany przez liberalno-lewicowe media, z których wiele jest własnością zagraniczną.

Podobnie argumentują, że reforma sądownictwa była konieczna z powodu długotrwałej porażki po 1989 roku w usuwaniu „postkomunistów” z systemu. Krytycy zauważają jednak, że sam PiS powołał do sądownictwa kilku byłych komunistów.

 

W ocenie demokracji Freedom House, która bierze pod uwagę takie czynniki jak niezależność mediów i sądów, korupcję, społeczeństwo obywatelskie i proces wyborczy, już w zeszłym roku Polska została sklasyfikowana jako kraj w pełni demokratyczny, a w tym jako kraj „częściowo skonsolidowany”.

W swoim najnowszym raporcie wzywa UE i rządy innych państw europejskich do „pracy nad zapewnieniem, by system zawłaszczania mediów, którego pionierem i eksporterem są Węgry, nie zakorzenił się w Polsce i innych krajach”.

Powinno to obejmować „przyjęcie ogólnounijnych zasad dotyczących przejrzystości własności mediów”, jak również zapewnienie, że „raporty Komisji Europejskiej dotyczące praworządności zawierają ocenę niezależności mediów państwowych w każdym państwie członkowskim, aby umożliwić wczesne wykrywanie oznak zawłaszczania mediów”.

 

źródło: https://notesfrompoland.com/2021/04/28/poland-has-seen-regions-fastest-democratic-decline-finds-freedom-house/

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: