NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Europejski partie polityczne: Jak ułatwić im działanie?

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Czy obecne przepisy dotyczące działalności europejskich partii są wystarczające?

 © Westend/Belga

Jak sprawdzają się przepisy o europejskich partiach politycznych i czy trzeba w nich cos zmienić – na ten temat dyskutowali eurodeputowani z Komisji Spraw Konstytucyjnych PE z przedstawicielami Europejskiej Partii Ludowej i ekspertami. Zastanawiali się nad przyszłością finansowania partii, zasadach członkostwa czy statusem partyjnych pracowników.

Dziś partia musi spełnić kilka zasad by być uznaną za europejską partie polityczną (szczegóły w ramce). Jeśli dodatkowo spełni wymagania dotyczące finansowania to może dostać wsparcie z unijnego budżetu (na ten cel rocznie przeznacza się 8,4 mln euro rocznie).

W tej chwili 10 ugrupowań ma status europejskich partii politycznych, to m.in. Europejska Partia Ludowa, Partia Europejskich Socjalistów, Partia Europejskich Liberałów, Demokratów i Reformatorów, Europejska Partia Zielonych czy Zrzeszenie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Na wysłuchaniu publicznym w Komisji Spraw Konstytucyjnych PE zastanawiano się jak te przepisy się dziś sprawdzają i czy trzeba w nich coś usprawnić. „Stworzenie takiego bezpiecznego i przejrzystego środowiska dla funkcjonowania i finansowania europejskich partii politycznych to prawdziwie demokratyczne zadanie” – argumentowała grecka deputowana Marietta Giannakou (Europejska Partia Ludowa), która z ramienia PE zajmuje się tą tematyką. „Potrzebujemy takiej europejskiej przestrzeni, takich partii politycznych, które przybliżają obywateli do Unii i pomagają im w codziennym życiu” – dodała.

Giannakou zwróciła uwagę, że przepisy o statusie europejskich partii politycznych są pierwszym krokiem do budowy ponadnarodowego systemu partyjnego. „A to droga do większego udziału obywateli w wyborach, większej frekwencji, większej demokracji i pełniejszej Europy” – podkreślała grecka eurodeputowana.

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Wilfried Martens zaznaczał, że potrzebne są przepisy określające status polityczny i podatkowy europejskich partii. Sekretarz generalny Partii Europejskich Socjalistów Philip Cordery zwrócił jednak uwagę, że już obowiązujące przepisy pozwalają partiom na całkiem dużą działalność.  „Statut powinien pozwolić na prowadzenie europejskich kampanii, proponowanie kandydatów do Komisji Europejskiej czy prowadzenie kampanii podczas wyborów krajowych czy referendów” – zastrzegł. Przedstawiciele innych ugrupowań zwracali uwagę na to, że wiele przepisów dotyczących funkcjonowania partii nie jest jasnych i precyzyjnych, co szczególnie utrudnia rozpoczęcie działalności nowotworzącym się ugrupowaniom.

Innym kontrowersyjnym tematem jest finansowanie partii. Niektórzy z uczestników podkreślali, że obecne przepisy o finansowaniu ograniczają możliwości działania organizacji i sprawiają, że partie krajowe mają większą swobodę w prowadzeniu kampanii.

Europosłowie zastanawiali się też jakie wyzwania polityczne stoją przed europejskimi partiami politycznymi. Wielu zgodziło się, że trzeba zachęcić mieszkańców UE do większej aktywności politycznej. Na przykład Partia Europejskich Liberałów, Demokratów i Reformatorów zapowiada kampanię, w której będzie namawiać do członkostwa w organizacji.

Kilka zasad
  • Europejska partia polityczna musi mieć osobowość prawną w tym kraju UE, w którym jest jej siedziba.
  • Jej członkowie muszą pochodzić z co najmniej jednej czwartej wszystkich państw Unii. Mogą to być zarówno europosłowie, jak i deputowani do parlamentów krajowych i regionalnych.
  • Poprzedni warunek można zastąpić dobrym wynikiem wyborczym – wystarczy, że partia dostanie co najmniej trzy procent poparcia w co najmniej jednej czwartej krajów Unii w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
  • Partia musi przestrzegać zasady UE. A także startować w wyborach europejskich (lub wyrazić taką wolę).

https://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/eu-affairs/20110131STO12825/europejski-partie-polityczne-jak-ulatwic-im-dzialanie

https://pl.wikipedia.org/wiki/Partia_polityczna_na_poziomie_europejskim

USTAWA z dnia 22 listopada 2018 r. o europejskich partiach

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: